Notebook Dell Latitude E7470 je typickým představitelem bezpečného a výkonného ultrabooku o velikosti 14“. Ten je primárně určený pro práci a spadá do vyšší třídy cestovních notebooků. Právě pojem cestovní je zde celkem na místě, protože úhlopříčku 14" s rozměry 334,9 x 231 x 19,4 mm lze považovat za mobilní a snadno přenositelnou.

Notebooky Dell Latitude E7470 aktuálně v prodeji.

Tento notebook nebo ultrabook, chcete-li, se pyšní relativně štíhlým tělem, což přispívá k celkové eleganci vzhledu. Moderně vyhlížející šasi necílí pouze na vzhled, ale také na funkčnost a praktičnost. U modelu E7470 můžete, podobně jako je to u celé řady Dell Latitude, počítat s pevností a odolností. K celkové bytelnosti přispívá i optimální hmotnost kolem 1,5 kg.

Při pravidelném používání notebooku se můžete spolehnout na silné závěsy, díky čemuž budete mít displej v takové poloze, jakou si určíte. Černé reprezentativní typické pro business třídu. Své uplatnění však najde i v domácnosti.

Co ukrývá tělo ultrabooku?

Dell Latitude E7470

Vzhledem k tomu, že Dell Latitude E7470 se prezentuje tenkým tělem a splňuje parametry ultrabooku, vyvstává otázka, jaká konektorová výbava je součástí tohoto modelu? S klidným svědomím můžeme tvrdit, že dostatečná. Konektory najdete na bocích a v zadní části notebooku. Předek je ponechán bez portů, což je nejenom praktické, ale přispívá i k lepšímu designu.

Vlevo je situován zámek, včetně čtečky karet SmartCard. Vpravo najdete kombinovaný audio port, včetně čtečky SD karet a jednoho portu USB 3.0. Popřípadě zde bude slot pro SIM kartu. U notebooku Dell Latitude E7470 nepočítejte vzhledem k jeho velikosti s žádnou optickou mechanikou. To lze případně řešit externím zařízením.

Největší zastoupení portů bude v zadní části. Kromě LAN nechybí HDMI, DisplayPort a dva porty USB 3.0, včetně napájecího konektoru. Mezi uživatelsky neviditelné technologie pochopitelně patří i Bluetooth a Wifi.

Několik provedení displeje

Dell Latitude E7470 má úhlopříčku 14". Ta však není spojena pouze s jedním rozlišením. Na trh se jich dostalo hned několik. Od toho nejnižšího HD s rozlišením 1366x768 pixelů, přes HD+ rozlišení 1600x900 pixelů až po FHD rozlišení 1920x1080 pixelů. To se pro běžnou práci jeví jako nejideálnější volba. Všechny tři typy displejů se pojí s WLED podsvícením a zadní částí zhotovenou z hořčíkové slitiny.

Pokud patříte k těm opravdu náročným uživatelům, můžete sáhnout po modelu Dell Latitude E7470 s QHD displejem a rozlišením 2560x1440 pixel. Ten se navíc vyjímá dotykovou obrazovkou chráněnou sklem Gorilla Glass a povrchem odolávajícím otiskům prstů.

Klávesnici lze označit za profesionální

Dell Latitude E7470 detail

Displej nebude tím jediným, s čím během práce přijdete do styku. Zmínit se musíme o klávesnici. Ta díky velikosti 14" sice není plnohodnotná, respektive neobsahuje hardwarově numerickou část, na druhou stranu přináší maximální komfort při psaní. Vynikající tlakový bod, kvalitní povrch, příjemná zpětná vazba a tichý chod. Numerická klávesnice je řešena funkčními tlačítky na pravé strně klávesnice. Tohle všechno jsou vlastnosti hovořící ve prospěch klávesnice, na níž se bude psát, jedna radost.

Při práci na notebooku Dell Latitude E7470 oceníte pogumovaný TrackPoint nebo TouchPad o velikosti 10x5,4 cm. Nechybí pochopitelně ani doplňková ovládací tlačítka k těmto částem zařízení. V jejich případě přijde vhod neklouzavý povrch příjemný na omak.

Pracovní výkon hodnotíme na výbornou

Notebook Dell Latitude E7470 dělá rozhodně čest celé modelové řadě. Integrovaná čipová sada je použita s šestou řadou procesorů Intel Core dosahujících těch nejlepších variant Intel Core i7. Právě s těmi máte zajištěný maximální výkon, který svým způsobem ovlivňují ještě další prvky zasazené v útrobách elegantního šasi.

Je to například operační paměť, která může mít maximální kapacitu až 16 GB, a to za pomoci dvou slotů pro paměti pracující na frekvenci 2 133 MHz. Potenciál tohoto notebooku využijete i ve spojení s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 520. V době uvedení notebooku na trh bylo možné vsadit i na volitelnou grafikou Intel HD Graphics 540.

Co ještě musíte vědět o Dell Latitude E7470?

Vhod vám přijdou jistě informace spojené se zabezpečením. Dotyková čtečka otisku prstů, modul TPM i softwarové řešení společnosti Dell. Spolehnout se můžete na tříčlánkovou nebo čtyřčlánkovou baterii, přičemž ta první v novém podání může vydržet až 10 hodin. Nechybí ani dokovací port či pevný disk do kapacity až 512 GB, a to v provedení SATA SSD, PCIe NVMe SSD nebo SED SSD.

Dell Latitude E7470 je vynikajícím mobilním doplňkem všude, kde se žádá pracovní výkon.

Notebooky Dell Latitude E7470 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E7470 Dell Latitude E7470 detail