Pracovní stanice označované Workstation obvykle nabývají patřičných rozměrů. Jestliže v tomto směru dáváte přednost kompaktnosti a nechcete se připravit o výkon, Dell Precision 3430 SFF je ideální volbou.

Přehled modelů Dell Precision aktuálně v prodeji.

Workstation neboli pracovní stanice jsou zaměřeny na výkon, rozšiřitelnost, pracovní využití a spolehlivost. Tohle všechno obvykle bývá součástí velkého a těžkého stolního počítače. Dell Precision 3430 SFF je jiný. Jak už prozrazuje zkratka za označením této modelové řady, jedná se o Small Form Factor. A to je mezi stolními počítači zlatá střední cesta z pohledu velikosti. Taková pracovní stanice zabalená do přijatelného balíčku.

Small Form Factor má parádní rozměry

Dell Optiplex 3046 SFF

Dell Precision 3430 SFF je na první pohled zajímavý svým vzhledem. Profesionální řešení je totiž velikostně menší, než bývá u klasických Workstation zvykem. Výška počítače je 290 mm, šířka činí 92,6 mm a hloubka je 292 mm. Hmotnost začíná na 5,117 kg podle toho, jak moc si tuto pracovní stanici vybavíte a rozšíříte. To jsou rozměry odpovídající klasickému provedení Small Form Factor.

Samotné zpracování šasi spadá do kategorie Workstation. Tedy precizní práce, pevnost, bytelnost a vynikající lícování. K šasi jsou upevněny nožičky zespod i ze strany. To znamená, že Dell Precision 3430 SFF můžete postavit na výšku, ale také naležato. Podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Design je profesionální, minimalistický a už na první pohled budí skvělý dojem. Na čelním panelu se vyjímá světlé logo Dell, jinak je vše zahaleno v typickém černém kabátku.

Přední část Dell Precision 3430 SFF

Zmenšená verze pracovní stanice neztrácí nic na tom, co obsahují klasické větší varianty. Přesvědčit se o tom můžete na čelním panelu. Ten je z většiny tvořen vzhledově zajímavou mřížkou, ve které je situováno již zmiňované logo. Všechny porty a slim DVD mechanika jsou zakomponovány do jednoho plného rohu. To působí kompaktním a uceleným dojmem. Právě v této oblasti najdete vše potřebné, co budete mít při každodenní práci ihned po ruce.

Typickým příkladem je samotný vypínač, který je opatřen bílým indikátorem prozrazujícím zapnutí nebo jiný stav stolního počítače. Nechybí ani indikátor pracujícího pevného disku. Základem všeho je jeden USB port 3.1 typu A. Dále je to jeden port USB 3.1 typu C. K dispozici jsou ještě dva porty USB 2.0 a univerzální audio konektor. Volitelná je čtečka SD karet. Nic víc asi opravdu nepotřebujete.

Zadní část Dell Precision 3430 SFF

Dell Optiplex 3046

JeštěPřední konektory slouží pro rychlé a snadno dostupné použití. Kdežto trvale připojené periferie budete směřovat do zadní části Dell Precision 3430 SFF. A ta je z tohoto pohledu opravdu bohatá. Pokud bychom měli začít popisem odshora dolů, vše začíná linkovým audio výstupem. Následují PS2 konektory pro klávesnici a myš. Dále je to dvakrát DisplayPort, čtyři portu USB 3.1 typu A, dva porty USB 2.0 a nezbytný konektor RJ-45. Úplně dole se nachází napájecí zástrčka.

Mezi tím vším je nejenom dostatečný mřížkový prostor pro chlazení komponent uvnitř, ale také dva sloty vhodné pro rozšíření. Dell Precision 3430 SFF tak splňuje normu pracovních stanici a přináší rozšíření podle vaší úvahy a potřeb, i když třeba v trochu menším měřítku jako velké stolní počítače.

Výkon hraje hlavní roli

Co by to bylo za kompaktní Workstation bez odpovídajícího výkonu. Ten modelu Dell Precision 3430 SFF rozhodně nechybí. Dostupné jsou nejenom procesory osmé generace Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Využít lze také výkonnější procesory Intel Xeon. V tomto směru můžete počítat s technologiemi vPro nebo Intel Turbo Boost Technology. Použita je čipová sada Intel C246 Chipset. Celkový výkon Dell Precision 3430 SFF podporuje čtyři sloty operační pamětí DDR4 pracujících na frekvenci 2 666 MHz. Do nich můžete vložit paměťové moduly s celkovou maximální kapacitou 64 GB.

Ochuzovat se nemusíte ani o grafický výkon. Záleží, jaké jsou vaše požadavky. V základu byla použita grafická karta Intel HD Graphics 630. Narazit však můžete na varianty Dell Precision 3430 SFF s externí grafikou AMD Radeon Pro WX 4100, AMD Radeon Pro WX 3100, AMD Radeon Pro WX 2100, NVIDIA Quadro P1000, NVIDIA Quadro P620 a NVIDIA Quadro P400.

Na co bychom neměli zapomenout?

Dell Optiplex 3046 z boku

Dell Precision 3430 SFF je přece jenom pracovní stanicí se vším všudy, takže by neměla chybět zmínka ani o těch nejmenších detailech hrajících při volbě tohoto stolního počítače zásadní roli. Je to například podpora slotů pro 2,5", 3,5" a M.2. Z pohledu diskového pole máte určitě široké možnosti škálovatelnosti až do kapacity 6TB. K dispozici je také integrovaná zvuková karta Realtek ALC3234 a řada bezpečnostních prvků, mezi nimiž rozhodně nechybí Trusted Platform Module TPM 2.0 a mnohé další.

Dell Precision 3430 SFF – Výkon zkrátka nestavíte

Kompaktní pracovní stanice Dell Precision 3430 SFF je velikostně běžným stolním počítačem, který toho ovšem nabízí mnohem více ve všech směrech. Od konektorové výbavy, přes výkon, až po rozšiřitelnost. Je nepochybné, že Dell Precision 3430 SFF je primárně určen pro ty, kdo od počítače vyžadují přece jenom něco více.

Přehled modelů Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 3046

Dell Optiplex 3046 z boku