Dell Optiplex 3070 je typickým představitelem pracovní výpočetní techniky. Stolní počítač je určený pro business segment. Je vybaven moderním vzhledem a zajímavými technickými parametry. Navíc je dostupný ve třech variantách provedení.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3070 aktuálně v prodeji.

Stolní počítače Dell Optiplex 3070 cílí primárně na firemní klientelu. Takto vybavenou výpočetní techniku si však můžete postavit i k sobě domů na stůl. Jak už to bývá zvykem, z výrobních linek sjely hned tři velikostní verze, aby si mohl vybrat opravdu každý. Dáváte přednost kompaktnosti nebo naopak toužíte po velkém rozšíření? Na své si přijde kdokoliv.

  • Dell Optiplex 3070 Micro
  • Dell Optiplex 3070 SFF
  • Dell Optiplex 3070 Tower

Kvalitní zpracování a elegantní vzhled

Dell Optiplex 3070

Pojďme se nejprve věnovat designové stránce stolních počítačů Dell Optiplex 3070. Značková výpočetní technika je zárukou precizního zpracování. Na první pohled jde o použití kvalitních materiálů, což se pochopitelně promítá i do celkového provedení. Spojení tvrzeného plastu a kovu je jistě elegantní záležitostí a ve výsledku přidává na reprezentativnosti.

Koncept stolních počítačů Dell Optiplex 3070 je obdobný. Černé šasi, které je kromě modelu Micro z větší míry tvořeno působivou mřížkou v přední části. Kromě ní jsou počítače vybaveny ještě plným panelem, do něhož výrobce umístil optickou jednotku a konektory. Vše skvěle lícuje a esteticky ladí. Na své si přijdete i z hlediska fyzických parametrů.

  • Micro má rozměry 18,2 x 17,8 x 3,6 cm a hmotnost 1,18 kg
  • SFF má rozměry 29,2 x 29 x 9,26 cm a hmotnost 5,26 kg
  • Tower má rozměry 35 x 27,4 x 15,4 cm a hmotnost 7,93 kg

Dell Optiplex 3070 Micro

Varianta Dell Optiplex 3070 Micro patří k těm nejmenším, a tedy i k těm nejkompaktnějším. Pokud o svém počítači nechcete z pohledu zabraného místa téměř vědět, je tohle ta správná volba pro vás. Minimalistický vzhled se ovšem promítá nejenom do malých rozměrů, ale také do minimálního rozšíření.

Vpředu počítejte s dvěma porty USB 3.1 a konektory pro sluchátka a mikrofon. Vzadu pak můžete najít další dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.1, LAN, VGA, DisplayPort a HDMI. Dovnitř vložíme maximálně jeden pevný disk 2,5", popřípadě budete mít k dispozici socket M.2 pro disk a Wifi. Nic víc od modelu Dell Optiplex 3070 Micro neočekávejte.

Dell Optiplex 3070 SFF

Dell Optiplex 3070 SFF a Tower

Verzi SFF neboli Small Form Factor lze považovat za určitého univerzála, protože si bere z každého modelu něco. Má přiměřenou velikost a zároveň přináší možnost rozšíření na rozdíl od modelu Micro. Bohatší vybavenost se týká i samotné konektorové výbavy. Na čelním panelu vám přibydou další dva porty USB 2.0, získáte kombinovaný audio konektor a čtečku paměťových karet. Nechybí ani optická mechanika.

Zadní strana modelu Dell Optiplex 3070 SFF je hodně podobná menší verzi jen s tím rozdílem, že jsou tu navíc dva sloty pro rozšíření. Jsou to PCI x16 a PCI x1. Ty vám umožní vkládat do stolního počítače další karty, ať už jde o grafiku a jiné. Kromě 2,5" pevného disku můžete vložit ještě jeden 3,5".

Dell Optiplex 3070 Tower

Velikostně největší je samozřejmě verze Dell Optiplex 3070 Tower. Z pohledu konektorů to může být na čelním panelu trochu zavádějící, protože ten vypadá v podstatě totožně jako u varianty SFF. A to i z hlediska zadní strany. Tam už si však můžete povšimnout, že Tower disponuje čtyřmi sloty pro rozšíření. Vedle PCI x16 nabízí tři PCI x1. Dovnitř vložíte až dva pevné disky 2,5" a jeden o velikosti 3,5". Nechybí pochopitelně ani socket M.2 pro pevný disk a Wifi. Zkrátka vše, co od počítače této velikosti očekáváte.

Důležité je také zmínit to, že do stolních počítačů Dell Optiplex 3070 se dostanete po odstranění dvou šroubů. Vnitřní útroby všech modelů jsou tak snadno přístupné, a hlavně dobře uspořádané. Vše je tam kde má být, čímž je kladen důraz na správnou funkčnost, optimální chlazení a přehlednost.

Výkon stolních počítačů Dell Optiplex 3070

Dell Optiplex 3070 Micro

Velikost, potažmo počet konektorů a rozšíření nejsou tím jediným, co od kancelářské výpočetní techniky tohoto typu asi očekáváte. Je to také plynulá a pohodlná práce, na kterou má vliv primárně výkon, ať už jde o ten výpočetní nebo grafický. Stačí si jen ujasnit, k jakým pracovním činnostem budete počítač využívat.

Stolní počítače Dell Optiplex 3070 jsou opatřeny čipovou sadou H370. V jejich útrobách tepou procesory odlišného typu. Od těch méně výkonných Intel Celeron a Intel Pentium, až po výkonnější Intel Core. Jde o osmou a devátou řadu procesorů. Jejich volba samozřejmě odpovídá hlavnímu užití výpočetní techniky.

S výkonem jako takovým souvisí i množství operační paměti. Použité jsou paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. U všech tří verzí máte možnost použít maximální kapacitu až 32 GB, což je i pro náročnější práci naprosto dostačující. Vzhledem k tomu, že stolní počítače Dell Optiplex 3070 jsou primárně určeny pro kancelářskou práci, disponují integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics. Je však pravdou, že verze SFF a Tower byly z výroby vybaveny i externími grafikami – AMD Radeon R5 430 s kapacitou 2 GB, AMD Radeon RX 550 s kapacitou 4 GB a NVIDIA GT 730 s kapacitou 2 GB.

Hlavní přednosti Dell Optiplex 3070

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z modelů stolních počítačů Dell Optiplex 3070, vždy se můžete setkat s řadou příjemných kladů. Je to například ekonomický provoz, propracované chlazení, komponenty určené do náročnějších provozů, ale i dostatečný výkon. Počítače Dell Optiplex 3070 nabízí odpovídající bezpečnost a tím pádem rozšiřují možnosti svého využití.

Přehled počítačů Dell Optiplex 3070 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3070

Dell Optiplex 3070 SFF a Tower

Dell Optiplex 3070 Micro