Chcete maximalizovat prostor na svém pracovním stole? Hledáte výpočetní zařízení vhodné pro zvýšení produktivity a zároveň sázíte na spolehlivost? Potom byste si měli něco přečíst o počítači Dell Optiplex 7440 AIO.

Přehled modelů Dell Optiplex 7440 AiO aktuálně v prodeji.

All-in-one zařízení označovaná zkratkou AIO jsou velice populární, a to nejenom v komerčním, ale také domácím segmentu. Lidé využívají potenciál produktů, které spojují vše podstatné do jednoho celku a v tomto případě zabírají i málo místa. Monitor s počítačem v jednom nabývá v případě modelu Dell Optiplex 7440 AIO zcela nových a lepších podob.

Profesionální vzhled

Dell Optiplex 7440 AIO

V první řadě bychom měli vypíchnout design stolního počítače Dell Optiplex 7440 AIO. Ano, samo o sobě je elegantní už to, že součástí monitoru o velikosti 24“ je také miniaturní a zároveň dostatečně výkonný počítač.

My se však chceme v rámci popisu této výpočetní techniky zaměřit i na ty nejmenší detaily, jež vás potěší při pohledu na tento výrobek. Jsou to například ryze hranaté tvary podléhající novodobým trendům. Jednoduchost, přímočarost a styl. Jestliže si myslíte, že počítač jako součást ladného monitoru bude kazit celkový design, není tomu tak. Dokazují to víceméně samotné rozměry, které jsou 57,52 x 39,29 x 6,34 cm. Nejde tedy o žádného „cvalíka“, jak by si mohl kdokoliv myslet. Důkazem je i hmotnost 7,21 kg.

Použit je pochopitelně černý plast, minimálně co se monitoru a jeho zadní části týče. Tato barva je velice elegantní a doslova zpříjemní vaše každodenní pracovní prostředí. Dell Optiplex 7440 AIO je usazen na bytelném, pevném a stabilním stojanu, jež umožňuje nejenom výškovou stavitelnost. Displej si můžete i částečně naklonit, takže si vytvoříte pracovní podmínky šité doslova na míru.

Kompaktnost na prvním místě

Dell Optiplex 7440 AIO položený

První, co oceníte na Dell Optiplex 7440 AIO bude bezpochyby kompaktní design, jehož předností je displej o velikosti 24“. Vystačit si musíte s Full HD rozlišením 1 920 x 1 080 pixel, což může některým jedincům připadat málo. Je však pravdou, že výrobce Dell do světa vypustil i variantu se 4K Ultra HD rozlišení a dokonce i s dotykovou obrazovkou.

Pokud vsadíte na Full HD, určitě nebudete litovat, protože se vám dostane přiměřené pracovní plochy. Kvalita zobrazení je u Dell Optiplex 7440 AIO na vysoké úrovni, na čemž se podepisuje nejenom matný displej, ale také přidružené parametry této části stolního počítače.

Konektorová výbava, jak se patří

I když je Dell Optiplex 7440 AIO zařízením All-in-one, v žádném případě není ochuzen o dostatečné množství portů. Celkový počet koresponduje s běžnými stolními počítači, takže v tomto ohledu jistě nebudete strádat. Ba naopak, vše je řešeno velice elegantně tak, že nejpoužívanější porty máte na bocích displeje a ty pro trvalé připojení komponent jsou situovány zezadu. To znamená, že na stole se vám nebudou plést žádné kabely a docílíte efektivního pracovního prostoru.

Nejprve začněme od pravé strany, kde se nachází Slimline DVD mechanika. Tu v monitoru téměř nezpozorujete. V okamžiku, kdy přesunete zrak na levou stranu displeje, čeká na vás to podstatné. A tím jsou dva porty USB 3.0, čtečka paměťových karet a univerzální audio konektor.

Největší překvapení pochopitelně přichází vzadu, kde máte více dostupných portů. Jmenovat lze například HDMI 1.4/out, dva porty USB 2.0 a čtyři porty USB 3.0. Chybět vám nebude ani DisplayPort, LAN a Line-out. Výbava hodna velkého stolního počítače. Vy ji však v podání Dell Optiplex 7440 AIO můžete získat ve velice malém těle.

Kompaktní, ale zároveň výkonný

Dell Optiplex 7440 AIO rozměry

Malé rozměry určitě nevypovídají o tom, že by Dell Optiplex 7440 AIO ztrácel na svém výkonu. Tak tomu rozhodně není. Oproti předchozím modelům jde o výrobek s šestou generací procesů Intel Core, což jsou obecně výkonné procesory, které si poradí i se složitějšími výpočetními operacemi. Zároveň se pyšní energetickou účinností.

V oblasti procesorů se můžete těšit na řady Intel Core i3 (Dual Core) nebo Intel Core i5 (Quad Core) a Intel Core i7 (Quad Core). To je výbava hodna králů. Dell Optiplex 7440 AIO díky tomu nabývá všestrannému použití a přinese vynikající zázemí i pro náročnější zákazníky. Použitá čipová sada je Intel Q170.

Není to pochopitelně jen výpočetní výkon, jež vás bude zajímat. Velkou roli hraje také grafický výkon. Standardně je dodávána integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 530, a to především s procesory šesté generace Intel Core i5 a Intel Core i7. Volitelně padla volba i na grafiku AMD Radeon ™ R7 A370, která může dosahovat kapacity až 2 GB. A to už je lepší grafické zázemí pro zpracování multimediálního obsahu.

Zapomínat bychom pochopitelně neměli ani na výčet operační paměti a pevných disků. V případě RAM jsou vám k dispozici dva sloty, kam můžete vkládat dvoukanálové DDR4 moduly pracující na frekvenci 2 133 MHz. Jejich maximální kapacita může být až 32 GB. I to se promítá do celkového výkonu Dell Optiplex 7440 AIO. Pokud jde o uložiště, tento stolní počítač podporuje až dva 2,5“ pevné disky o maximální velikosti 2 TB.

Dell Optiplex 7440 AIO – bezproblémový a funkční

Velkorysý výkon, jednoduché provedení, důraz kladený na nejlepší bezpečnost a celková kompaktnost. To jsou vlastnosti, které stolnímu počítači Dell Optiplex 7440 AIO jistě nelze vytknout. Funkční celek s moderním designem. Ten nadchne každého, ať už půjde o kancelář nebo domácí prostory. Jeho parametry jsou předzvěstí všestranného užití.

Dell Optiplex 7440 AIO položený
Dell Optiplex 7440 AIO rozměry

Přehled modelů Dell Optiplex 7440 AiO aktuálně v prodeji.