Dell Precision 3520 je mobilní pracovní stanicí, která oproti svému předchůdci 3510 získala několik vylepšení. Obecně patří tento model mezi dobře zpracované a výkonem překypující notebooky.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 3520 aktuálně v prodeji.

Notebooky Dell Precision jsou oblíbené v komerčním segmentu. Tam, kde je kladen důraz na výkon a odpovídající technické parametry. Své zastoupení samozřejmě nachází také v domácím prostředí na místech, kde od notebooku očekáváte trochu víc.

Bytelné šasi v černém provedení

Dell Precision 3520

Když si vyhlédnete mobilní pracovní stanici, bude vás v první řadě zajímat její konstrukční provedení. Zvláště když s takovým notebookem chcete cestovat a přenášet ho z místa na místo. U Precisionu 3520 nešlápnete vedle.

Dokazuje to pevné šasi. Dobrý dojem budí i bytelné panty u displeje. Ten se při otevírání a zavírání nikterak neprohýbá a nedeformuje. Praktický je tmavý matně laděný povrch, na němž neulpívají otisky prstů. Kvalita zpracování a celková bytelnost se pochopitelně lehce promítají do výsledné velikosti notebooku. Ten při úhlopříčce 15,6“ nabízí rozměry 376 x 250 x 24,3 mm, což je zlatá střední cesta na to, že jde o mobilní pracovní stanici.

Jakou konektivitu notebook nabízí?

Dell Precision 3520 je pracovním nástrojem, čemuž také odpovídá praktické rozvržení všech portů a konektorů. Je zcela logické, že v přední straně z tohoto pohledu nemůžete očekávat vůbec nic. Kdežto zadní část už má co nabídnout. Je to síťový konektor RJ-45, napájecí konektor, jeden port USB 3.0 a HDMI.

Na své si přijdete také po obou stranách notebooku Dell Precision 3520. Vlevo je to Thunderbolt 3, USB 3.0 a čtečka paměťových karet SD. Naproti je k dispozici kombinovaný audio jack 3,5 mm, slot pro SIM kartu, USB 3.0, VGA a zámek. Vše nakonec doplňují ještě bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Výkon se skrývá uvnitř notebooku

Dell Precision 3520 otevřený

Konektorová výbava je pouze částí toho, co nabízí mobilní pracovní stanice Dell Precision 3520. Takový notebook je především o výkonu, jehož se vám dostane více než dost. Zmínit bychom se měli o použité čipové sadě, kterou je Intel Mobile CM238. K dispozici jsou dva sloty pro operační paměti. Ty jsou schopny pracovat na frekvenci 2 400 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB.

Alfou a omegou notebooku Dell Precision 3520 je především použitý procesor. Z pohledu předkládaného výkonu je pochopitelně na výběr. Použity byly procesory šesté řady Intel Core i5 a Intel Core 7. Ty samé je pak možné zvolit v sedmé generaci, včetně procesoru Intel Xeon.

Výkon je u této mobilní pracovní stanice předkládán také z pohledu grafiky. Naprostý základ představují integrované grafické karty Intel HD Graphics 530, P530, 630 a P630. Ti náročnější pak mohou sáhnout po grafice NVIDIA Quadro M620 a pamětí 2 GB.

Práce s notebookem Dell Precision 3520

Dell Precision 3520 zapnutý

Tím podstatným je určitě i komfort při práci s notebookem Dell Precision 3520. V první řadě se zaměříme na klávesnici, která odpovídá patřičnému standardu této modelové řady společnosti Dell. Je plnohodnotná, takže obsahuje také numerickou část. Nechybí modrý trackpoint uprostřed ani dostatečně velký touchpad. Obě dvě tyto součásti mají pochopitelně svá vlastní ovládací tlačítka. Psaní na klávesnici je pohodlné, a to i díky příjemnému stisku, zdvihu a zpětné vazbě.

U displeje Dell Precision 3520 máte na výběr, zda zvolíte dotykový nebo bezdotykový displej. Ta nejlevnější varianta nabízí TN displej s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Pokud nechcete degradovat potenciál této pracovní stanice, je lepší vybrat vyšší rozlišení. Full HD IPS displej předkládá rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Takový displej už prezentuje živé a jasné barvy a dobře se s ním bude pracovat i na prosluněných místech.

Pokud jde o ukládání dat, k dispozici může být diskové uložiště o podporované kapacitě až 1 TB. A je jedno, zda zvolíte řešení 2,5“, M.2 SATA nebo M.2 PCIe.

Klady a zápory notebooku

Pojďme si ale tento model shrnout tak trochu komplexně. Mezi jeho přednosti bude jistě patřit fyzické zpracování odolávající každodenní práci a cestování. Slušná je i výdrž při menší kapacitě baterie, příjemný je dostatek portů a již zmiňovaný Full HD IPS displej. Mezi jediná výraznější negativa lze zařadit snad jen trochu větší hlučnost ventilátoru, který při vyšším výkonu běží dost často.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 3520 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 3520

Dell Precision 3520 otevřený

Dell Precision 3520 zapnutý