Monitor, který v ničem příliš nevyniká a zároveň v ničem příliš neztrácí. Univerzální model, s nímž vám půjde jakákoliv kancelářská práce pěkně od ruky. To je Dell P2217H vhodný pro široké portfolio uživatelů.

Monitorů značky Dell je celá řada. Mnohé z nich jsou zaměřeny na konkrétní segment, ať už jde o zpracování multimediálního obsahu, hraní her nebo kancelářské činnosti. Pokud však hledáte něco mezi a od každého kousek, model Dell P2217H je ideální volbou. Tento typ monitoru lze označit za univerzální. Pojem všestranný už je možná silným slovem, protože ne ve všech oblastech dokáže nabídnout to nejlepší. Spíše umí od každého něco, a to z něj dělá celkem zajímavého a slušně vybaveného univerzála.

Dell P2217H zapnutý

Pokud budeme vycházet z oficiálních informací výrobce, jedná se o profesionální monitor s uvedením na trh v roce 2017. To už je poměrně dlouhá doba, přesto má Dell P2217H stále co nabídnout. V porovnání s konkurencí pocházející ze stejného období si nestojí vůbec špatně. My vám nyní tento monitor představíme trochu do detailu, ať máte představu o tom, co Dell P2217H umí a v jakých oblastech naopak zaostává.

Fyzické provedení Dell P2217H

Zcela logicky začneme u vzhledu monitoru, na který budete koukat v podstatě celý den nebo alespoň po dobu práce na počítači. Hned na úvod zmíníme, že Dell P2217H je monitor s úhlopříčkou 22", což ostatně z části prozrazuje i samotné označení. Na první pohled působí spíše nenápadným dojmem. Ve spleti ostatních monitorů si ho asi nevšimnete a nebude ničím vyčnívat. To, co nabízí je však dostatečně kvalitní a praktické.

Především praktičnost hraje u tohoto modelu zásadní roli. Spousty ergonomických úprav tato slova jen potvrzují. Jednotlivé části monitoru jsou samozřejmě zhotoveny z plastu. Spojení černé a stříbrné působí elegantním dojmem. Model Dell P2217H vám na pracovním stole rozhodně neudělá ostudu. Monitor tyčící se na bytelném podstavci vypovídá mnohé o jisté variabilitě a zároveň působí celkem kompaktně. O minimalistickém pojetí lze hovořit například z pohledu rámečků displeje, které jsou cca 1 cm široké. To není málo, ale zároveň ani moc. Ještě, než se vrhneme na jednotlivé části monitoru je třeba zmínit, že z obecného hlediska je Dell P2217H opravdu kvalitně sestaven a zpracován. Všechno sedí a lícuje, jak je ostatně u monitorů značky Dell zvykem.

Pokud budete hledat ovládací prvky, najdete je dobře přístupné vpředu. Na pravé straně spodního rámečku je umístěno nejenom lehce zapuštěné tlačítko pro zapnutí monitoru se signalizační diodou. Jsou tu i čtyři malá a lehce vystouplá tlačítka pro ovládání menu apod. Nutno podotknout, že jsou téměř neviditelná, na druhou stranu snadno nahmatatelná. To znamená, že z pohledu designu je tedy vše, jak má být.

Ergonomie a nastavitelnost monitoru

Od základního designového provedení přikročme k tomu podstatnému, což je praktické užívání monitoru Dell P2217H. Když začneme od stojanu, je vybaven poměrně malou základnou o velikosti 24,1 x 18 cm. Tyto menší rozměry v žádném případě nesouvisí s horší stabilitou, ba naopak. Monitor je velice stabilní a díky jeho tloušťce ho můžete umístit relativně blízko ke zdi, respektive dál od sebe. Tloušťka samotného monitoru bez stojanu je 4,8 cm, se stojanem je to 13,7 cm. I díky tomu na pracovním stole získáte více místa. Pokud vám to pracovní prostředí dovolí, můžete Dell P2217H připevnit na stěnu, a to prostřednictvím VESA 100 x 100.

