Monitor se zajímavými technickými parametry zaměřený na produktivitu. Poloprofesionál určený primárně pro kancelářskou práci, kde má rozhodně co nabídnout.

Monitor se zajímavými technickými parametry zaměřený na produktivitu. Poloprofesionál určený primárně pro kancelářskou práci, kde má rozhodně co nabídnout.

Dell P2421

V následujících řádcích vypíchneme to nejzásadnější, čím dokáže monitor ohromit. Obecně spadá do skupiny monitorů, které na opravdové profesionály ještě trochu ztrácí. S přehledem však okupuje kategorii poloprofesionálů. Své primární místo nachází nejenom v komerčních kancelářích, ale také v těchto domácích, při potřebě pořídit si více monitorů naráz a podobně.

S modelem Dell P2421 budete schopni maximalizovat svoji produktivitu práce. Díky konkrétním technickým parametrům se vám dostane pohodlné kancelářské činnosti spjaté s šetrností pro oči. Zkrátka přednosti, jenž od kvalitního monitoru vyžaduje každý.

Dell P2421 je reprezentativní záležitostí

Je pravdou, že velká spousta monitorů od společnosti Dell vypadá hodně podobně. Ani tento model není žádnou výjimkou a víceméně koresponduje s tradičním vzhledem monitorů Dell. Přesto má pár designových benefitů, které z něj dělají elegantního parťáka pro práci.

Při pohledu na přední stranu monitoru si lze povšimnout poměrně tenkých rámečků ve spojení s tím spodním širším, kde jsou umístěny ovládací prvky. Ty jsou minimalistického rázu, takže nikterak neruší čistý design. Viditelné je snad pouze tlačítko pro zapnutí monitoru obsahující LED diodu. Uprostřed spodní lišty se vyjímá logo Dell. Tohle všechno jako celek působí luxusně. Prvky přenášející monitor do skupiny těch reprezentativních a moderně vyhlížejících.

Zadní část je celá černá, což je běžným standardem. Jeho součástí je samozřejmě i stojan, který je přichycen zezadu. Jeho barva je stříbrná. V kombinaci s černými prvky působí příjemným dojmem a je jistě dobré vypíchnout některé jeho přednosti. Je to určitě menší základna umožňující posunutí monitoru blízko ke zdi. Tato základna je navíc dostatečně stabilní, takže monitor si při manipulaci a nastavování na stole určitě neshodíte. V horní části je vyražené logo Dell, což je pohledová záležitost, pokud máte pracovní stůl do prostoru. Ve spodní třetině je pak kulatý otvor na kabely. Ty díky tomu budou "učesané" a pospolu.

Skryté možnosti stojanu

Dell P2421 otočný

Stojan monitoru Dell P2421 není jen podpěrou a designovou záležitostí. Slouží také jako základna pro přídavné reproduktory neboli menší soundbar, který je volitelnou výbavou. To podstatné se ale skrývá v jeho nastavení. Monitor Dell P2421 je pochopitelně nastavitelný, na čemž se podepisuje právě zmiňovaný stojan.

Začít můžeme například tím, že je výškově stavitelný. Rozpětí výškového nastavení je 13 cm. Při zvednutí se nabízí příjemný benefit, a to v podobě otočení o 90 stupňů. Jedná se tedy o Pivot funkci, která přijde mnohým uživatelům vhod, ať už použijete Dell P2421 jako hlavní či přídavný monitor. Na části spojující monitor se stojanem si povšimnete praktického kloubu. Ten umožňuje naklopení dle vašich potřeb. Směrem dozadu je to 21 stupňů a směrem dopředu je to 5 stupňů. Kloub je navíc dostatečně pevný, takže nastavený monitor drží, jako přibitý.

Pokud si myslíte, že výše uvedeným nastavením monitoru vše končí, jste značně na omylu. Dell P2421 skrývá další poklad přímo ve spodním podstavci. Systém upevnění umožňuje natočení monitoru na stojanu, tedy bez nutnosti fyzicky otáčet celým podstavcem. Na každou stranu je to úhel 45 stupňů, což je více než dostatečné. A pokud byste z nějakého důvodu zatoužili po tom, mít monitor Dell P2421 připevněný na stěně, není problém. Využít k tomu lze standardizovaný formát VESA 100 x 100. Flexibilita a variabilita monitoru jsou tedy na místě.

