Dell Optiplex 3010 je nabízen v provedení Small Form Factor, Desktop a MiniTower. A právě s poslední zmiňovanou verzí vás seznámíme nejvíce. Poznejte kvalitní výpočetní techniku s odpovídajícím výkonem.

Přehled modelů DELL Optiplex 3010 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3010

Stolní počítač Dell Optiplex 3010 ve verzi MiniTower je oblíbenou výbavou domácností a kanceláří. V první řadě k tomu přispívá velice originální vzhled, za druhé také prvotřídní výkon.

Co se týče vnějšího šasi, Dell v tomto směru rozhodně nezklamal. Všechny stěny jsou samozřejmě řešeny prostřednictvím plechu, který má černou barvu. V přední části převládá šedá mřížka, na níž se vyjímá nepřehlédnutelný nápis Dell. Vrchní třetina stolního počítače se pyšní odpovídající výbavou.

Po ruce budete mít nejrůznější porty a optickou mechaniku. Ano, i v tomto tkví přednosti Dell Optiplex 3010 ve variantě MiniTower, jež má dostatek místa pro tyto detaily. Chybět vám určitě nebudou dva porty USB 2.0, konektor pro mikrofon a sluchátka. K dispozici je následně ještě jeden slot, do něhož můžete umístit další mechaniku nebo čtečku paměťových karet libovolného typu.

K Dell Optiplex 3010 připojíte opravdu cokoliv

Každému je jistě zcela zřejmé, že konektorová výbava stolního počítače přední částí teprve začíná. Vzadu je totiž umístěna většina portů, k nimž nepotřebujete mít nepřetržitý přístup, jako je tomu zepředu.

Základem všeho je panel, v němž naleznete LAN, šest portů USB, HDMI, VGA a tři konektory pro audio – Line IN, Line OUT a mikrofon. Pod dvěma robustními větráky se nachází ještě prostor se sloty, do nichž můžete vložit externí grafickou kartu a ostatní komponenty.

I v jejich případě se nemusíte jakkoliv omezovat. Jsou to tři sloty PCIe x1 a jeden slot PCIe x16.

Procesor, operační paměť a ostatní parametry

Dell Optiplex 3010 s monitorem

V okamžiku, kdy se dostanete do počítače Dell Optiplex 3010, k čemuž mimochodem nepotřebujete žádných speciálních nástrojů a nářadí, čeká na vás úctyhodné výkonné zázemí pro nejrůznější druhy práce.

Provedení MiniTower se vyrábělo s několika odlišnými procesory. Ty nejslabší verze Intel Celeron a Intel Pentium Dual Core byly posléze nahrazeny Intel Core i3 a Intel Core i5. Poslední zmiňovaná varianta je pravděpodobně nejoblíbenější, protože v kombinaci s odpovídajícím množstvím operační paměti dokáže nabídnout ten správný výkon.

Pro paměť RAM jsou vyčleněny dva sloty, jež pojmou maximálně 8 GB paměti fungující na frekvenci 1 600 MHz. Z pohledu diskové kapacity může být Dell Optiplex 3010 vybaven pevným diskem s kapacitou od 250 GB do 1 TB.

Nejčastěji získáte tento stolní počítač ve verzi MiniTower s integrovanou grafickou kartou, popřípadě tou externí. Tu tvoří z výroby AMD RADEON HD 7570 nebo AMD RADEON HD7470. Obě s pamětí až 1 GB.

Pořiďte si stolní počítač na všechno

Nehraje-li pro vás mobilita z pohledu výpočetní techniky žádnou zásadní roli, vsaďte na počítač Dell Optiplex 3010, který představuje dlouhodobě prověřenou modelovou řadu, s níž rozhodně nešlápnete vedle. Kromě kancelářských činností se můžete oddávat také multimédiím a nenáročné grafice.

Dell Optiplex 3010

Přehled modelů DELL Optiplex 3010 aktuálně v prodeji.