Firemní stolní počítač. Přesně tak lze označit model Dell Optiplex 3050, který přináší profesionální výkon, dostatečnou výbavu a všestrannost. Poznejte do detailu obě varianty této výpočetní techniky.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3050 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3050 je typickým kancelářským počítačem. K tomuto účelu byl také stvořen. Důraz kladený na celkové zabezpečení, možnost bohaté správy, spolehlivost a řada praktických funkcí. Volit navíc můžete mezi dvěma populárními variantami. Je to Dell Optiplex 3050 Tower a Dell Optiplex 3050 Small Form Factor.

Design promyšlený do nejmenšího detailu

Dell Optiplex 3050

Jak už to bývá u společnosti Dell zvykem, vzhled hraje u výpočetní techniky také významnou roli. Důkazem toho je Dell Optiplex 3050, který sází na jednoduchý styl. Mřížkování v kombinaci s čelní panelem pro porty a plné boky. Mřížky jsou však použity i v zadní části boků, což působí velice elegantním dojmem. Prolínání kovových a plastových částí je pevné a na omak bytelné. Stačí si pouze zvolit tu správnou variantu.

Pokud patříte k minimalistům, chcete ušetřit místo na stole a nepotřebujete počítač dále rozšiřovat, vsaďte na verzi Dell Optiplex 3050 Small Form Factor. Verze mnohdy označovaná zkratkou SFF je široká 9,26 cm, vysoká 29 cm a hluboká 29,2 cm. Minimální hmotnost začíná na 5,14 kg.

Větší verze tohoto stolního počítače nese označení Dell Optiplex 3050 Tower. Toto provedení je široké 15,4 cm, vysoké 35 cm a hluboké 27,4 cm. Větší rozměry se pochopitelně odráží i ve větší hmotnosti. Ta minimální činí 7,93 kg a může pozvolna narůstat podle toho, jaké zvolíte komponenty.

Z pohledu vzhledu stolnímu počítači Dell Optiplex 3050 tedy nelze cokoliv vytknout a je zřejmé, že bude působit reprezentativním dojmem na jakémkoliv stole. Ať už to bude v kanceláři nebo doma.

Hlavní pohonná jednotka

Dell Optiplex 3050 je výkonným stolním počítačem. Záleží na tom, jakým procesorem bude vybavena vámi zvolená sestava. Domoci se můžete procesoru Intel Pentium, ale také Intel Celeron sedmé generace, Intel Core i3 a Intel Core i5.

Obě provedení stolního počítače Dell Optiplex disponují dvěma paměťovými sloty DIMM. Použity jsou operační paměti DDR4 SDRAM bez korekce ECC s rychlostí 2 400 MHz. Podporována je maximální kapacita 64 GB, což se i výrazným způsobem promítne do výkonu počítače. Běžné kancelářské práce, ale i některé náročnější úlohy budou pro tento model výpočetní techniky naprosto hračkou.

Dell Optiplex 3050 nezahálí ani z pohledu grafického výkonu. Opět se to odvíjí od zvolené verze provedení stolního počítače. Z výroby je dodávána nejenom integrovaná grafická karta Intel, ale také AMD Radeon R5 430 nebo AMD Radeon R7 450 v kapacitách 1GB až 4 GB.

Výbava Dell Optiplex 3050 SFF

Dell Optiplex 3050 s monitorem

Nyní se pojďme zaměřit na to, co uživateli nabízí Dell Optiplex 3050 Small Form Factor z pohledu konektorové výbavy. Přední panel je kromě zapínacího tlačítka osazen volitelnou čtečkou karet, kombinovaným audio konektorem, dvěma porty USB 2.0 a dvěma porty USB 3.1. Po ruce tak budete mít vše, co k připojení externích zařízení potřebujete. Nechybí samozřejmě ani DVD mechanika.

Zbývající konektory se nachází vzadu. Je to linkový výstup, HDMI, DisplayPort 1.2, sériový port, dva konektory USB 3.1, dva porty USB 2.0 a RJ-45. Úplně dole se nachází konektor pro připojení napájení. V rámci vnitřních konektorů narazíte na M.2, jeden slot PCIe x16 a jeden slot PCIe x1. Vnitřní pozici 3,5“ lze přeměnit na dvě pozice 2,5“ pro pevné disky.

Výbava Dell Optiplex 3050 Tower

Provedení Dell Optiplex 3050 Tower je z pohledu konektorové výbavy hodně obdobné menší verzi. Například přední panel je v podstatě totožný, jen trochu širší. Ani zadní část se v základní variantě v ničem neliší. Díky většímu šasi však najdete hlavní rozdíly uvnitř. Tower totiž vedle slotu M.2 a PCIe x16 obsahuje tři sloty PCIe x1 plné šířky. K dispozici je jedna interní pozice 3,5“ a k tomu ještě dvě pozice 2,5“, takže z pohledu rozšiřitelnosti se nabízí bohatší možnosti.

Uvést bychom měli také to, že Dell Optiplex 3050 je dodáván s pevnými disky do maximální kapacity až 1 TB. Jedná se o rychlé SSD disky, které přispívají ke svižnější práci a odezvě počítače.

Dobrý pomocník na práci

Výše uvedené řádky jasně prozrazují, že Dell Optiplex 3050 je kvalitní výbavou pro firmy i domácnosti. Stolní počítač s plynulým provozem cílící na produktivitu a efektivitu. Jeho výkonnější verze pak mají mnohé co nabídnout i náročnějším zákazníkům.

Dell Optiplex 3050
Dell Optiplex 3050 s monitorem

Přehled počítačů Dell Optiplex 3050 aktuálně v prodeji.