Také kancelářské aplikace a programy pro každodenní fungování vyžadují stále více výkonu, který si můžete zajistit prostřednictvím počítače Dell Optiplex 960. Hardware, jenž je nejenom vkusný, ale především dostatečně výkonný.

Přehled modelů Dell Optiplex 960 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 960 je dalším úspěšným kancelářským modelem světového výrobce počítačů značky Dell. Jeho přednosti však v některých ohledech sahají mnohem dál, než si většina uživatelů myslí. Základní nabídku tvoří provedení Small Form Factor, Desktop a Mini-Tower. Právě nejpoužívanějšímu, prostřednímu z nich, se dnes budeme věnovat.

Dell 960 s monitorem

V první řadě je to bezpochyby design, jež zaujme asi každého. Typický business vhled, u jehož tvorby se promýšlely i na ty nejmenší detaily. Vnější obal je samozřejmě kovový a je produkován v černé barvě. Tu však velice pozitivním a vkusným způsobem rozráží přední stříbrná mřížka, do níž je zasazena část s ovládacími prvky, porty a externími sloty.

Rozměry Dell Optiplex 960 Desktop jsou 40x35x11cm, což je velice úctyhodné, stejně, jako váha 8,26 kg. Počítač lze usadit naležato, nebo nastojato - z obou stran je vybaven patřičnými gumovými nožičkami.

Bohatá výbava portů

Každého aktivního uživatele však nebude zajímat jenom samotný design, ale především možnosti využití, a ty jsou opravdu bohaté. Vše začíná ještě před otevřením krytu, na vnější straně počítače.

Přední vystouplá část nad chromovou mřížkou je věnována spouštěcímu tlačítku, slotu 5,25“ a 3,5“. Nechybí možnost připojení audio zařízení a dva USB porty. Vše je maximálním způsobem sladěné a zcela funkční.

Zadní část ale v ničem neostává. Jsou to další audio konektory, konkrétně Line-in a Line-out, eSata, USB, RJ45, sériový port, VGA a samozřejmě otvor pro napájecí kabel.

V tomto ohledu lze zmínit 255W zdroj a přibližnou spotřebu elektrické energie, která se při vypnutém stavu pohybuje kolem 1,5W, při nenáročné práci je to cca 50W a při náročných grafických operacích může vzrůst spotřeba až na 90W.

Snadná demontáž a výměna komponent

Dell Optiplex 960

Dell se drží zásady, že počítač má být přístupný bez šroubováku. Dell Optiplex 960 neobsahuje jakékoliv šrouby, minimálně v těch místech, která by vás omezovala při otevření vnějšího krytu a demontáži jednotlivých komponent. Snadno se tak dostanete dovnitř a provedete výměnu pevného disku, mechaniky, operačních pamětí a dalšího vnitřního příslušenství.

Zaměříte-li se na konkrétní výbavu, zjistíte, že vše je založeno na technologii Intel vPro, která přináší poměrně zajímavé možnosti. Volit lze několik variant procesorů, tím nejběžnějším je však Intel Core 2 Duo. Uvnitř naleznete DDR3 paměti, ale také optimální množství volného prostoru, respektive slotů, jež vám umožňují rozšiřování tohoto počítačového náčiní.

Vnitřní výbava Dell Optiplex 960

Jak jsme naznačili již výše, k dispozici jsou DDR3 sloty, do nich lze osadit až čtyři paměťové moduly běžící na frekvenci 1333 MHz. Dále je to 1x PCI-E16c, 2x PCI a 1x PCI-4x. Co se týče grafického výkonu, je v základní výbavě naprosto standardní, integrovaná grafika GMA 4500. Model, který je pro běžnou kancelářskou práci naprosto dostačující, včetně lehčích grafických operací.

Pakliže se však chcete grafikou zabývat primárně, určitě vám tuto činnost zpříjemní jakákoliv externí grafická karta Nvidia nebo ATI, jež z počítače Dell Optiplex 960 udělá opravdu silný stroj s mnoha možnostmi využití.

Co se týče hlučnosti, nezpozorujete jakékoliv výraznější projevy, ani při vyšším zatížení. Dell Optiplex 960 se tak může stát výstavním kouskem vašeho pracovního stolu, který v sobě ukrývá bohaté možnosti rozšíření a především přináší vysoké pracovní, potažmo výkonnostní nasazení.

Dell Optiplex 960

Přehled modelů Dell Optiplex 960 aktuálně v prodeji.