Dell Precision 3630 působí dojmem menšího stolního počítače. Zdání však klame, protože jde o pracovní stanici s dostatečným výkonem, přiměřenou rozšiřitelností a optimálními rozměry.

Přehled počítačů Dell Precision 3630 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 3630

Když se v oblasti výpočetní techniky řekne pracovní stanice neboli Workstation, obvykle si můžete představit velký stolní počítač zaměřený na výkon. Dell Precision 3630 je takovou pracovní stanicí jen v trochu odlišném podání. Výpočetní technika svou velikostí připomíná spíše klasický stolní počítač. Pod snadno odnímatelným šasi se však nabízí služný výpočetní výkon.

Mini Tower sází na kompaktnost

Zapomeňte na velké pracovní stanice a přestavte si jednu menší, která se pyšní rozměry 345 x 335 x 177 mm. Přesně takový je Dell Precision 3630 se svojí hmotností 9,358 kg. Rozměry prozrazují, že se vám do ruky dostal menší stolní počítač. Zařazení do kategorie Mini Tower je tedy zcela na místě.

V jednoduchosti je krása a přesně toho se držel také výrobce výpočetní techniky Dell. Ten stvořil svěží a nenáročný design zapadající do libovolné kanceláře nebo domácnosti. Přední panel počítače je téměř celý žebrovaný. Jen v jeho horní části je situován malý panel s porty a optickou mechanikou.

Spojení plastu, kovu a černé barvy je pochopitelně sázkou na jistotu. V kovovém boku se nachází průduchy pro vzduch. Předku dominuje nepřehlédnutelné logo Dell, vzadu zase jednoduchý prvek pro otevření šasi. Pokud potřebujete cokoliv vyměnit nebo upravit uvnitř pracovní stanice Dell Precision 3630, dostanete se do ní bez jediného nástroje. Vevnitř dokonce můžete využít dalších ovládacích prvků pro vyklopení zdroje. Tím se dopracujete opravdu ke všemu.

Z pohledu vzhledu jde o řešení pro milovníky jednoduchosti. Takový stolní počítač neudělá ostudu u žádného pracovního stolu.

Vnější provedení v detailech

Dell Precision 3630 komponenty

Pracovní stanice však není o vzhledu, ale primárně o pracovním nasazení. A s ním se pochopitelně pojí dostupnost konektorů. Ty nejpoužívanější jsou prakticky situovány na čelním panelu. Vpředu najdete dva porty USB 2.0 typu A, jeden port USB 3.1 typu A a jeden port USB 3.1 typu C. To vše je navíc doplněno kombinovaným audio konektorem a může být završeno čtečkou paměťových karet.

Důraz je zde kladen opět na zmiňovanou jednoduchost. Vše v jedné linii zabírající jen velice málo místa v předním panelu. Nad konektory je pak umístěna v jedné řadě slim optická mechanika a zapínací tlačítko se signalizační diodou. Přesně takhle by mělo vypadat základní konektorové zázemí pro práci.

Konektivita v zadní části

I když Dell Precision 3630 neplní rozměrové tabulky pracovní stanice, z pohledu možného připojení externích zařízení rozhodně nebude strádat. O tom se můžete přesvědčit v okamžiku, kdy otočíte stolní počítač. Právě zde na vás vykoukne panel plný konektorů, napájecí zdroj s dostatečně velkou mřížkou a prostor pro jednotlivé karty.

Vzadu lze využít některý z těchto konektorů – dva porty USB 2.0 typu A, čtyři porty USB 3.1 typu A, jeden port USB 3.1 typu C, dva PS/2 konektory, dvakrát DisplayPort, RJ-45, sériový port, audio konektor a jedna pozice určená pro VGA nebo HDMI podle toho, jaký model této pracovní stanice zvolíte.

Nahlédněte do útrob počítače

Dell Precision 3630 šasi

Když se bavíme o pracovní stanici, velkou roli bude sehrávat rozšíření takové výpočetní techniky. Dell Precision 3630 díky své kompaktnosti v tomto směru malinko ztrácí, ale jen opravdu nepatrně. Stačí, když otevřete boční panel a nahlédnete pod šasi. Uvidíte toho daleko více než jenom jeden interní port USB 3.0. Co byste řekli na variantu tři pozice 3,5" nebo verzi čtyři pozice 2,5"? To už se vám do počítače přece jenom něco vejde. Výpočetní techniku můžete rozšířit i za pomoci vhodného slotu.

 • 1x Full Height PCIe x16 Gen3
 • 2x Full Height PCIe x4 Gen3
 • 1x Full Height PCI
 • 1x M.2

Při instalaci jakýchkoliv vnitřních komponent je příjemný fakt, že všechno jde velice jednoduše a snadno. Jednotlivé prvky jsou systematicky rozmístěny a je k nim dobrý přístup. K tomu přispívá již zmíněná možnost odklopení napájecího zdroje. Ani k tomu nepotřebujete žádné nástroje.

Výkon pracovní stanice

Alfou a omegou počítače Dell Precision 3630 se samozřejmě stává výpočetní a grafický výkon. Tento model je určen k práci všeho druhu a tomu je přizpůsobena i volba procesorů a maximální podpora operační paměti. Pokud jde o procesory, máte celkem na výběr.

 • Intel Core i7, Intel Core i7K, Intel Core i9 a Intel Core i9K deváté generace
 • Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7 osmé generace
 • Intel Xeon

Použita je čipová sada Intel C246. Dostupné jsou navíc čtyři sloty pro operační paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Díky tomu můžete docílit maximální kapacity až 128 GB.

Dell Precision 3630 zepředu

Co se týče grafických karet, ty se různí podle toho, zda budete Dell Precision 3630 využívat jen pro kancelářskou práci nebo pro zpracování multimédií a náročnější 3D operace. Pomyslným odrazovým můstkem je integrovaná grafika Intel HD Graphics 630, která však může být doplněna podstatně výkonnějším modelem. Zde je alespoň malá ukázka toho, co může Dell Precision 3630 obsahovat. Grafiky jsou seřazeny od méně výkonných po nejvýkonnější.

 • NVIDIA Quadro P400 & Dual P400
 • AMD Radeon Pro WX 3100 & Dual WX 3100
 • NVIDIA P2200 & Dual P2200
 • AMD Radeon Pro WX 4100 & Dual WX 4100
 • AMD Radeon Pro WX 7100

Z pohledu výkonu se u pracovní stanice Dell Precision 3630 nemusíte příliš omezovat. O tom není žádných pochyb.

Hodnocení na závěr

Dell Precision 3630 je bezpochyby moderní pracovní stanicí, která osloví primárně svými kompaktnějšími rozměry, střízlivějším vzhledem a výkonem. Profesionální použití cílí na výpočetní operace, 3D modelování, analýzy a zpracování multimédií. K tomu si můžete připočíst i trochu omezenou, avšak velice snadnou možnost rozšíření.

Přehled počítačů Dell Precision 3630 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 3630

Dell Precision 3630 komponenty

Dell Precision 3630 šasi

Dell Precision 3630 zepředu