Pořiďte si stolní počítač, který vás nezklame svým výkonem, bude skladný a jeho elegantní vzhled se hodí do libovolných kancelářských prostor. Tak vypadá zařízení Dell Optiplex 3020, jež můžete volit hned ve třech velikostních variantách.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3020 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3020 Micro

Stolní počítače jsou především doménou komerčních a domácích kanceláří. Zkrátka tam, kde vyžadujete výpočetní výkon s nižším pořizovacími náklady, a nemáte velké požadavky na jakoukoliv mobilitu. Tyto potřeby v plné míře splňuje stolní počítač Dell Optiplex 3020, který je nástupcem modelu Optiplex 3010, oproti němuž přichází ve výkonnějším provedení.

Jakou velikost počítače zvolit?

Výrobce Dell tento produkt prezentuje hned ve třech rozměrových verzích. Ta nejmenší je označována, jako Micro, dále je to Small Form Factor ukrytý za zkratkou SFF a nakonec MiniTower neboli MT.

Vydáte-li se v tomto případě zlatou střední cestou, jež je velikostně přiměřená a zároveň má optimální počet portů a dostatečné rozšíření, je Small Form Factor ideální volbou.

Dell Optiplex 3020 v provedení SFF

Pojďme se na stolní počítač tohoto typu podívat nejprve z vnější strany. Základem je určitě ocelové šasi, které je pro značkové sestavy tohoto typu naprosto běžné. U modelu Dell Optiplex 3020 dochází k prolínání černé barvy se stříbrnou. Ta je dominantou přední části v podobě mřížky, za níž se ukrývá větrání a ostatní komponenty.

Porty a sloty

Dell Optiplex 3020 s monitorem

Už verze SFF je schopna nabídnout uživateli základní porty v přední části šasi, kde se vyjímají dvě USB 3.0 a vstup pro sluchátka a mikrofon. Vzhledem k omezenějším rozměrům 312x290x93 mm lze počítat pouze s jedním 5,25“ slotem, jež je primárně vyhrazen pro optickou mechaniku.

Většinu externích komponent budete k počítači připojovat zezadu, kde je výčet daleko bohatší. Tak kupříkladu sériový port, jeden port PS2, RJ45, VGA, DisplayPort a audio konektory.

Pro úplnost ještě uvedeme, že pod uvedenými porty se skrývají sloty PCIe x1 a PCIe x16.

Nahlédněte do útrob Dell Optiplex 3020

Chcete-li se podívat do srdce stolního počítače, postačí vám k tomu stisknutí jediného prvku na šasi. K otevření boční stěny není zapotřebí jakéhokoliv nářadí, takže potenciální výměna, obměna a vkládání nových komponent je opravdu hračkou.

V první řadě si povšimnete čipové sady Intel H81 Chipset, v níž může být zakomponován některý z nabízených procesorů. Záleží pouze na vás samotných, jakému výkonu dáte přednost. Ti nenároční zvolí Intel Celeron a Intel Pentium Core Duo, ti náročnější spíše Intel Core i3 a Intel Core i5 čtvrté generace.

Povšimnout si můžete také dvou paměťových slotů s maximální kapacitou 16 GB při frekvenci 1 600 MHz. Dále můžete narazit na HDD do kapacity až 1 TB.

Dell Optiplex 3020 v provedení Small Form Factor je standardně dodáván s napájecím zdrojem 255W. Nechybí ani bezpečností technologie TPM. Grafika je integrovaná - Intel HD 4600.

Investice do Dell Optiplex 3020

Za nový počítač pro běžnou kancelářskou práci nemusíte utrácet přemrštěné sumy. Vsaďte v tomto směru raději na prověřenou techniku staršího data výroby, která je z technického hlediska naprosto dostačující a její vzhled je doslova nadčasový. Takový Dell Optiplex 3020 doopravdy je.

Dell Optiplex 3020

Přehled počítačů Dell Optiplex 3020 aktuálně v prodeji.