Dell Optiplex 990 představuje výkonný stolní počítač, jehož místo je nejenom v kanceláři, ale také v běžné domácnosti. Moderní stolní počítač, od něhož lze očekávat rychlost a komfort při plnění jakýchkoliv pracovních povinností.

Přehled repasovaných počítačů Dell Optiplex 990 aktuálně v prodeji.

Modelová řada Optiplex je primárně určena ke komerčním účelům. Malé počítačové stanice, které mohou být v provedení naležato nebo nastojato. Vyšší modelovou řadu tvoří Dell Optiplex 990, jež je postaven na technologii Inter vPro a čipové sadě Intel Q67 Express Chipset, což je zárukou pozitivních výsledků.

Výkonný stroj, který si můžete umístit klidně i na stůl, protože jeho reprezentativní vzhled je k tomu, jako stvořený. Kdo by ostatně odolal černému a stříbrnému kovu ve spojení s tmavým plastem. Propracovaný koncept, jenž vznikal pod rukama zkušených návrhářů. I na takový detail je třeba myslet, pakliže si vybíráte pevné výpočetní místo do svojí moderní kanceláře.

Dell Optiplex 990

Nejoblíbenější variantou je samozřejmě Ultra Small Form Factor označovaný zkratkou USFF. Je to především díky předkládanému minimalizmu. Ten přináší rozměry 240 x 237 x 65 mm s hmotností 3,27 Kg. Zatoužíte-li po rozmanitější rozšiřitelnosti Dell Optiplex 990, měli byste sáhnout po provedení Small Form Factor, Desktop a Minitower.

Jak si se svou výbavou stojí USFF?

Od tohoto často vyhledávaného modelu můžete očekávat hlavně skladovatelnost a originální vzhled. Miniaturní rozměry jsou bezpochyby na úkor prezentovaných slotů. Ty tvoří v tomto případě 2,5“ a 3,5“ SATA slot, včetně vnitřní miniPCIe. Z pohledu konektivity si však nelze jakkoliv výrazně stěžovat.

Přední moderně vyhlížející panel je obohacen o optickou mechaniku, audio konektory a dva porty USB, jež přijdou díky své rychlé dostupnosti určitě vhod.

Otočíte-li stolní počítač Dell Optiplex 990 z druhé strany, můžete se těšit na dalších pět USB portů, LAN, COM, DisplayPort nebo VGA.

Výkon pro jakoukoliv práci

Dell Optiplex 990 s monitorem

Opustíme-li prostředí vnějšího vzhledu, hrají pravděpodobně tu nejdůležitější roli právě vnitřní útroby pracovní stanice. Hlavní pohonnou jednotkou je procesor Intel Core i5, narazit ale můžete i na slabší verzi Intel Core i3 či naopak silnější Intel Core i7.

Do dvou slotů DD3 se vejde maximálně 16 GB operační paměti. V případě disků lze volit řešení dosahující velikosti 1TB. To vše při odběru elektrické energie 200 W.

Dell Optiplex 990 lze samozřejmě využívat k nejrůznějším výpočetním operacím, mezi něž může patřit také zpracování videa a práce s grafickými programy. V tomto ohledu je možné volit mezi základem v podání karty Intel HD Graphics 2000 nebo výkonnými externími modely, jako je AMD Radeon HD 6350, AMD Radeon HD 6450 a AMD Radeon HD 6670.

Nadčasový počítač domů či do kanceláře

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv velikostní variantu, vždy vám bude dopřáno odpovídajícího integrovaného zabezpečení v podobě modulů Trusted Platform Module, BIOS nastavení nebo Dell Data Protection.

Přehled modelů Dell Optiplex aktuálně v prodeji.