Jste stále věrní příznivci pevné klávesnice, oslovuje Vás však moderní dotyková technologie, kterou disponují tablety na současném trhu? Pak pro Vás bude ideálním řešením tablet Dell Latitude XT, který je spojením obojího.

Tablet Latitude XT

Naprosto dokonalý pracovní nástroj, který disponuje velikostí 12,1“ palců a skloubí dohromady potřeby klasického notebooku, respektive klávesnice, s dotykovým displejem, který je možno ovládat nejen ručně, ale také prostřednictvím speciálního pera.

Pokud uvidíte zavřený Dell Latitude XT na stole, nenapadne Vás jistě nic jiného, než „vida, další netbook malých rozměrů“. Pevné šasi z hliníkového materiálu, které nezanechává žádné výrazné otisky prstů. Boky vybavené klasickým počtem tří USB portů, čtečkou paměťových karet, VGA portem, RJ-45, audio konektory nebo Express Card slotem. I přijatelná váha. Co je tedy na tomto zařízení tak zvláštního?

Praktický dotykový displej

Určitá pochybení ve Vás začnou propukat při pozvolném otevírání displeje, který nedisponuje žádným speciálním zámkem. A teprve poté spatříte v dolní části obrazovky bytelný otočný kloub neboli pant, který Vám v tu ránu umožňuje otáčet a překlápět displej do všech stran. Seznamte se, to je Tablet PC Dell Latitude XT.

Tablet Latitude XT otevreny

Spodní části tohoto zařízení se nemá smysl zdlouhavě věnovat. Prakticky rozložená klávesnice přináší dostatek prostoru pro pohodlné psaní. Součástí je trochu menší TouchPad a nezbytný TrackPoint. Několik světelných indikátorů a to je vše. To jsou předpoklady spousty obdobných zařízení, která Vás zkrátka nevyvedou z míry.

Více Vaší pozornosti zaujme právě 12,1“ palců veliký WXGA displej, který disponuje rozlišením 1280x800 pixelů, LED podsvícením a především dotykovou obrazovkou. Právě zde se skrývá kouzlo Dell Latitude XT. Příjemné a věrohodné barvy přichází v kombinaci s dokonalými pozorovacími úhly. Po chvíli lehkého manipulování s displejem velice brzy zjistíte, že obrazovka přechází mezi dvěma režimy, tím počítačovým v poloze klasického notebooku a režimem Tablet při jeho přetočení. Kapacitní displej Vám umožňuje poměrně snadné ovládání prsty, které lze vylepšit ještě speciálním perem určeným pro kapacitní displeje. Díky tomu po něm můžete velice jednoduše psát. Úkony na obrazovce je možné provádět dvěma prsty současně.

Práce s dostatečným výkonem

Po několika minutách libovolného zkoušení velice brzy zjistíte, že Dell Latitude XT pracuje svižně a pohodlně, na zařízení tohoto charakteru. O to se totiž stará procesor Intel Core 2 Duo, jemuž velice úspěšně sekundují DDR2 paměti a dostatečně veliký pevný disk. Grafická stránka je podpořena integrovaným akcelerátorem.

Tablet Latitude XT jako tablet

Vzhledem k tomu, že jde o dosti specifický netbook malých rozměrů, musíte počítat s tím, že je třeba oželet optickou mechaniku kvůli nedostatečnému prostoru. Obávat se však nemusíte omezení v případě libovolného bezdrátového připojení. Kromě Wifi nechybí ani Bluetooth.

Díky výše zmíněnému LED posvícení lze uspořit na energiích při provozu na baterie. Pakliže bude Váš Dell Latitude XT vybaven alespoň šesti nebo devíti článkovou baterií, bude zajímavá i samotná výdrž tohoto zařízení. Pokud se chcete vybavit něčím novým, praktickým, mobilním a především dotykovým, je Dell velice znamenitou kombinací a alternativou k současným, novodobým produktům. Otočný Tablet PC je zcela bezkonkurenčním východiskem pro nejrůznější pracovní účely v podobě společných porad, prezentací a obdobných procesů.