Hledáte výpočetní techniku, která bude řešit nedostatek místa na vašem pracovním stole? Potom se zaměřte na Dell Optiplex 7760 AiO. Ten toho z pohledu hardwaru přináší více než dost.

Dell Optiplex 7760 AiO

Dell Optiplex 7760 AiO je All-in-One neboli stolní počítač zabudovaný v monitoru. Mezi mnohými uživateli výpočetní techniky poměrně oblíbené řešení, které přináší hlavně onu kompaktnost a zároveň neošidí o běžné možnosti stolního PC. Tento model je výjimečný hned z několika odlišných důvodů. Předkládá uživatelům dostatek výkonu, velký displej a pestrou konektivitu. Pojďme se ale jednotlivým částem věnovat pěkně popořádku.

Vnější provedení Dell Optiplex 7760 AiO

Nejprve se zaměříme na to, co v podstatě vidíte hned na první pohled. A tím je samotný design. Hranaté linie, tenký rámeček kolem displeje a elegantní spojení černého a stříbrného plastu. Na první dobrou jde o reprezentativní monitor, od něhož byste možná ani nečekali, že bude s přihlédnutím ke svým rozměrům vybaven také počítačem. Dokazují to rozměry 614 x 389 x 57,9 mm a hmotnost od 8,41 kg. Alternativou je mimochodem celé černé provedení.

Pohled na přední panel budí dojem moderního a tenkého monitoru o velikosti 27". Tento fakt podporují především zmiňované tenké rámečky. Dolní panel je širší a je do něj zasazeno zapínací tlačítko s integrovanou diodou. Precizní provedení se týká i samotné základny, která je stabilní a pevná. Na ní se mohou vyjímat dva typy držáků, přičemž ten jeden nabízí celkem slušné polohové nastavení.

Relativně malá tloušťka těla zapříčiňuje, že Dell Optiplex 7760 AiO vypadá jen jako 27" velký monitor. Přitom jeho nedílnou součástí je také počítač. Přesně tohle je jedna z velkých výhod řešení zvaného All-in-One.

Dva typy stojanů

Dell Optiplex 7760 AiO detail

Jak už jsme částečně naznačili, Dell Optiplex 7760 AiO může být z výroby vybaven dvěma typy stojanů. Každý z nich pak přináší trochu rozdílné polohové nastavení. Záleží tedy na tom, čemu dáváte přednost.

  • Výškově stavitelný stojan
  • Kloubový stojan

První jmenovaný typ stavitelného stojanu je celkem jasný. Nabízí výškové nastavení, které si přizpůsobíte podle svého. Kromě jiného můžete využít natočení monitoru dopředu, a to o 5°. To samé platí také pro náklon dozadu, kde lze využít polohu 30°. Výškově stavitelný stojan je umístěn na otočném podstavci, takže s ním lze otáčet na obě strany. Zároveň umožňuje otočení monitoru o 90°.

A jaké možnosti přináší kloubový stojan? S ním si sice tolik nezatočíte, na druhou stranu, jeho kloub je skutečně flexibilní. Naklonění monitoru směrem dopředu lze o 5°, směrem dozadu je to dokonce o 60°. Vzhledem k tomu, že kloub se nachází nejenom u těla monitoru, ale také u samotné základny, lze monitor sklopit dolů a natočit ho o 45°, popřípadě ho můžete naklánět o 90°.

Konektory a rozšíření

Dell Optiplex 7760 AiO je primárně spojením monitoru a stolního počítače. A ten, jak známo disponuje patřičným množstvím konektorů, skrze něž připojíte další externí zařízení. Jak už padla zmínka, přední panel se vyznačuje čistými liniemi, které nenarušují žádné porty a konektory. Ty se pochopitelně nachází v zadní části AiO zařízení, kde vám nebudou překážet. Nejpoužívanější konektory jsou pak situovány na levé straně monitoru. Vpravo jsou umístěny informační diody.

