Spojení počítače a monitoru v jeden výkonný a praktický celek. To je Dell Optiplex 3240 AIO, který ušetří místo na stole a stane se kvalitním pracovním nástrojem.

Provedení All-in-One známé pod zkratkou AIO je mezi uživateli stále oblíbené. Jde o monitor, v jehož zadní části je zakomponován počítač tak, že vše vypadá jako jednolitý a elegantní celek. Uživatelé toto řešení volí především z důvodu úspory místa na stole a kvůli rozšíření pracovního prostoru. Toto minimalistické vyhotovení vás zároveň nepřipraví o potřebný výkon, čehož je důkazem také počítač Dell Optiplex 3240 AIO.

Nenápadný vzhled běžného monitoru

Dell Optiplex 3240 AIO

Při letmém pohledu na Dell Optiplex 3240 AIO by jen málokoho napadlo, že jeho nedílnou součástí je i počítač. Na první pohled jde totiž o 21,5" velký monitor vycházející z běžných modelových řad společnosti Dell. Bližší prozkoumání a rozměry však trochu nasvědčují tomu, že monitor skrývá něco více než jenom zobrazovací plochu. Jeho výška je 36,3 cm, šířka 52,78 cm a hloubka 6,35 cm. Varianta s nedotykovou obrazovkou má hmotnost 6,34 kg a s tou dotykovou 7,37 kg. Možná si říkáte, že jde o trochu těžší monitor, na druhou stranu obsahuje i počítač, což je naopak velice příznivé.

Základem všeho je pevný a bytelný podstavec, na kterém je Dell Optiplex 3240 AIO umístěn. To znamená, že i když si zakoupíte dotykovou verzi počítače, vše při práci působí velice stabilním a jistým dojmem. Tento podstavec umožňuje výškovou stavitelnost monitoru a zároveň jeho dostatečné naklápění. To opět oceníte u dotykového provedení, ze kterého si před sebou můžete vytvořit panel ležící téměř na stole sklopený pod příjemným pracovním úhlem.

Většinu výrobního materiálu šasi Dell Optiplex 3240 AIO tvoří černý tvrdý plast podepisující se na celkové bytelnosti tohoto řešení. Vše působí sladěným dojmem bez jakýchkoliv rušivých elementů. Zkrátka profesionální kancelářské vybavení s reprezentativním vzhledem.

Dell Optiplex 3240 AIO nabízí dostatek portů

I když počítač Dell Optiplex 3240 AIO představuje minimalistické řešení, nemusíte se obávat toho, že byste byli omezeni oproti standardnímu počítači. Na mysli máme především konektorovou výbavu a její dostupnost. To nejpodstatnější budete mít na dosah po své levé ruce. Právě levá část monitoru je obohacena o snadno dostupné porty, mezi něž patří univerzální audio konektor a dva porty USB 3.0, z nichž jeden je s funkcí Powershare. Nechybí ani čtečka paměťových karet.

Na opačné straně Dell Optiplex 3240 AIO je umístěna DVD mechanika s ovládacími prvky. Ty související s nastavením obrazu jsou mimochodem o kousek níže. O zapnutí počítače budete informováni diodou vpředu.

Vzhledem k tomu, že Dell Optiplex 3240 AIO je skutečně plnohodnotným počítačem, nepřijdete pochopitelně ani o další várku konektivity. Ostatní porty jsou umístěny vzadu. Jsou to dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, vstup a výstup HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, RJ45 a linkový výstup. Součástí Dell Optiplex 3240 AIO je i jeden konektor M.2, třeba pro kartu Wifi. Ještě pro doplnění zmíníme, že tento počítač je vybaven napájecím zdrojem 155 W.

Monitor s FullHD rozlišením

Dell Optiplex 3240 AIO

Nepřehlédnutelnou součástí tohoto All-in-One řešení je pochopitelně elegantní monitor s úhlopříčkou 21,5", který může být dodán také s dotykovou obrazovkou. Jeho rozlišení je 1920 x 1080 pixelů. Těšit se můžete na jasný a čitelný obraz. Ve vrchní části displeje je umístěna webová kamera, jako to bývá u notebooků.

Se zobrazením do jisté míry souvisí grafický výkon. Ten je v tomto případě zajištěn prostřednictvím integrované grafické karty Intel HD Graphics 530. Společnost Dell však tento model dodávala také s volitelnou výkonnější grafikou AMD Radeon R7 A360 s kapacitou 2 GB.

Dostatečný pracovní výkon

Není to ale jenom vzhled nebo zobrazovací plocha počítače Dell Optiplex 3240 AIO, co budete pro svoji každodenní práci využívat. Tím podstatným je pochopitelně výkon. Tento model byl z výroby vybaven odlišnými typy procesů. Od varianty Intel Pentium, přes dvoujádrové procesory Intel Core i3 až po čtyřjádrové procesory Intel Core i5 šesté generace.

Na výkonu Dell Optiplex 3240 AIO se pozitivním způsobem podepisují také operační paměti DD3L s maximální kapacitou až 16 GB. V případě klasických pevných disků lze docílit kapacity až 1 TB. Výjimkou nejsou ani verze s rychlejšími SSD disky.

Dell Optiplex 3240 AIO má své příznivce

I když Dell Optiplex 3240 AIO nenabízí žádné možnosti z pohledu rozšíření, jako běžné stolní počítače, jistě si tento model najde řadu příznivců. Pokud nechcete mít na stole monitor, a ještě počítač zvlášť, pak je 3240 vhodné propojení obojího do podoby výkonného a kompaktního celku.

Dell Optiplex 3240 AIO
Dell Optiplex 3240 AIO