Stolní počítač Dell Optiplex 3060 je dostupný ve třech variantách provedení. Všestranná výpočetní technika přichází s moderním vzhledem, dostatečným výkonem a spolehlivostí.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3060 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3060 je ryze kancelářskou záležitostí. Své místo si najde v komerčních prostorách, ale také v domácím prostředí. Všude tam, kde je zapotřebí flexibilita, důraz kladený na bezpečnost a patřičný výkon pro práci. Tento model stolního počítače byl navržen pro každodenní činnost, což lze zpozorovat v každém jeho detailu. Nekompromisní produktivita a efektivní práce k počítačům Dell Optiplex 3060 jednoduše patří.

Nadčasový vzhled a kvalitní materiály

Dell Optiplex 3060 SFF a Tower

Design stolního počítače Dell Optiplex 3060 působí v každém případě moderním dojmem. O tom není žádných pochyb. Pokud se na něj podíváme nejprve z estetické stránky, rozhodně neudělá ostudu na pracovním stole. Ba naopak. Černé šasi, spojení plastu a kovu nebo všestranné žebrování. Tohle všechno jsou indicie typické pro líbivost. A to ve všech variantách provedení.

Dell Optiplex 3060 je totiž dostupný ve třech velikostech. Tou nejkompaktnější je Dell Optiplex 3060 Micro Form Factor. Verze, která vám nezabere absolutně žádné místo. V kombinaci se speciálním stojanem Optiplex Micro All-in-One z něj lze společně s monitorem vytvořit velice komplexní zařízení na pracovním stole. Označení „Micro“ pochopitelně odpovídají i celkové rozměry počítače. Šířka je pouhých 3,6 cm, hloubka je 17,8 cm a výška je 18,2 cm. Hmotnost začíná na 1,18 kg.

Pokud dáváte přednost stolnímu počítači, který si budete moci rozšířit, ať už částečně nebo plnohodnotně, padne volba na větší verze. Tou střední je Dell Optiplex 3060 Small Form Factor. Jeho rozměry jsou 29x29,2x9,26 cm a hmotnost činí 5,26 kg. Největší je Dell Optiplex 3060 Tower, jehož šířka je 15,4 cm, hloubka je 27,4 cm a výška je 35 cm. Tomu odpovídá i největší hmotnost 7,93 kg.

Všechny tři mají velice podobný přední panel s výrazným mřížkováním a částí určenou pro porty, popřípadě mechaniku. Liší se jen velikostí rozložení těchto částí.

Konektorová výbava a rozšiřitelnost Dell Optiplex 3060

Podstatnou součástí stolního počítače Dell Optiplex 3060 je z pohledu uživatele konektorová výbava. Ta se liší podle velikostních variant. Pokud jde o přední panel, verze Micro Form Factor obsahuje vpředu vypínač, kombinovaný audio konektor, linkový výstup a dva porty generace USB 3.1. Varianta Small Form Factor a Tower jsou shodné a nabízí navíc ještě volitelnou čtečku paměťových karet, další dva porty USB 2.0 a v neposlední řadě optickou mechaniku. Naopak jim chybí linkový výstup vpředu.

Další porty a konektory se pochopitelně nachází v zadní části Dell Optiplex 3060. I zde jsou patrné rozdíly podle velikosti stolního počítače. K dispozici budete mít následující konektorovou výbavu pro připojení ostatních periferií.

  • Micro Form Factor – RJ-45, dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.1 DisplayPort a HDMI.
  • Small Form Factor – Linkový výstup, HDMI, DisplayPort, dva porty USB 3.1, dva porty USB 2.0, RJ-45, dva sloty pro PCIe.
  • Tower – Linkový výstup, HDMI, DisplayPort, dva porty USB 3.1, dva porty USB 2.0, RJ-45, čtyři sloty pro PCIe.

Pro úplnost ještě uvedeme, že v počítačích nechybí slot M.2 pro úložiště a slot M.2 pro bezdrátové připojení.

Výkon stolních počítačů Dell Optiplex 3060

Dell Optiplex 3060 Micro

Od konektorové výbavy se dostáváme k další důležité kapitole, kterou tvoří výkon stolního počítače Dell Optiplex 3060. Ten je nezbytný pro práci a vlastně všechny prováděné výpočetní operace. Stolní počítač může být osazen poměrně velkým množstvím odlišných procesorů. Mezi výkonnější a vyhledávanější verze pochopitelně patří procesory Intel Core i3 a Intel Core i5. Maximálně to může být šestijádrový procesor s pamětí cache 9 MB a taktem až 3,5 GHz.

S výkonem souvisí i operační paměť, pro kterou jsou k dispozici dva sloty. DDR 4 paměti pracující na frekvenci 2 666 MHz mohou dosahovat největší kapacity 32 GB. Také grafika může disponovat patřičným výkonem. Nejzákladnější je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 610/630. Náročnější zájemci mohou sáhnout po externí grafice AMD Radeon™ R5 430, NVIDIA GeForce® GT 730 a AMD Radeon™ RX 550.

Paměťové uložiště je primárně řešeno prostřednictvím SSD disků do kapacity až 1 TB.

Všestrannost v každém ohledu

Výše uvedený popis a technické parametry tedy jasně prozrazují, že stolní počítač Dell Optiplex 3060 je univerzálním pomocníkem na cokoliv. Stačí si pouze zvolit verzi, která vám bude nejvíce vyhovovat z pohledu rozměrů a následného rozšíření. S počítači Dell Optiplex 3060 budete moci pracovat naplno.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3060 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3060 SFF a Tower
Dell Optiplex 3060 Micro