U stolního počítače spousta uživatelů dbá na kompaktnost, přiměřenou možnost rozšíření, výkon a nezbytný počet portů. Přesně tyto a mnohé další požadavky v plné míře splňuje Dell Optiplex 3046.

Stolní počítač Dell Optiplex 3046 je typickým představitelem kancelářské výpočetní techniky. K tomu byla ostatně modelová řada 3000 předurčena. Počítače pro firemní prostředí pochopitelně mohou sloužit i v domácnosti. Malé rozměry, bezproblémová práce a vysoká míra zabezpečení tomu jednoznačně napovídají. Dell Optiplex 3046 je stejně, jako ostatní modely stolních počítačů Dell dostupný ve třech velikostech Mini Tower, Small Form Factor a Tower.

SFF je zlatou střední cestou

Dell Optiplex 3046 modely

Nejpopulárnější verzí tohoto stolního počítače je Small Form Factor označovaný zkratkou SFF. Tato varianta nabízí od každého kousek. Dostatek portů, možnost rozšíření a kompaktní velikost. Dell Optiplex 3046 může stát nejenom vedle pracovního stolu, ale své místo zaujme i přímo na něm. Dokazují to rozměry 312 x 290 x 93 mm s hmotností 6 kg.

Dell Optiplex 3046 působí moderním vzhledem. Typické černé šasi pojí kvalitní plast s ocelovými boky a pevnou základní konstrukcí. Mřížka přes celou přední část je rozražena jediným šedivým prvkem. Je to proužek s logem společnosti Dell. U verze SFF je praktické, že ji můžete bez sebemenšího problému postavit nejenom nastojato, ale také naležato.

Výkon vhodný pro kancelářskou práci

Dell Optiplex 3046

První, co oceníte na variantách stolního počítače Dell Optiplex 3046 je výkon. Ten je naprosto dostatečný pro běžnou kancelářskou práci. Dokazuje to šestá generace procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Velikost cache paměti je 8 MB a pro operační paměť jsou vyhrazeny dva paměťové sloty. Právě paměti DDR4 pracující na frekvenci 1 600 MHz přispívají k celkovému výkonu. Umístit do nich můžete paměti o celkové kapacitě 16 GB. Ještě doplníme, že použita je čipová sada Intel H110.

Vzhledem k tomu, že Dell Optiplex 3046 je primárně určen pro kancelářské činnosti a běžné výpočetní procesy, neočekávejte v základu žádnou velkou grafickou výbavu. Používány jsou integrované grafické karty Intel HD Graphics 510 a Intel HD Graphics 530. Na druhou stranu, stolní počítač disponuje slotem PCI Express x16, takže je možné použít externí grafiku.

Výbava, která jistě není k zahození

Modely Dell Optiplex 3046 jsou bezpochyby dostatečně vybaveny. Například zvuk je zprostředkován prostřednictvím zvukové karty Realtek HDA Codec ALC3234. Pokud se rozhodnete, že Dell Optiplex 3046 SFF budete chtít rozšířit, máte samozřejmě možnost. Dokazují to sloty PCI express x1 a PCI express x16 v provedení half height card. Pokud jde o menší vyhotovení Mini Tower, rozšíření je omezenější, naopak u velkého stolního počítače Tower je bohatší. Pro doplnění můžeme zmínit, že rychlost sběrnice PCI x1 je až 985 MB/s a u x16 je to 16 GB/s.

Dostatečná konektorová výbava

Dell Optiplex 3046 SFF

Když už víte, co se nachází uvnitř stolního počítače Dell Optiplex 3046, je nejvyšší čas, zmínit se o konektorové výbavě. Ostatně, každý chce k počítači připojit nějaká externí zařízení, ať už jsou to tiskárny, skenery či cokoliv jiného. Verze Dell Optiplex 3046 SFF v tomto směru nabízí zlatou střední cestu. Počet portů je optimální pro každého.

Začít můžeme představením zvukových konektorů. Vpředu se z praktického hlediska nachází univerzální audio konektor, kam můžete připojit sluchátka i mikrofon. Vzadu je naopak k dispozici konektor Line-out. Tam vám ostatně nebude chybět ani připojení RJ-45 k počítačové síti, napájecí konektor, HDMI, DisplayPort, dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0.

Pro okamžité připojení externích zařízení můžete využít konektorovou výbavu vpředu. Ta je u Dell Optiplex 3046 také bohatá. Jsou to dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, popřípadě to může být čtečka paměťových karet. Vpředu nechybí ani slim DVD mechanika a vypínač s LED diodou, díky níž víte, že máte stolní počítač zapnutý. S tímhle už si vystačí nejeden běžný uživatel výpočetní techniky.

Dell Optiplex 3046 – Shrnutí

Dell Optiplex 3046 se stane bezpochyby velkým pomocníkem při zpracování nejrůznějších úloh. Má optimalizovaný výkon, podporuje dva monitory, pyšní se zajímavým designem a nabízí prostorově úsporné řešení. A to především ve variantě Dell Optiplex 3046 SFF.

Dell Optiplex 3046 modely

Dell Optiplex 3046 SFF