V rámci stojanu lze zmínit otvor ve spodní části sloužící k protažení kabelů. S pomocí tohoto prvku máte jistotu, že kabely připojené k monitoru povedou jedním místem a vše bude působit uhlazeným dojmem. Horní část stojanu obsahuje také kulatý prvek, avšak pouze v podání nepřehlédnutelného loga značky Dell. Vše v těchto místech dokonale ladí.

Dell P2217H zepředu

Podstatným benefitem stojanu je výšková stavitelnost dosahující hodnoty 13 cm. Monitor si tak přizpůsobíte svým potřebám. Vedle snižování a zvyšování se nabízí možnost otáčení do stran, a to o rovných 45 stupňů na každou stranu. Pokud tedy chcete ukázat něco kolegovi sedícímu vedle vás, lze to velice snadno. Monitor Dell P2217H lze i naklánět, a to v rozsahu -22,5 až 5 stupňů, což opět vede k přizpůsobení zobrazovací plochy tak, abyste na monitor viděli co možná nejlépe. Pakliže se ho rozhodnete přesouvat po stole nebo mimo něj, počítejte s hmotností 2,5 kg bez podstavce, popřípadě 4,6 kg se stojanem. Pomyslnou třešničkou na závěr je otočení monitoru na výšku, tzn., že Dell P2217H nabízí funkci Pivot.

Pestrá konektorová výbava

Většina portů a konektorů se samozřejmě skrývá v zadní části monitoru. To ostatně naznačuje zmiňovaný otvor ve stojanu. Konektory jsou zapuštěné odspoda směrem vzhůru, takže je ve výsledku nevidíte. K dispozici máte jeden DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, VGA, ale také dva porty USB 2.0 a USB pro přívod. Tuto sestavu doplňuje ještě napájecí konektor.

Pokud byste chtěli k monitoru připojit flashdisk nebo jiné zařízení USB, nemusíte pracně hledat konektory v zadní části monitoru. Nabízí se ještě dva porty USB 3.0 vlevo v rámu, které budete mít ihned po ruce. Z pohledu použitelnosti jde skutečně o všestrannou a univerzální výbavu, s níž si vystačí každý. Monitor lze k počítači, notebooku či jinému typu výpočetní techniky připojit hned několika způsoby.

Provedení zobrazovací plochy

Dell P2217H zezadu

Design a možnosti nastavení monitoru jsou jen polovinou úspěchu. Tu druhou tvoří samotný displej, respektive zobrazovací plocha s úhlopříčkou 54,6 cm. Matná plocha má poměr stran 16:9, nabízí svítivost 250 cd/m2, barevná hloubka je 16,7 milionů barev, dynamický kontrast je 4 000 000:1 a klasický kontrast je 1 000:1. Ještě doplníme, že doba odezvy je 6 ms.

Jak můžete sami vypozorovat, jedná se o průměrné zobrazovací hodnoty. Uvedeme snad ještě to, že lze nastavit LED tlačítka napájení, nabízí se úprava doby odezvy a je tu režim ComfortView pro redukci modrého světla. Monitor nevykazuje žádné blikání, frekvence stmívání PWM je 0 Hz a není vkládán černý rámeček BFI.

Závěrečné hodnocení monitoru Dell P2217H

Výše prezentované informace jsou celkem výstižným podkladem pro výsledné hodnocení tohoto univerzálního monitoru. Obecně lze vypíchnout kvalitu zpracování monitoru, celkem pestrou nastavitelnost a široké pozorovací úhly. Na druhou stranu průměrné pokrytí barevného prostoru s.RGB, nerovnoměrné rozložení černé a pouze 10bitová barevná hloubka nejsou předpokladem žádného profesionálního využití. Zkrátka tak, jak bylo prezentováno již v úvodu. Monitor Dell P2217H je ryzím univerzálem, od kterého nemůžete očekávat příliš a na druhou stranu nedostanete málo. Jeho použitelnost je primárně v oblasti kancelářského prostředí, popřípadě pro nenáročné hráče počítačových her.

Dell P2217H zepředu

Dell P2217H zezadu