Dell Optiplex 7010 je jednou z vlajkových lodí Dellu. Výkon je podpořený třetí generací procesoru Intel Core, a zajišťuje všestranné využití. Od počítačových her, přes kancelářskou práci, až po náročné výpočetní operace.

Přehled modelů Dell Optiplex 7010 aktuálně v prodeji.

Jednoduchost zabalená do kovového šasi. Barevná kombinace je předvídatelná. Je to samozřejmě černá ve spojení s šedivou mřížkou. Ta dodává celku na atraktivitě, ať už se rozhodnete pro jakékoliv rozměrové provedení.

Dell Optiplex 7010 modely

Dell Optiplex 7010 je k dostání ve čtyřech velikostních typech. Tím největším je Minitower, následuje Desktop. Menšími variantami jsou Small Form Factor nebo nejmenší Ultra Small Form Factor. Liší se především rozměry a hmotností. Některé modely jsou určeny pouze na zem, ty menší i na stůl, ať už naležato či nastojato.

Dell Optiplex 7010 pod drobnohledem

Nejprve bychom se měli podívat na čelní stranu této výpočetní stanice. Ta je u všech typů velice obdobná. Liší se pouze sloty o velikosti 2,5“ a 3,5“. Další rozdílností je počet USB portů přístupných ihned. O audio konektory není okraden žádný ze čtyř modelů.

Zadní strana je na tom dosti obdobně. Velikostní odlišnosti se týkají hlavně vnitřních slotů, jako je PCI-e, PCI a mimi PCIe. Shodně jsou na tom porty USB 2.0 a USB 3.0. Chybět vám samozřejmě nebude LAN, COM nebo DisplayPort a VGA. Narazit však můžete ještě na PS2 konektor.

Dost bylo ale estetických záležitostí. Využijeme snadného otevření bočního víka, k čemuž nepotřebujeme žádné další nástroje a podíváme se do útrob stolního počítače.

Čtyř-jádrový procesor Intel Core i5

Dell Optiplex 7010

Intel Core i5 dosahující frekvence až 3,2 GHz, to je základní pohonná jednotka, která si poradí s jakkoliv obtížnými výpočetními úlohami. Připočtete-li k ní ještě operační paměť DDR3 s možností rozšiřitelnosti, nemusíte se obávat jakéhokoliv zaškobrtnutí.

Standardně je Dell Optiplex 7010 prodáván s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 2500 určenou pro třetí generaci procesorů Intel Core. Dopřávat si samozřejmě můžete i volitelných variant, jako je AMD Radeon HD 7470 či AMD Radeon HD 7570.

V rámci úložné kapacity je aplikována SATA3 určená pro pevné disky o maximálním počtu otáček 7 200 ot./min.

Získejte kontrolu nad stolním počítačem

Pakliže vyhledáváte pracovní nástroj na podnikatelské úrovni s vhodným zabezpečením, určitě využijte stabilní výkon stolního počítače Dell Optiplex 7010. Spojte v tomto případě komponenty přispívající k ochraně životního prostředí s odolným vzhledem a patřičnou variabilitou.

Přehled modelů Dell Optiplex 7010 aktuálně v prodeji.