Dell Precision 5510 je mobilní pracovní stanice, která se tak trochu vymyká standardu. Je totiž elegantní, kompaktní a do jisté míry i štíhlá. To vše se zachováním vynikajících technických parametrů a zpracování.

Všechny notebooky řady Dell Precision aktuálně v prodeji.

Společnost Dell v rámci modelu Precision 5510 úspěšně navázala na předchozí vývoj této řady. Týká se to hlavně zajímavého designu spjatého s elegancí a praktičností. Ve prospěch tohoto notebooku hovoří už jeho zajímavé rozměry. Dell Precision 5510 s úhlopříčkou 15,6" má velikost 357 x 235 x 11,4 – 16,8 mm. A to vše ve spojení s hmotností 1,78 kg u varianty bez dotykového displeje a s SSD diskem.

Kvalitní zpracování je doménou číslo jedna

Dell Precision 5510

Dell Precision 5510 nespadá mezi mobilní pracovní stanice pro nic za nic. Dokazuje to už jeho samotný vzhled. Možná byste čekali robustního cvalíka. V tomto případě je tomu ale jinak. Přesto je zachováno prvotřídní zpracování, na kterém se podílejí takové materiály, jakými jsou hliník a uhlík. V tomto ohledu je notebook precizně vyhotoven, i když při otevírání displeje můžete zaznamenat určité prohýbání. Není to ale nic hrozného a možná se více hodí výraz "pružnost".

Konektivita pro každodenní práci

Když si spojíte velikost notebooku Dell Precision 5510 a jeho rozměry, asi sami přijdete na to, že tato mobilní pracovní stanice bude mít přiměřenou konektorovou výbavu. Taková zlatá střední cesta. Vedle čtečky paměťových karet to dokazuje například port Thunderbolt 3, dva porty USB 3.0, HDMI, ale také kombinovaný audio konektor pro sluchátka s mikrofonem. Napájecí konektor je umístěný vlevo, kde je ostatně i většina portů.

Pokud jde o konektivu, k dispozici máte bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth. Zmínit bychom asi měli i samotnou bezpečnost. Dell Precision 5510 v tomto směru sází na možnost volby hesla pro BIOS a modul TPM 1.2.

Klávesnice bez numerické části

Dell Precision 5510 otevřený

Většina lidí zvyklá na to, že notebooky velikosti 15,6" disponují numerickou klávesnicí, v tomto případě tomu tak není. Dell Precision 5510 ji nemá, o to širší je pak volný prostor kolem klávesnice. Jsou mezi námi tací, kteří na numerické klávesnici nelpí. Pro někoho to může být zásadní mínus.

Klávesnice je naopak velice komfortní a pohodlná, po vzoru ostatních notebooků společnosti Dell. Počítat můžete se standardním rozložením kláves. Ty mají velikost 19 mm. Psaní je tiché díky příslušné odezvě a nízkému zdvihu. V tomto směru asi není co vytknout. K dispozici je pochopitelně i velký touchpad se dvěma integrovanými tlačítky. Zapínání notebooku najdete v pravém horním rohu. Součástí tohoto tlačítka je bílá dioda, takže máte povědomí o tom, že notebook je zapnutý.

Dotyková a bezdotyková verze

Notebook Dell Precision byl vyráběn ve dvou variantách provedení. Obě dvě disponují úhlopříčkou 15,6". Liší se však provedením displeje. Jedna verze je bezdotyková s Full HD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Jde o UltraSharp displej.

Druhá varianta je dotyková s displejem UltraSharp PremierColor UHD IGZO. Z tohoto názvu je patrné, že rozlišení je vyšší, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Obecně lze říci, že Dell Precision 5510 se vyznačuje kvalitním displejem, který potěší jak po stránce barevnosti, tak jasu, kontrastu a pozorovacích úhlů.

Výkon je alfou a omegou notebooku

Dell Precision 5510 zapnutý

To hlavní překvapení Dell Precision 5510 se samozřejmě nachází v jeho útrobách. Ne nadarmo tento model spadá do kategorie mobilních pracovních stanic. Na čipsetu Intel Mobile CM236 je postaveno vše. Základem je silný procesor od provedení Intel Core i5, přes Intel Core i7 až po Intel Xeon. K dispozici jsou dva paměťové sloty, kam je možné umístit až 32 GB operační paměti pracující na frekvenci 2 133 MHz. Takže patřičná rozšiřitelnost tu rozhodně je.

Pokulhávat mimochodem nemusí ani grafický výkon. Základem všeho je integrovaná grafická karta Intel Pro Graphics 530 nebo verze P530. Ti náročnější pak mohou vybrat verzi s grafickou kartou NVIDIA Quadro M1000M, která se pyšní pamětí 2 GB GDDR5.

Ještě doplníme, že notebook Dell Precision 5510 může mít až dva pevné disky. Slouží k tomu klasický slot 2,5" určený pro SSD a HDD. Tím druhým je slot M.2 PCIe NVMe. Podpora obou slotů je do kapacity až 1 TB.

Výsledný verdikt

Dell Precision 5510 lze označit za dosti zdařilou mobilní pracovní stanici, která vyniká určitě svým výkonem, kvalitou zpracování a velice kompaktními rozměry. Ty si možná vybraly daň v trochu omezenější konektivitě, kromě níž však tomuto modelu nelze nic zásadního.

Všechny notebooky řady Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Precision 5510

Dell Precision 5510 otevřený

Dell Precision 5510 zapnutý