Jednoduchost, komplexnost a moderní vzhled. To je Dell Optiplex 9020 AiO neboli All in One. Počítač zakomponovaný v monitoru šetří nejenom pracovní plochu, ale v tomto případě nabídne i dostatek výkonu.

Přehled počítačů Dell Optiplex 9020 AiO aktuálně v prodeji.

Jen si to představte sami, na stůl si posadíte 23“ velký monitor, klávesnici a myš. Tím to končí. Žádný další stolní počítač nepotřebujete, protože Dell Optiplex 9020 AiO je profesionálním řešením All in One. To znamená, že hardware počítače je nedílnou součástí monitoru. A toto praktické spojení oceníte nejenom kvůli úspoře místa, ale také díky velice originálnímu vzhledu.

Preciznost zpracování je nepřehlédnutelná

Dell Optiplex 9020 AiO

V tomto případě pravděpodobně nemá cenu popisovat myš a klávesnici, jež jsou součástí kompletní sestavy Dell Optiplex 9020 AiO. To hlavní, co vás bude zajímat bude monitor, respektive v něm uložený počítač.

Zaměříme-li se nejprve na vnější schránku této výpočetní techniky, budete doslova nadšeni z každého detailu. Precizní zpracování, kombinace kvalitních výrobních matriálů a elegantní barevné provedení. Spojení černé se šedou neurazí pravděpodobně žádného zákazníka. Do černé barvy je laděn přední rám 23“ velkého displeje. Zadní strana je šedá, včetně bytelného a stabilního stojanu. Díky němu nemusíte mít jakékoliv obavy, že by došlo k převrácení nebo nestabilitě Dell Optiplex 9020 AiO.

V tomto ohledu je třeba smeknout výrobci pochvalu, protože preciznost i těch nejmenších detailů je na vysoké úrovni.

Konektorová výbava v zadní části monitoru

Dell Optiplex 9020 AiO z boku

Vzhledem k tomu, že počítač je součástí monitoru je pochopitelné, že tato zobrazovací plocha bude obsahovat i dostatečné množství konektorů. V tomto směru nebudete určitě strádat. I když na první pohled nejde o plnohodnotný a samostatně stojící počítač, na počet portů to rozhodně nemá žádný negativní vliv, ba naopak.

Dohromady budete mít k dispozici čtyři porty USB 3.0, z toho dva se nachází vzadu a dva na boku monitoru. K tomu si připočtěte ještě další čtyři porty USB 2.0, LAN, VGA, HDMI, PS/2, Line-in a Line-out.

Nechybí ani optická mechanika vpravo, kde je mimochodem umístěno i několik základních funkčních tlačítek. Praktická bude i čtečka paměťových karet. Napájecí kabel je situován do zadní části, aby nikterak nenarušoval elegantní dojem z počítače Dell Optiplex 9020 AiO.

V rámci konektivity se můžete spolehnout také na Wifi a Bluetooth. Zkrátka vše potřebné na jednom místě.

Co se skrývá v útrobách Dell Optiplex 9020 AiO?

Dell Optiplex 9020 AiO zezadu

Uvnitř poměrně nenápadného monitoru se ukrývá síla modelu Dell Optiplex 9020 AiO. Použita je čipová sada Intel Q87 Chipset Express. Aplikovány jsou procesory čtvrté generace, a to konkrétně Intel Core i5 a i7 Quad Core nebo slabší verze Intel Core i3 Dual Core. V tomto ohledu si určitě nebudete stěžovat, protože na celkovém výkonu se podepisují i operační paměti s maximální kapacitou až 16 GB. Využít můžete dvou slotů DDR3.

Když už jsme v prezentaci prvků ovlivňujících výkon Dell Optiplex 9020 AiO, neměli bychom zapomínat ani na grafickou kartu. Vzhledem k tomu, že toto All in One řešení je primárně určené pro běžnou kancelářskou práci, s naprostým přehledem si vystačíte s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4600.

Do útrob počítače se vejdou i dostatečně velké pevné disky s kapacitou až 1 TB.

Kvalitní displej s možností dotykové vrstvy

Nepřehlédnutelnou doménou tohoto počítače je samozřejmě 23“ velký WLED displej, který se pyšní Full HD rozlišením 1 920 x 1 080 pixel. Jeho velikost je 57 x 38 x 7 cm. Pokud byste zvolili dotykové řešení, rozměry budou o nějaký ten milimetr větší. Tento celek v kombinaci s integrovaným počítačem váží pouhých 2,4 až 3 kg, což do jisté míry přispívá k jeho větší mobilitě.

Pokud jde o předkládanou kvalitu obrazu, budete dozajista spokojeni. Pro kancelářské použití získáte nadstandardní parametry, ať už je to kontrast, jas, pozorovací úhly a mnohé další.

All in One nebo klasika

Nabízí se tedy otázka, pořídit si klasický stolní počítač nebo dát raději přednost All in One řešení v podobě počítače Dell Optiplex 9020 AiO? Odpověď se bude skrývat asi za individuálními potřebami každého zákazníka, ale pokud dáváte zelenou reprezentativnímu vzhledu, kompaktnosti, praktičnosti a maximální funkčnosti, není pravděpodobně o čem zdlouhavě přemýšlet.

Přehled počítačů Dell Optiplex 9020 AiO aktuálně v prodeji.