Dell Optiplex 790 je vynikajícím business nástrojem, který si můžete umístit do své kanceláře. Prověřená modelová řada, jež spojuje originální a reprezentativní design s dostatečným výkonem, který poslouží k realizaci nejrůznějších výpočetních úloh a procesů.

Přehled repasovaných počítačů Dell Optiplex 790 aktuálně v prodeji.

Stejně, jako mnohé další modely tohoto výrobce, i Dell Optiplex 790 přichází v několika velikostních variantách, které započínají na Ultra Small Form Factor (USFF) a pokračují přes Small Form Factor (SFF), Desktop (DT) až po řešení v podobě Minitower (MT). Pokud jde o konkrétní rozměry, jsou hodnoty mezi nejmenším a největším modelem jasně viditelné – USFF má velikost 240 x 237 x 65 mm s hmotností 3,27 Kg, kdežto MT nabízí rozměry 417 x 360 x 175 mm a váhu 8,87 Kg.

Design moderního počítače

Vzhledem k tomu, že je Dell Optiplex 790 určen především pro business třídu, lze počítat s propracovaným vzhledem i toho nejmenšího detailu. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv provedení, vždy se setkáte s bytelným kovem a tvrdým plastem. Ten má své největší zastoupení hlavně v přední části. Tam také dochází k prolínání černé se šedivou.

Dell Optiplex 790

Výkonnostní výbava Dell Optiplex 790

Všechny modely tohoto stolního počítače jsou vystavěny na čipové sadě Intel Q65 Express Chipset. Aplikovány jsou procesory druhé generace, mezi něž spadá hlavně Intel Core i3, Intel Core i5, až po nejvýkonnější Intel Core i7.

Do paměťových slotů lze vkládat moduly pracujících na frekvenci 1 333 MHz, přičemž největší možná kapacita operační paměti DDR3 je 16 GB. Pokud jde o pevné disky, padla volba na 2,5“ a 3,5“ řešení, které může se sběrnicí SATA dosahovat velikosti až 1TB při maximálních otáčkách 7 200 ot./min.

Pokud jde o grafický výkon, je podporován minimálně integrovanou kartou Intel HD Graphics 2000, s níž bez sebemenšího problému odbydete běžné pracovní úkony. Plánujete-li však pracovat s náročnými multimédii, vyplatí se zvolit Dell Optiplex 790 s výkonnější grafickou kartu. Tu tvoří z výroby aplikovaný AMD Radeon HD 6350 nebo AMD Radeon HD 6450 o kapacitě 1GB.

Spotřeba jednotlivých modelů se pohybuje od 200 W do 256 W.

Konektivita stolního počítače

Dell Optiplex 790 můžete samozřejmě i rozšiřovat, v závislosti na tom, jaké velikostní variantě dáváte přednost. U modelu Ultra Small Form Factor je to minimálně jeden slot 2,5“ a 3,5“, včetně miniPCIe.

Dell Optiplex 790 za monitorem

Pro ukázku narůstající rozšiřitelnosti ještě uvedeme možnosti největšího provedení Minitower, kde kromě dvou 2,5“ a 3,5“ slotů získáte následující – PCIe x16, PCIe x1, PCI, PCIe x16 x4. Stolní počítač si tak v budoucnu můžete upravit k obrazu svému, ať už půjde o doplnění dalších pevných disků, grafických karet a ostatních počítačových komponent.

Business počítač s řadou bezpečnostních prvků

Stolní kancelářské stanice Dell Optiplex 790 jsou konstruovány nejenom s přihlédnutím k výslednému vzhledu a patřičnému výkonu. Spolehnout se samozřejmě můžete i na podporu několika bezpečnostních prvků, které k pravidelnému používání neodmyslitelně patří.

Je to například Trust Platform Module, Tusted Execution Technology, Dell Data Protection nebo možnost nastavení BIOS. K dispozici jsou i praktické softwarové utility přímo od výrobce.

Přehled modelů Dell Optiplex aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 790 různé varianty