Po ruce budete mít čtečku SD karet, USB 3.1 Gen 2 typu C, audio konektor a klasický port USB 3.1 Gen 1. Vzadu je nabídka konektorů samozřejmě bohatší. Jmenovat lze kupříkladu HDMI, DisplayPort, RJ-45, audio konektor a čtyři porty USB 3.1 Gen 1 typu A. Z tohoto pohledu jistě nebudete strádat. Navíc, zapojené kabely můžete protáhnout otvorem v zadním stojanu, takže vše bude pěkně učesané.

V této kapitole se rovnou zmíníme o tom, jak je to s rozšířením Dell Optiplex 7760 AiO, a to z pohledu vnitřní části. Jde přece jenom o variantu stolního počítače, kde je to běžné. Zde však musíte počítat s tím, že výpočetní technika je tvořena s ohledem na kompaktnost. Uvnitř se tak nachází pouze jeden slot 2,5" a dva konektory M.2, přičemž jeden může být využit pro pevný disk a druhý pro Wi-Fi modul. S tímto omezením si ale pořizujete zařízení All-in-One.

Velký monitor včetně webové kamery

Dell Optiplex 7760 AiO stojany

Dell Optiplex 7760 AiO se pyšní 27" displejem, což je poměrně velká pracovní plocha. Jedná se o kvalitní IPS displej. Jeho matné provedení s tenkými rámečky působí elegantně a zároveň přináší dostatečné zobrazovací parametry. Monitor může nabývat hned tří odlišných podob z hlediska rozlišení.

  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů
  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů dotykový
  • 4K rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů

Takto velkou pracovní plochu využijete nejenom pro běžnou kancelářskou práci, ale hodí se také pro zpracování multimédií a fotografií. Vhod přijdou i velké pozorovací úhly a vyšší jas, který upotřebíte v hodně osvětlené kanceláři. V tomto směru nelze zobrazovacímu panelu moc co vytknout.

Zmínka by měla padnout i o webové kameře. Ta je vyskakovací a objeví se v horní části monitoru. IR přisvětlení, 74,9° FOV, 2MP fotoaparát a video 1 080p, 30fps jsou předpokladem toho, že budete schopni bez sebemenšího problému realizovat video konference ve více lidech.

V monitoru jsou zabudovány také dva přední reproduktory. Každý z nich má výkon 3 W a celková hlasitost dosahuje hodnoty 78 dB.

Výkon Dell Optiplex 7760 AiO

Dell Optiplex 7760 AiO zezadu

Za krásným monitorem, respektive v jeho útrobách se ukrývá výkonná výpočetní technika, kterou využijete pro každodenní práci. Základem všeho je čipová sada Intel Q370 Chipset a použití procesorů osmé generace. Vše začíná u procesoru Intel Core i3-8100, pokračuje přes několik variant procesorů Intel Core i5 a končí u nejvýkonnější varianty Intel Core i7-8700.

Na výkonu se mimo jiné podepisují operační paměti. Pro ty jsou vyhrazeny pouze dva sloty s přihlédnutím k minimalistickému provedení stolního počítače. Aplikovány jsou paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz, přičemž použít můžete kapacitu 2x 16 GB, celkem tedy 32 GB.

Pokud nejste nároční a Dell Optiplex 7760 AiO chcete využívat v rámci běžné kancelářské práce, vystačíte si s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 630. Ti náročnější pak mohou vsadit na výkonnější grafiku NVIDIA GeForce GTX 1050, 4 GB. Omezovat se tak nemusíte ani v případě zpracování multimédií.

Proč právě Dell Optiplex 7760 AiO?

Na závěr přinášíme ještě kompletní zhodnocení této výpočetní techniky. Dell Optiplex 7760 AiO je bezpochyby kompaktním kancelářským řešením, které vás kromě minimálního rozšíření o nic neokrade. Získáte kvalitní velkou zobrazovací plochu, dobrý zvukový projev, bohatou konektorovou výbavu a v neposlední řadě výpočetní výkon. Opomíjet bychom neměli ani na kvalitu zpracování společností Dell. Toto zařízení AiO má zkrátka něco do sebe.

Dell Optiplex 7760 AiO

Dell Optiplex 7760 AiO detail

Dell Optiplex 7760 AiO stojany

Dell Optiplex 7760 AiO zezadu