Jednoduchost, elegance a inovace příslušná své době. Tak lze charakterizovat notebook Dell Latitude E7450, který má poměrně široké užití a stane se vhodným pracovním nástrojem v mnoha oblastech.

Přehled modelů Dell Latitude E7450 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E7450 spoléhá na moderní pojetí svého vzhledu a 14nm technologii. Výkonný model je primárně určen pro komerční segment, do něhož vnáší kvalitní kus propracované výpočetní techniky. Své zastoupení má však i v domácím prostředí, kde vám nabídne některé ze svých vylepšení.

Podvozek z hořčíku

Dell Latitude T7450

V případě notebooku Dell Latitude E7450 okusíte profesionální zpracování šasi. To nadchne bezpochyby každého. Spojení hořčíku a dalších kovů přináší odolnost, lehkost a zároveň odpovídající pevnost. To byla ostatně priorita tohoto výrobce. Flexibilní základní jednotka s konstrukcí vysoké kvality, jíž nebude možné cokoliv vytknout.

U notebooku Dell Latitude E7450 se nesetkáte s žádným povrzáváním, praskáním a podobnými nešvary „obyčejných“ notebooků. V tomto případě jednoznačně vede stabilita, flexibilita a přesnost. Tu lze spatřit kupříkladu na závěsech displeje, které působí bytelným dojmem.

Dell Latitude E7450 je notebook o velikosti 14“, což je optimální. Je to 337 x 231,5 x 18,8 – 20,4 mm. Hmotnost se liší v závislosti na dalším technickém provedení, a to od 1,55 kg do 1,71 kg.

Ladné tvary s dostatkem portů

Když se na notebook zadíváte trochu detailněji zjistíte, že mu ve své podstatě nic nechybí. Minimálně co se počtu a vhodného situování portů týče. V zájmu elegance a praktičnosti nejsou na přední části umístěny žádné konektory. Vše je situováno spíše dozadu, kde se nachází LAN, Mini DisplayPort, dva porty USB 3.0, HDMI a napájení. Boční strany Dell Latitude E7450 jsou řešeny také střídměji. Nalevo si vystačíte se čtečkou karet SD a čtečkou SmartCard. Vpravo je port USB 3.0 a konektor pro sluchátka.

Tato výbava se stane dostatečnou pro každého uživatele notebooku, který k němu chce připojit standardní množství externích zařízení. Nechybí pochopitelně ani možnost propojení s dokovací stanicí. Pokud jde o bezdrátovou komunikaci, vystačíte si s běžným standardem, jímž je Bluetooth 4.0 a Wifi.

Designová klávesnice je nadstandard

Dell Latitude T7450 otevřený

Pokud budete chtít Dell Latitude E7450 porovnat s konkurenčními produkty stejné třídy zjistíte, že je v mnohém napřed. Typickým příkladem je propracovaná klávesnice s vysokou přesností, mírným zdvihem a odezvou tak akorát. Její moderní vzhled je podpořen ještě dvoustupňovým LED podsvícením, které vám přijde vhod hlavně v noci. Psaní na klávesnici je velice příjemné a rychlé, a to nejenom při uložení na stole, ale také při cestování na klíně. Jediné, na co si musíte zvyknout je absence numerické klávesnice, což je vzhledem k velikosti 14“ naprosto akceptovatelné.

K ovládání notebooku využijete i dostatečně velký TouchPad, jehož rozměry jsou 10 x 5,4 cm. Hned pod ním se nachází ovládací tlačítka, jako na myši. Jeho vrchní část je také vybavena dvěma ovládacími prvky, které naopak přísluší pro TrackPoint zasazený do středu klávesnice. Jeho originální modré provedení jistě nelze přehlédnout.

Dell Latitude E7450 jedině ve Full HD

Při výběru správné modelové řady E7450 dejte jednoznačně přednost Full HD displeji s rozlišením 1 920 x 1 080 pixel. Hustota pixelů je v tomto případě 157 ppi a velice příjemného výsledku docílíte i v rozložení jasu a jeho průměrné hodnotě 257 cd/m2. Vizuální podání displeje lze srovnat s IPS technologiemi, takže se můžete těšit na optimální vyvážení barev. Díky kvalitní antireflexní vrstvě se nemusíte obávat toho, že nebudete schopni pracovat venku na slunci. S těmito přírodními podmínkami si Dell Latitude E7450 poradí celkem hravě.

A ještě jedno milé konstatování na závěr kapitoly zaměřené na displej. Pokud za něj chytnete a budete jej otevírat či zavírat, nezpozorujete žádné výraznější prohýbání a deformace. I to přispívá k celkové pevnosti notebooku jako celku.

Optimální výkon pro každého

Dell Latitude T7450 s monitorem

Dell Latitude E7450 je skutečně povedeným kouskem, a to nejenom z pohledu designu. Uživatele bude pochopitelně zajímat i to, co se nachází v útrobách notebooku. Tam na vás čekají procesory od Intel Core i3 až po Intel Core i7. Naprosto dostačující volbou je pak zlatá střední cesta v podobě Intel Core i5. Pokud jde o L3 cache, může nabývat hodnoty až 8 MB.

Výkon této mobilní výpočetní techniky je pochopitelně podpořen také dvěma paměťovými sloty SODIMM, do nichž můžete vkládat moduly DDR3L SDRAM s frekvencí 1 600 MHz. Maximální kapacita operační paměti může být až 16 GB. Vzhledem k účelu použití Dell Latitude E7450 si vystačíte s integrovanou grafickou kartou HD Graphics 5500.

Štíhlý pomocník s řadou vylepšení

Pokud bychom měli shrnout všechny přednosti Dell Latitude E7450, bude to poměrně jednoduché. S pomocí tohoto modelu docílíte optimálního výkonu, získáte vzhledově zajímavý notebook s příjemnými rozměry, nesetkáte se s obtěžujícím hlukem větráku a v omezené míře si užijete i multimédia díky integrovaným reproduktorům. Full HD displej a kvalitní vstupní zařízení jsou bonusem na závěr.

Přehled modelů Dell Latitude E7450 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude T7450 otevřený Dell Latitude T7450 s monitorem