Úspora místa na pracovním stole, praktická dostupnost všech potřebných portů a originální vzhled. Tohle všechno a mnohé další přináší výpočetní technika označovaná jako All In One, kterou je i model Dell Optiplex 7450 AIO.

Spojení monitoru a stolního počítače v jeden praktický celek je určitě dobrý nápad. Typickým příkladem je Dell Optiplex 7450 AIO, který cílí na kvalitu zpracování, produktivitu a všestrannost. Pokročilé řešení pracovního prostoru lze v tomto směru označit na výbornou. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé detaily tohoto stolního počítače.

Monitor skrývající počítač

Dell Optiplex 7450 AIO

Při letmém pohledu na Dell Optiplex 7450 AIO si řeknete, že máte na stole pouze monitor. Opak je však pravdou. V jeho zadní části je integrován také počítač, což lze postřehnout až při pohledu z boku. Teprve poté zaznamenáte větší tloušťku zobrazovací plochy. Dell Optiplex 7450 AIO má úhlopříčku 23,8", což je pro kancelářskou práci nebo zpracování multimédií naprosto dostačující.

Z hlediska konstrukčního zpracování nelze nic vytknout. Vpředu je viditelný spodní širší rámeček displeje, vzadu dokonce ani nepoznáte, že součástí monitoru je počítač. To prozradí až konektory. Vše je umístěno na stavitelném stojanu, který je pevný a bytelný. Dell Optiplex 7450 AIO tak sedí na stole, jako přibytý. Dell nabízí nejenom výškově stavitelný stojan, ale také ten kloubový.

O tom, že jde o zařízení All In One vás přesvědčí až samotné rozměry a hmotnost výpočetní techniky. Nejčastější je varianta s Full HD rozlišením a klasickým displejem. Rozměry jsou 39,3 x 57,5 x 6,4 cm a hmotnost činí 7,1 kg. Když zvolíte dotykový displej, celá velikost se změní nepatrně v tloušťce na 6,3 cm a přibude hmotnost na 7,8 kg. To je přijatelná hmotnost na to, že jde o spojení monitoru a stolního počítače.

AIO s bohatou konektorovou výbavou

Dell Optiplex 7450 AIO je v podstatě plnohodnotným počítačem. Dokazuje to jeho konektorová výbava. V zadní levé části monitoru se nachází první část portů. Jsou to čtyři porty USB 3.1, dva porty USB 2.0, HDMI 1.4 In, HDMI, DisplayPort 1.2 Out, RJ-45 a Audio Line-Out. Do této oblasti stolního počítače Dell Optiplex 7450 AIO budete s největší pravděpodobností směřovat trvale připojené periferie.

Z hlediska každodenní použitelnosti vám bude nápomocna spíše levá boční strana monitoru. Právě zde pokračuje další konektorová výbava. Jmenovat lze například čtečku paměťových karet SD 4.0, USB 3.1, USB 3.1 s PowerShare a v neposlední řadě také univerzální audio konektor. Napravo najdete DVD mechaniku.

Kvalitní displej s Full HD a Ultra HD rozlišením

Dell Optiplex 7450 AIO shora

Ještě, než se zaměříme na samotný výkon počítače Dell Optiplex 7450 AIO, budeme se věnovat zobrazovací ploše. Jak už bylo uvedeno, monitor dosahuje velikosti 23,8". Jedná se o kvalitní IPS panel, který nabízí rozlišení 1 920 x 1 080 px nebo 3 840 x 2 160 px. Na své si tak přijde každý. Monitor se vyznačuje kvalitním zobrazením, dobrými pozorovacími úhly a odpovídající velikostí.

Z pohledu grafického výkonu lze standardně počítat se základní integrovanou grafickou kartou. Používány jsou modely Intel HD Graphics 510/530 a Intel HD Graphics 610/630. Model Dell Optiplex 7450 AIO byl ovšem vyráběn také se silnější grafikou AMD Radeon R7 M465X s kapacitou 2 GB. Vzhledem k tomu, že počítač vznikl jako skvělý a výkonný pomocník v kanceláři nebo na domácím stole, grafický výkon je dostatečný.

Monitor je stejně, jako většina notebooků opatřen webovou kamerou v horní části rámečku. Jedná se o 2 MPx Full HD kameru, která vám přijde vhod při online komunikaci.

Výkon počítače Dell Optiplex 7450 AIO

Dell Optiplex 7450 AIO s klávesnicí

Z pohledu využitelnosti počítače se to podstatné skrývá přímo uvnitř, respektive v zadní části monitoru. Právě tam dřímá výkonný procesor. V tomto modelu počítače All In One byly použity dvě generace procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Jde o šestou a sedmou generaci, takže na své si přijde opravdu každý. Použitým čipsetem je Intel Q270 Chipset. Dell Optiplex 7450 AIO je vybaven dvěma paměťovými sloty DDR4 pracujícími na frekvenci 2 400 MHz. U šesté generace je to 2 133 MHz. Maximální kapacita operační paměti činí 32 GB.

Spolehnout se můžete také na omezené, avšak reálné vnitřní rozšíření počítače. Dokazují do dvě interní pozice 2,5". Nechybí ani dvě pozice M.2, přičemž jedna je vyhrazena pro Wi-Fi modul a druhá pro SSD pevný disk. Kromě doplňkové Wi-Fi to může být také Bluetooth konektivita.

Praktický pomocník každým coulem

Dell Optiplex 7450 AIO je zajímavý už jenom tím, že jde o provedení All In One. Takové řešení lze charakterizovat, jako méně nepořádku a více všestrannosti. Pokud shrneme tento povedený model od společnosti Dell, lze vypíchnout hlavně pohodlné ovládání, bohatou konektivitu, další způsoby zobrazení a dostatečný výkon. Připočíst k tomu lze také integrované reproduktory, duální mikrofon u webové kamery a přiměřenou rozšiřitelnost. V kanceláři i v domácnosti splní Dell Optiplex 7450 AIO vše, co od něj budete očekávat.

Dell Optiplex 7450 AIO

Dell Optiplex 7450 AIO s klávesnicí