Notebook Dell Precision 5520 nabízí nejenom výkon, ale i zajímavý vzhled. Spojením těchto faktorů je z tohoto počítače unikátní volba pro mnoho uživatelů.

Všechny notebooky řady Dell Precision aktuálně v prodeji.

Už jsme si zvykli, že mobilní pracovní stanice je velmi výkonná a trochu nevzhledná, velká a tlustá a rychle se pronese. Stejně, jako jeho předchůdce Dell Precision 5510 je notebook Dell Precision 5520 v tomto směru jiný. Zde se sází jak na výkon, tak na patřičnou eleganci.

Kvalitní konstrukce a zajímavé rozměry

Dell Precision 5520

Každý, kdo spatří Dell Precision 5520 si musí říci, že snad ani nejde o mobilní pracovní stanici jako spíše o elegantní kancelářský notebook. Napovídají tomu i samotné jeho rozměry. Notebook je široký 357 mm, hluboký 235 mm a jeho tloušťka se pohybuje mezi 11,4 až 16,8 mm. Když k tomu připočtete ještě hmotnost 1,78 kg sami jistě uznáte, že jde o velice kompaktní zařízení s úhlopříčkou 15,6“.

Když notebook uchopíte do ruky, oceníte jeho pevnost. K té přispívají použité výrobní materiály jako uhlíková vlákna a hliník. Krásné jsou tenké rámečky a absence jakéhokoliv nežádoucího prohýbání. Také vás potěší povrch kolem klávesnice, na kterém nebudou tak viditelné otisky rukou. Zejména v tomto směru se design Dell Precision 5520 vymyká běžnému provedení.

Konektivu lze označit za průměrnou

Je pravdou, že většina notebooků na trhu překypuje bohatou výbavou portů a konektorů. U Dell Precision 5520 to tak docela není. Vliv na to má hlavně tenčí tělo, které do jisté míry omezuje počet přístupů ze stran. Na druhou stranu nejde o nic kritického, o čemž vás přesvědčí následující výčet.

Vpředu ani vzadu neočekávejte nic. Díky tomu působí celistvým a elegantním dojmem. Vpravo najdete čtečku karet SD, USB 3.0, diodový měřič baterie a zámek Kensington Lock. Větší výbava je vlevo, kde se nachází kombinovaný audio jack, Thunderbolt 3, HDMI, port USB 3.0 a napájecí konektor.

O bezdrátovou konektivitu se stará Bluetooth a Wi-Fi.

Kvalitní displej se vším všudy

Dell Precision 5520 otevřený

Když otevřete notebook Dell Precision 5520, čeká vás pohled na krásný displej s úhlopříčkou 15,6“. Tato zobrazovací plocha nabývá dvou odlišných variant. Buď je bezdotyková s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů nebo je dotyková s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů. V obou případech jsou parametry displeje velice dobré. Předností jsou hlavně široké pozorovací úhly. Na sluníčku může displej trochu ztrácet.

Tento nástupce modelu 5510 si také vysloužil lepší grafický výkon, který oceníte při grafických pracích a multimediálním obsahu. Standardně je Dell Precision 5520 dodáván s integrovanou grafickou kartou Intel Pro Graphics 630. V případě, že si chcete dopřát, si můžete pořídit i verzi s kartou NVIDIA Quadro M1200 s pamětí 4 GB GDDR5.

Pohodlná práce se vším všudy

Na mobilní pracovní stanici Dell Precision 5520 oceníte nejenom zobrazovací plochu, ale i tu pracovní. Máme na mysli klávesnici, která je dostatečně citlivá, tichá, klávesy mají dobrý zdvih a jsou podsvícené, takže se nemusíte omezovat při práci v noci. Jediné co, tak u tohoto modelu chybí numerická část, i když jde o 15,6“ veliký notebook. Součástí ovládací plochy je také touchpad s odpovídající citlivostí, jehož součástí jsou dvě ovládací tlačítka.

Výkon Dell Precision 5520

Označení mobilní pracovní stanice si daný model musí zasloužit především z pohledu výkonu. A k tomu u Dell Precision 5520 opravdu došlo. Ve vnitřních útrobách notebooku je použita čipová sada Intel Mobile CM238. Aplikovány jsou procesory šesté a sedmé generace. A to od těch nejméně výkonných Intel Core i5, přes Intel Core i7, až po ty nejvýkonnější Intel Xeon. Je naprosto jasné, že v tomto ohledu nebude strádat nikdo, kdo si chce Dell Precision 5520 pořídit právě kvůli výkonu.

K rychlosti výpočetních úkonů samozřejmě přispívají i operační paměti. Notebook je vybaven dvěma sloty, kam je možné umístit paměťové moduly pracující na frekvenci 2 400 MHz. Jde o paměti DDR4, jejichž maximální kapacita může dosahovat 32 GB.

Co byste ještě měli vědět?

Dell Precision 5520 zapnutý

Za zmínku určitě stojí, že notebook Dell Precision 5520 podporuje klasické HDD, ale i SSD disky do kapacity až 1 TB. Jeho součástí jsou navíc dva sloty pro vložení disků. Jeden klasický pro disky o velikosti 2,5“ a jeden M.2 PCIe NVMe.

Pokud jde o bezpečnost, použit je integrovaný modul TPM. Využívat lze také softwarových řešení od společnosti Dell. Nechybí ani technologie správy vPro.

Zajímavostí je, že pokud se budete chtít dostat do útrob notebooku Dell Precision 5520, budete k tomu potřebovat torx šroubovák. Co se týče hlučnosti, při běžné práci nebo nečinnosti je téměř nezpozorovatelná. Při vyšším výkonu dochází k rychlejšímu zahřívání notebooku. Zvukový projev počítače je dobrý, snad jen trochu zaostávají basy.

Pokud tedy nemáte ryze typické požadavky na mobilní pracovní stanici a očekáváte od notebooku určitou kompaktnost a komplexnost popisovanou výše, je Dell Precision 5520 jistě velice zajímavou volbou.

Všechny notebooky řady Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Precision 5520
Dell Precision 5520 otevřený
Dell Precision 5520 zapnutý