Monitor s bohatou konektivitou

O široké použitelnosti monitoru Dell P2421 hovoří například možnost připojení, která je oproti některým jiným modelům celkem bohatá. Jak už to bývá zvykem, většina portů je situována vzadu, a to z praktického důvodu. Díky tomu vám vpředu nikde nevedou kabely. Nutno podotknout, že z hlediska připojení počítače, notebooku či jiné výpočetní techniky se nemusíte příliš omezovat. Dokazují to následující konektory.

 • DisplayPort 1.2
 • HDMI 1.4
 • DVI
 • VGA

Monitor Dell P2421 obsahuje od každého jeden konektor. K tomu si navíc připočtěte port USB Upstream, dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0, přičemž dva z nich jsou situovány na boku monitoru. Pokud tedy potřebujete připojit flashdisk nebo jiné externí zařízení, přijde vám tato možnost vhod. Posledním konektor vzadu je ten napájecí, vedle něhož se nachází Security-lock slot. Nic více od monitoru neočekávejte, což ostatně není třeba. S touto výbavu si vystačíte v každé kanceláři.

Fyzické parametry monitoru

V rámci komplexnosti prezentovaných informací bychom neměli opomíjet ani na některé další údaje týkající se skutečné velikosti monitoru Dell P2421. Je to například jeho celková šířka, která se pohybuje kolem 531 mm. Co se týče výšky, je zapotřebí počítat s již zmiňovanou výškovou regulací, takže na výšku má monitor od 370,8 mm do 500,8 mm. Samotná hloubka je pouhých 166 mm.

Rozhodnete-li se připevnit monitor skrze VESA na stěnu, možná vám přijde vhod údaj o jeho hmotnosti. Ta je 3,5 kg. Když postavíte monitor na stůl v kombinaci se stojanem, celková hmotnost Dell P2421 vyroste na 7,3 kg.

Zobrazovací kvality Dell P2421

Dell P2421 Pivot

Pokud se zahledíte na papírové hodnoty tohoto monitoru, nic výrazně nevybočuje z prezentovaného standardu. Reálné zkušenosti a praktické využití však mohou být zcela odlišné. Začít můžeme například tím, že Dell P2421 se na rozdíl od mnohých konkurenčních modelů v této cenové kategorii pyšní poměrem stran 16:10. A právě tento údaj se pro uživatele stane ocenitelným benefitem hlavně při práci s dokumenty. Pracovní plochu si můžete rozdělit na více částí.

Elektronika displeje je na velice dobré úrovni. I když prezentuje průměrné hodnoty, dělá to poctivě a kvalitně. V rámci této části recenze Dell P2421 se vám jistě hodí podrobnější technické parametry monitoru.

 • Rozlišení 1 920 x 1 200 pixelů
 • Frekvence 60 Hz
 • 94 PPI
 • Jas 300 cd/m2
 • Kontrast 1 000:1

IPS panel podsvícený LED diodami se vyznačuje rovnoměrným světlem, což je velký přínos pro oči z pohledu dlouhodobé práce na monitoru. Domoci se můžete také nejrůznějších technologických výdobytků přispívajících ke zlepšení obrazu.

 • Low Blue Light – Eliminace modrých tónů
 • Flicker-free – Eliminace blikání monitoru
 • Technologie LBL – Posunutí tónů barev
Dell P2421 soundbar

Na kvalitě obrazu se do značné míry podepisuje nejenom hardwarová výbava monitoru, ale i ta softwarová. Konkrétně jde o programové vybavení Dell Display Manager známé pod zkratkou DDM. S pomocí něho se vám nabízí pestré možnosti nastavení, včetně efektivního rozdělení na více oken.

Závěrečné shrnutí Dell P2421

Monitor Dell P2421 předkládá určitě vyvážené technické parametry a primárně zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Tento model prezentuje pestrost nastavení, bohatou konektorovou výbavu a vlastnosti vhodné spíše pro kancelářské využití, ať už v domácím nebo komerčním prostředí. Na pracovním stole s pozorovacími úhly 178 stupňů ho jistě oceníte. Naopak pro náročnější práci s grafikou není úplně ideální především kvůli barevné věrnosti.

Dell P2421 otočný

Dell P2421 Pivot

Dell P2421 soundbar