Spojení monitoru a stolního počítače v jeden celek. Taková je výpočetní technika označovaná jako All-in-One známá pod zkratkou AiO. Mezi osvědčené modely se zařadily Dell Optiplex 7060 AiO a Dell Optiplex 7460 AiO. V čem se liší?

Všechny počítače Dell All in one aktuálně v prodeji.

Výrobce výpočetní techniky Dell myslí na každého zákazníka. A to i toho, který dává přednost praktickému spojení monitoru a počítače. Zařízení All-in-One totiž na pracovním stole nezabírají tolik místa, jako monitor a stolní počítač zvlášť. V této kategorii produktů figuruje řada modelů lišících se svým zpracováním a výslednou podobou. Dokazuje to porovnání počítačů Dell Optiplex 7060 AiO a Dell Optiplex 7460 AiO.

Dell Optiplex 7060 AiO

Dell Optiplex 7060 AiO

Klasickou podobu Al-in-One zařízení zná bezpochyby každý. Počítač zakomponovaný do šasi monitoru. Dalo by se říci, takový větší monitor obsahují vše potřebné a fungující jako samostatná jednotka. Právě v tomto ohledu se model Dell Optiplex 7060 AiO tak trochu vymyká. Jde totiž o počítač Dell Optiplex 7060 Micro, který je připevněn ke speciálnímu stojanu s monitorem. Toto řešení se tak může na první pohled zdát trochu objemnější než klasické AiO.

Základem všeho je 23,8" velký IPS displej s LED podsvícením. Ten je pochopitelně výškově stavitelný. Pracovní plochu si tak můžete přizpůsobit vlastním potřebám. Rozlišení je standardní pro kancelářské potřeby, tedy FullHD 1 920 x 1 024 pixelů. Spojení šedého a černého plastu, dva USB porty z boku a nic víc. Jeden by si řekl, že je to vše.

Jenže, zdání klame. Zadní část stojanu displeje je opatřena držákem pro Dell Optiplex 7060, což ve výsledku tvoří celek označovaný jako All-in-One. V tom se tento model liší od plnohodnotného Dell Optiplex 7460 AiO. Design a vše ostatní je samozřejmě přizpůsobeno této variantě provedení. Zadní část stolního počítače je tak vybavena nezbytnými konektory a technologiemi.

 • USB porty 3.0
 • HDMI
 • LAN
 • DisplayPort
 • Wifi a Bluetooth

I když Dell Optiplex 7060 AiO působí jako malý počítač za monitorem nabízející rozšíření, není tomu úplně tak. Micro verze pojme tak akorát DDR4 operační paměti, SSD pevný disk nebo některý z procesorů Intel Core i3 až Intel Core i7 osmé generace. To vše doplněno integrovanou grafickou kartou UHD Graphics.

Dell Optiplex 7460 AiO

Dell Optiplex 7460 AiO

Když se zakoukáte na model stolního počítače Dell Optiplex 7460 AiO, nabydete přece jenom dojmu, že jde o novější, a hlavně již zmiňovanou plnohodnotnou verzi All-in-One. V tomto případě je stolní počítač opravdu nedílnou součástí monitoru. Vše tak působí daleko sladěnějším a kompaktnějším dojmem.

Dell Optiplex 7460 AiO se vyznačuje tenkými rámečky kolem IPS displejem o velikosti 23,8" s rozlišením FullHD. Čelní panel je černý, kdežto většina zadní části displeje a stojanu je světle šedá. Designově zajímavý kontrast, který se hodí do libovolné kanceláře nebo domácího pokoje. O něco propracovanější je i stojan pro obrazovku, který umožňuje výškové stavění zobrazovací plochy, včetně naklápění. V zadní části nikde nic nevystupuje, protože vše je integrováno v monitoru. Tomu odpovídající fyzické vlastnosti modelu Dell Optiplex 7460 AiO.

 • Rozměry 54 x 34,39 x 5,26 cm
 • Hmotnost 13,31 kg
 • Verze s dotykovým displejem má hmotnost 13,33 kg

Co se týče technických parametrů, jsou hodně obdobné jako u modelu Dell Optiplex 7060 AiO. Počítat můžete například s použitím čipové sady Intel Q370 Chipset. Osmá generace procesorů začíná na Intel Core i3-8100, nese se přes Intel Core i5-8500 a končí u nejvýkonnější řady Intel Core i7-8700. Do dvou slotů lze umístit operační paměť DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz o kapacitě až 32 GB. Tohle všechno tvoří dostatečně výkonný celek pro každodenní použití, a to spíše kancelářského charakteru. Tomu mimochodem odpovídá také integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 630. Z výroby se však lze setkat i s externí grafikou NVIDIA GeForce® GTX 1050 o kapacitě 4 GB.

Dell Optiplex 7460 AiO s klávesnicí

Pokud jde o konektivitu a rotšíření, ani modelu Dell Optiplex 7460 AiO nechybí nic podstatného. Porty jsou dostupné z boku nebo v zadní částí počítače.

 • Porty USB 3.1
 • HDMI
 • DisplayPort
 • LAN
 • Audio konektory
 • Jedna interní pozice 2,5"
 • Dvě pozice M.2 pro disk a Wifi

Elegantní řešení na pracovní stůl

Ať už dáte přednost pouhému minimalismu v podání Dell Optiplex 7060 AiO nebo modernějšímu vzhledu v případě Dell Optiplex 7460 AiO, v obou případech získáte kompaktní a dostatečně výkonný pracovní nástroj pro firemní použití a běžnou kancelářskou práci. K takovým počítačům stačí připojit jen myš, klávesnici a můžete se pustit do práce. Všechna ostatní kabelář je vedena prakticky vzadu, takže na pracovním stole vám nic nebude překážet. Chytré, elegantní a efektivní řešení spojené s kvalitou výpočetní techniky Dell.

Všechny počítače Dell All in one aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 7060 AiO

Dell Optiplex 7460 AiO

Dell Optiplex 7460 AiO s klávesnicí