Je pro vás ultrabook příliš malý na práci? Na druhou stranu klasický patnáctipalcový notebook už je zbytečně velký a těžký? Pak pro svoji potřebu zvolte Dell Latitude E7440, který je někde uprostřed a skloubí z každého jen to nejlepší.

Přehled modelů Dell Latitude E7440 aktuálně v prodeji.

Možná vás zajímá, proč zmiňujeme právě Dell Latitude E7440 jako zlatou střední cestu. Vliv na to má především velikost notebooku 14 palců. Pokud jde navíc o business třídu těchto zařízení, představuje tento model velice slušnou nabídku. A to nejenom z pohledu zpracování, ale i celkového výkonu. Přesvědčte se o tom s námi…

Kvalita pojící se s elegancí

Dell Latitude E7440 otevřený

Notebook pro práci, to není jenom výkon a pohodlná klávesnice. Mnozí zákazníci z tohoto segmentu lpí také na reprezentativním vzhledu. A ten Dell Latitude E7440 má na rozdávání. Elegantní kombinace stříbrné s černou dělá jednoduše své. A to nejenom na pohled, ale také na omak. Za to mohou především špičkové výrobní materiály, mezi které samozřejmě patří hliník, hořčík a slitina. Mnohé prozradí i masivní závěsy přidávající na celkové odolnosti a bytelnosti notebooku.

Jestliže si myslíte, že za prvotřídní vzhled zaplatíte především velkými rozměry a hmotností, jste na omylu. Rozhodně tomu tak není u této čtrnáctipalcové modelové řady. Dokazuje to velikost 337 x 231,5 x 21 mm a hmotnost 1,63 kg s tříčlánkovou baterií.

Takže, i když se při otevírání, zavírání a přetáčení notebooku budete snažit nalézt jakékoliv nedostatky z konstrukčního hlediska, půjde to jenom velice stěží.

Displej nadchne spoustu uživatelů

Když už budete v tom fyzickém testování Dell Latitude E7440, nelze si při jeho otevření nepovšimnout matného displeje s rozlišením WXGA čili 1 366 x 768 pixel. Jemnost 112 ppi se mísí s kontrastním poměrem 379:1 a vynikající barevnou přesností. Jediné, co může vadit je nižší jas 179 cd/m2. Ten je ale ve venkovních podmínkách eliminován antireflexní povrchovou úpravou, takže se zobrazením nebudete mít výraznějších problémů. A to ani co se týče pozorovacích úhlů.

Vrchní rámeček displeje je vybaven zabudovanou kamerou s rozlišením 1 280 x 720 pixel se snímacím úhlem 74°.

Klasické vstupní zařízení

Dell Latitude E7440 zezadu

Tento podtitulek vede k představení toho nejzákladnějšího, s čím během každodenní práce přijdete do styku. Je to samozřejmě klávesnice, která odpovídá běžnému standardu této podnikové modelové řady výrobce Dell. Velikost Dell Latitude E7440 je předpokladem toho, že očekávat rozhodně nemůžete numerickou klávesnici. Na druhou stranu se vám dostane barevně odlišného TrackPointu a patřičně velkého TouchPadu. Ten je doplněn i o potřebná funkční tlačítka.

Matně černá klávesnice je ideální pro pisálky, protože se vyznačuje velice příjemným a jistým stiskem bez hlasité odezvy. Pokud navíc píšete v noci nebo za šera, hodí se vám i čtyři úrovně podsvícení.

Rozšiřitelnost Dell Latitude E7440

Při představování tohoto populární modelu nesmíme zapomenout ani na to, že potenciální uživatel bude chtít k notebooku připojit řadu externích zařízení. K tomu je tento výrobek, jako stvořený. Svou výbavou konektorů vás určitě v ničem neomezí, zároveň vám nenabídne nic nadstandardního. Jediné, co vám může chybět je optická mechanika. Její absence se však pozitivně pomítá do celkových rozměrů a vzhledu. Nehledě na to, že dnes je většina dat přenášena skrze flashdisky a paměťové karty.

Nejvíce portů se nachází na pravé a zadní straně. Vpravo je to přepínač pro Wifi, audio konektor a USB 3.0. Vzadu využijete například LAN, mini DisplayPort, HDMI a dva porty USB 3.0. Nechybí ani napájení. Levá část je vyhrazena pouze čtečkám paměťových karet. Jediné, co by ještě mohlo někomu chybět je VGA port.

Pojďme se vrhnout na výkon notebooku

Dell Latitude E7440 šasi

Dell Latitude E7440 byl stvořen pro každodenní kancelářské práce, pro podnikatele na cestách a podobné typy zákazníků. Jde o tzv. business třídu, kterou rozhodně nezastíní výkonová křivka tohoto modelu.

Čipová sada Intel QM87 Express Chipset, použití procesorů Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 a L3 cache paměť až 8 MB. Pokud k tomu připočtete ještě dva sloty pro paměťové karty DDR3L SDRAM pracující na frekvenci 1 600 MHZ s maximální kapacitou až 16 GB, určitě vám nebude cokoliv chybět.

Vzhledem k použití notebooku to dokonce nemusí být ani grafický výkon. Ti méně nároční sáhnou po verzi s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4600, ti náročnější se vydají například cestou AMD Radeon HD 8690M.

Jestliže vás zajímá také disk pro ukládání dat, pak vězte, že i v tomto směru si budete moci vybírat. U standardních disků jsou kapacity kolem 500 GB, u SSD disků je to 128 – 256 GB.

Konečné hodnocení

Dell Latitude E7440 rozhodně nezahanbí produktovou řadu, ve které se nachází. Takže, pokud potřebujete elegantní vzhled, dostatek vstupních portů, matný IPS displej a přiměřenou výdrž baterie kolem 5,5 hodiny, pak je tento model určitě zajímavou volbou.

Dell Latitude E7440

Přehled modelů Dell Latitude E7440 aktuálně v prodeji.