Dell Optiplex 5060 je výkonný stolní počítač určený pro firemní prostředí, ale také pro běžné IT potřeby v domácnosti. Model ve třech velikostních variantách toho nabízí více než dost.

Přehled počítačů Dell Optiplex 5060 aktuálně v prodeji.

Stolní počítače Dell Optiplex 5060 cílí na zabezpečení dat, kladou důraz na flexibilitu a celkovou spolehlivost. To vše ve spojení s dostatečným výkonem, který vám bude k dispozici pro všestrannou práci. Ryze business řešení s širokými možnostmi použití. Takový je Dell Optiplex 5060 vhodný pro vyznavače miniaturních počítačů, ale i větších a rozšiřitelných desktopů.

Tři varianty provedení

Dell Optiplex 5060

Stolní počítač Dell Optiplex 5060 je na první pohled moderní výpočetní technikou. Nadčasový vzhled to rozhodně dokazuje. Společnost Dell přišla na trh jako obvykle se třemi velikostními variantami tak, aby si vybral naprosto každý.

  • Micro – Velikost 18,2 x 17,8 x 3,6 cm, hmotnost 1,18 kg.
  • Small Form Factor – Velikost 29,2 x 29 x 9,26 cm, hmotnost 5,26 kg.
  • Tower – Velikost 35 x 27,4 x 15,4 cm, hmotnost 7,93 kg.

Základ všech tří stolních počítačů je obdobný. Přednímu panelu dominuje téměř celoplošné žebrování, které se pojí s plochou určenou pro konektory, popřípadě optickou mechaniku. Kombinace černého plastu s elegantním stříbrným proužkem a logem společnosti Dell působí nadčasově. Jak už bývá u stolních počítačů Dell zvykem, celé šasi je zpracováno kvalitně a zároveň předkládá možnost otevření bočního krytu bez použití dalších nástrojů.

Z pohledu designu nelze počítačům Dell Optiplex 5060 cokoliv vytknout. Svoji úlohu splní nejenom po stránce výkonností, ale také reprezentativní, takže je můžete umístit na libovolný pracovní stol nebo vedle něj.

Konektorová výbava Dell Optiplex 5060

Dell Optiplex 5060 SFF

Dell Optiplex 5060 je pracovním nástrojem po všech stránkách. Teď narážíme primárně na konektorovou výbavu, kterou budete mít díky čelnímu panelu ihned po ruce. Praktické uspořádání portů se týká v podstatě všech tří variant jen s rozdílem počtu konektorů.

Varianta Micro jich má pochopitelně nejméně. Vpředu například chybí dva porty USB 2.0, jinak je výbava obdobná. U této verze nepočítejte ani s optickou mechanikou. V celkovém součtu nabízí Dell Optiplex 5060 Micro pět portů USB 3.1, jeden port USB-C, dvakrát DisplayPort, RJ-45, audio konektory, popřípadě volitelné porty.

Dell Optiplex 5060 Small Form Factor označovaný zkratkou SFF je na tom obdobně, jako Dell Optiplex 5060 Tower. Je to celkem pět portů USB 3.1, jeden port USB-C, čtyři porty USB 2.0, RJ-45, dvakrát DisplayPort, audio konektory a volitelné porty.

U větších variant tohoto stolního počítače se můžete spolehnout na optickou mechaniku. Rozdíly mezi SFF a Tower verzí jsou v počtu vnitřních pozic umožňujících rozšíření stolního počítače. Zlatý střed v podání Small Form Factor přináší jednu 3,5" pozici nebo dvě 2,5". Dále je to Half Height PCIe x16, Half Height PCIe x16 (wired x4), M.2 pro pevný disk a M.2 pro wireless. V případě Toweru můžete počítat s Full Height sloty, kde navíc získáte ještě dva Full Height PCIe x1. Naopak nejmenší Dell Optiplex 5060 Micro má pouze jednu interní pozici 2,5" a jeden M.2 pro pevný disk. I z tohoto pohledu je třeba rozmýšlet o tom, jaký model pro vás bude nejlepší.

Úctyhodný výkon Dell Optiplex 5060

Dell Optiplex 5060 SFF s monitory

Stolní počítače Dell Optiplex 5060 se kromě všech výše uvedených kladů pyšní tím nejpodstatnějším. A to je výkon, který je nezbytný i pro kancelářskou práci. Obecně je použita čipová sada Intel Q370. V rámci procesorů můžete volit mezi odlišně výkonnými variantami. Tím nejslabším je pochopitelně Intel Pentium Gold G5400. Naopak, chcete-li výkon, vyberte verze s procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Ta nejvyšší řada nese označení Intel Core i7-8700T.

Operační paměti pracují na frekvenci 2 666 MHz. Obsadit můžete až dva paměťové sloty. V případě Small Form Factoru a Toweru to může být až 64 GB. Z pohledu grafického výkonu je třeba počítat se standardní výbavou v podání integrované grafické karty Intel HD Graphics 610/630. Pokud máte se stolním počítačem Dell Optiplex 5060 jiné pracovní úmysly, nabízí se výkonnější alternativa přímo z výroby, a to jsou grafické karty AMD Radeon™ R5 430, AMD Radeon™ RX 550 a NVIDIA GeForce® GT 730.

Pracovní výpočetní technika

Jak vidno, Dell Optiplex 5060 toho má určitě hodně co nabídnout, a to ve všech velikostech provedení. Kvalitní šasi se pojí s moderním vzhledem, dostatečným výkonem, flexibilitou a náležitou konektorovou výbavou. Pro kancelářské či domácí prostředí je tato výpočetní technika, jako stvořená.

Přehled počítačů Dell Optiplex 5060 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 5060

Dell Optiplex 5060 SFF s monitory