Vyžaduje-li vaše práce v podobě kancelářských činností či multimediálního zpracování obsahu vyšší výkon, je tu počítač Dell Optiplex 980, který vás uspokojí ve všech ohledech.

Přehled modelů Dell Optiplex 980 aktuálně v prodeji.

Jde o hrdého nástupce Dell Optiplex 960, který je inovován v několika ohledech. Co se týče vzhledu, žádné novinky neočekávejte. Z tohoto pohledu drží Dell Optiplex 980 tradici svého předchůdce.

Dell Optiplex 980 provedení

Disponuje šasi, jež je otevíratelné prostřednictvím jediného funkčního prvku. Nabízí tři modely provedení, které jsou standardně Small Form Factor, Desktop a Mini-Tower. Ve všech případech se domůžete stejného výkonu, jen v trochu jiném kabátku.

Ten je pro Dell a modely Optiplex velice typický. Černý ocelový kryt se stříbrným žebrováním vpředu vypadá velice luxusně a zapadne pravděpodobně do jakékoliv kanceláře nebo domácnosti. Elegance se zde mísí s propracovaností jakéhokoliv detailu. Pakliže navíc vsadíte na provedení Small Form Factor, jež disponuje minimálními rozměry, jen stěží zpozorujete Dell Optiplex 980 na svém stole.

Výkon

Daleko více inovací oproti modelu 960 lze však očekávat v samotném srdci Dell Optiplex 980. Poctivá a precizní práce vnějšího hábitu je obdarována procesorem Intel Core i5 běžícím na odpovídající frekvenci, jež nabízí vynikající výkon pro realizaci nejrůznějších výpočetních úloh.

Dell Optiplex 980 s monitorem

Výkonnému procesu sekunduje operační paměť, pro niž jsou připraveny čtyři sloty DDR3. Maximální kapacita operační paměti je 16GB. Zbývající část interiéru Optiplex 980 je standardní, avšak bohatě rozšiřitelná.

Dostatek vnitřního prostoru se týká nejenom větších variant Desktop a Mini-Tower, ale i provedení Small Form Factor. Uvnitř můžete nalézt možná početně rozdílné sloty, nemine vás však slot PCI nebo PCI Express. Použít tak můžete například bezdrátové karty nebo ty grafické, jež budou obměnou za stávající GMA. Integrovaná grafika je v kombinaci se silným procesorem jistě dostatečnou zbraní, s externí grafikou však můžete docílit mnohem lepších výsledků.

Připojím si, co budu chtít

Dell Optiplex 980 samozřejmě neopomíná ani na dostatečnou zásobu portů. K naprosto jednoduše dostupnému základu patří USB 2.0, sériový a paralelní port, VGA, eSATA a audio. V rámci běžné práce tak nebudete v čemkoliv omezováni, protože všechny tři typy provedení se pyšní čelním vyústěním USB, což je dnes pravděpodobně nejvyužívanější komunikační kanál mezi jednotlivými přenosnými zařízeními.

Dell 980 typy

Počítač Dell Optiplex 980 se pyšní dostatečnou bezpečností, ať už je to ta hardwarová nebo softwarová, čehož lze svým způsobem využít i na veřejných místech a prostranstvích. Dell obsahuje jak datová, tak systémová zabezpečení, včetně toho proti krádeži.

Tento model osloví hlavně ty, jež chtějí mít při práci klid a neradi by byli vyrušováni jakýmkoliv hlasitým projevem větráků či jiných komponent. Naprosto tichý chod koresponduje s nízkou energetickou náročností, která splňuje vysoké standardy vůči životnímu prostředí.

Vyplatí se vyměnit model 960 za model 980?

Pakliže hledáte vysoký výkon spojený s novou generací Core i5 procesorů, pak ano. Dell Optiplex 980

Přehled modelů Dell Optiplex 980 aktuálně v prodeji.