Dell Optiplex 9020 je poměrně nedávno vydaným modelem stolního počítače, který svými technickými přednostmi osloví domácí uživatele i komerční sektor. Pojďte se s námi společně podívat pod pokličku tohoto populárního modelu…

Přehled počítačů Dell Optiplex 9020 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 9020 je stolním počítačem, jež můžete zakoupit hned ve třech velikostních variantách. Vedle nejmenší Ultra Small Form Factor (USFF), je to ještě Small Form Factor (SFF) a MiniTower (MT). Všechny tyto verze spojuje jediné. Dokonalý vzhled a vynikající výkon.

Šasi, které neudělá žádnou ostudu

Dell Optiplex 9020 s monitorem

Hledáte-li reprezentativní počítač do své domácnosti nebo kanceláře, bude Dell Optiplex 9020 ideální volbou. V jeho prospěch hovoří nejenom použitý ocelový materiál přispívající k celkové pevnosti, ale také kombinace barev černá a šedá. Ty působí luxusním dojmem, což ostatně dokazuje mřížka v popředí stolního počítače.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vždy počítejte s tím, že Dell Optiplex 9020 je spojen s „beztoolovým šasi“. Laicky řečeno, počítač budete schopni otevřít, aniž byste k tomu potřebovali jakékoliv externí nástroje v podobě šroubováku, kleští, apod.

Abyste měli představu o velikosti této výpočetní techniky, zmíníme se také o rozměrech jednotlivých variant – MT má velikost 417x360x175 mm a hmotnost 9,4 kg, SFF má velikost 312x290x93 mm a hmotnost 6 kg a USFF má velikost 240x237x65 mm a hmotnost 3,3 kg.

Výkon Dell Optiplex 9020

Nejprve se pojďme věnovat vlastnostem, které jsou pro všechny podoby tohoto stolního počítače naprosto shodné.

Je to například výkon, o nějž se stará čtvrtá generace procesorů Intel Pentium, Intel Core i3, Intel Core i5 a nejvýkonnější Intel Core i7. To vše v kombinaci s čipovou sadou Intel Q87 Express Chipset. Nejčastěji je aplikována integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4600. Vy však můžete použít i některou z těch externích.

Co se týče operační paměti, jsou k dispozici čtyři sloty, kromě verze USFF, která má pouze dva. DDR3 paměti běží na frekvenci 1 600 MHz a dosahují maximální kapacity 32 GB, u USFF jenom 16 GB.

Konektivita Dell Optiplex 9020

Dell Optiplex 9020

Vzhledem k tomu, že se tento stolní počítač nabízí hned v několika variantách, je pochopitelné, že se liší hlavně počtem jednotlivých portů. Největší absenci má v tomto směru nejmenší verze Ultra Small Form Factor.

Ať už z přední nebo zadní části, vždy budete mít k dispozici dostatek portů USB 3.0, USB 2.0, LAN, VGA, sériový port, DisplayPort, PS2 a audio konektory. Dell Optiplex z přední části disponuje jak slotem 3,5“, tak slotem 5,25“. U SFF a USFF je to pouze v provedení Slim.

Nejmenší model nabízí vnitřní rozšíření s pomocí miniPCIe, ten střední za přispění PCIe x16 a MiniTower je v tomto ohledu nejbohatší – PCIe x16, PCIe x1 a PCI.

Napájecí zdroje jsou k dispozici od 200W, přes 255 W, až po 290 W.

Dell Optiplex 9020 zvýší vaši produktivitu

Ne nadarmo se říká, že výkon ničím nenahradíš a to platí u stolních počítačů dvojnásob. Model Dell Optiplex 9020 je v tomto směru jasným důkazem toho, že potřebný výkon lze skloubit s lákavým vzhledem a hlavně přijatelnými pořizovacími náklady.

Dell Optiplex 9020

Přehled počítačů Dell Optiplex 9020 aktuálně v prodeji.