Pod výrazem konvertibilní zařízení si můžete představit malý přenosný notebook s otočným a dotykovým displejem. Praktického pomocníka s příjemnou velikostí, který nese označení Dell Latitude XT3.

Přehled modelů Dell Latitude XT3 aktuálně v prodeji.

V dnešní recenzi si představíme trochu neobvyklé zařízení, minimálně co se běžných notebooků týče. Je to produkt Dell Latitude XT3. Ten na první pohled působí jako klasická výpočetní technika v mobilní verzi. Zdání však klame a konvertibilní notebook toho prezentuje mnohem více, o čemž vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Elegantní spojení hliníku a plastu

Dell Latitude XT3

Je to tri-metal šasi, které se vyjímá na těle 13,3“ velkého notebooku Dell Latitude XT3. To je samo o sobě zárukou přiměřené odolnosti a pevnosti, jež je znatelná na omak. Celé pouzdro je protnuto šedivými plasty a hliníkovými částmi, minimálně pokud jde o vnější vzhled. Vnitřní část notebooku je v černém zabarvení, o tom, ale až později.

Dell Latitude XT3 patří mezi robustnější modely s rozměry 320x220x31 mm s hmotností 2,2 Kg. Na druhou stranu máte při cestách záruku dlouhodobého stavu bez jakéhokoliv povrzávání a uvolňování křehkých částí.

Konektivita Dell Latitude XT3

Základem každého přenosného notebooku je bezpochyby patřičná výbava portů, o níž v tomto případě nebudete mít nouzi. Již na úvod je třeba říci, že zařízení nemá díky své malé velikosti žádnou optickou mechaniku. Místo toho vám nebude chybět FireWire, prostor pro uložení pera, USB 2.0 z levé a z pravé strany, čtečka paměťových karet, audio, HDMI, VGA, LAN nebo vypínač bezdrátové sítě.

Kromě Wifi je to i Bluetooth využitelné pro bezdrátový přenos.

Dotyková otočná obrazovka

K největším přednostem konvertibilního notebooku patří určitě 13,3“ veliký displej s rozlišením 1366x768 px. Obrazovka uchycená na pevném a stabilním kloubu, jež umožňuje natáčení a překlápění všemi směry. Dominantou je dotyková plocha s příjemnou citlivostí, na které lze nejenom pohodlně psát, ale také malovat.

Speciální vrchní fólie zajišťuje jiné chování až ve čtyřech úrovních odlišného tlaku. Přiměřený jas, dostatečná hustota bodů a vynikající kontrast přislibují pohodlné a praktické využívání venku za slunného počasí.

Na své si však přijdou nejenom pisálci na displej, ale i ti, jež si žádají kvalitní klávesnici.

Klávesnice s TouchPadem

Dell Latitude XT3 klávesnice

Po odklopení displeje se dalším nepřehlédnutelným prvkem stává černá a vhodně rozložená klávesnice s příjemným stiskem. Šedivý rámeček s oranžovou linkou působí velice zajímavým a elegantním dojmem. Psaní se vám stane pohodlným zážitkem stejně, jako ovládání za přispění rozměrného TouchPadu a TrackPointu.

Výkon Dell Latitude XT3

Nosným článkem konvertibilního notebooku je samozřejmě procesor Intel Core. Zakoupit lze modely s řadou i5, ale i tou vyšší i7. V obou případech sekunduje patřičnému výkonu operační paměť a grafická karta Intel HD Graphics 3000. Spojení, jež je zárukou pohodlné práce.

Pro ukládání dat slouží pevný disk o velikosti 2,5“ a kapacitě započínající na 250 GB.

Při vyšším výkonovém zatížení lze zpozorovat funkci větráčku, který je oproti jiným modelům nehlučný a naprosto v normě. Jediné, čeho si povšimnete, je teplý vzduch vycházející z útrob notebooku.

Klady a výhody konvertibilního notebooku

Dell Latitude XT3 je hrdým nositelem označení „obchodní notebook pro práci“. Dokazuje to jeho originální vzhled, malá velikost a dostatečný výkon. Jediné, v čem zařízení pokulhává, je trochu nižší výdrž na šesti-článkovou baterii při náročnějších procesních operacích a hmotnost. Jakékoliv další slabiny byste však hledali stěží.

Konvertibilní provedení splní svůj účel na výbornou, navíc díky propracovanému otočnému displeji.

Přehled modelů Dell Latitude XT3 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude XT3 Dell Latitude XT3 z boku Dell Latitude XT3 otevřený