Pracovní stanice v mobilním podání. Dell Precision 5530 je výkonným notebookem stvořeným pro práci. Nástupce modelu 5520, který přináší drobná vylepšení a stále neutuchající výkon.

Když se řekne pracovní stanice, jedná se obvykle o výkonnou a zároveň robustnější výpočetní techniku. Model Dell Precision 5530 je v tomto směru jiný. Výkon zasazený do elegantního těla v kombinaci s velice přijatelnou velikostí 15,6". Prvotřídní mobilní pracovní stanice pro profesionály, která primárně sází na spolehlivost, inovace, zpracování náročných úloh a mobilitu.

Nadčasová konstrukce a design

Dell Precision 5530

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 5530 dělá čest této kategorii. Dokazuje to už samotné provedení notebooku. I když bude pro většinu uživatelů podstatný onen výkon, vzhled hraje také důležitou roli. V tomto případě došlo k použití kvalitního šasi. Vyztužené části působí bytelným a pevným dojmem. To znamená, že nikde nic nevrže, masivní panty zajišťují stabilitu při otevírání displeje a povrch je jedním slovem dokonalý. Dostupná je stříbrná i tmavá varianta šasi.

Povrchovou úpravu Dell Precision 5530 ocení naprosto každý. Příjemný dekor je předpokladem toho, že na povrchu nebudou ulpívat otisky prstů a notebook se bude dobře držet. Při pohledu na samotné linie by jeden pochyboval o tom, že jde o mobilní pracovní stanici. Vždyť ta musí být tlustá a objemná. Dell Precision 5530 je ale důkazem toho, že to není pravda. Pyšní se totiž velice příjemnými parametry.

  • Šířka 357 mm
  • Hloubka 235 mm
  • Výška 17 mm
  • Hmotnost 1,78 kg

Vzhledem k tomu, že notebook Dell Precision 5530 se vyrábí také v provedení 2v1, tedy tablet s otočným displejem, je vhodné zmínit i jeho hmotnost. Ta je 2,04 kg. Nutno podotknout, že z pohledu design je model 5530 téměř totožný se svým předchůdcem 5520.

Konektorová výbava a komunikace

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 5530 je doslova stvořena pro práci. Dokazuje to například přijatelné množství portů a konektorů. Ty jsou situovány po stranách notebooku. Má to hned několik důvodů. Prvním je praktická dostupnost. Druhým je fakt, že v případě verze 2v1 byste jenom stěží dokázali otočit dotykový displej na druhou stranu přes jakékoliv kabely.

U portů si na své přijde opravdu každý. Dokazují to dva porty USB 3.1 Gen1 s podporou PowerShare. Dále je to jeden Thunderbolt 3 s Power Delivery. Fyzicky se jedná o port USB 3.1 Gen2 typu C. Nechybí ani HDMI 2.0, čtečka paměťových karet SD 4.0 a univerzální konektor pro audio. Tzv. kombo pro mikrofon a sluchátka. Vzhledem k tomu, že Dell Precision 5530 disponuje opravdu minimální tloušťkou na pracovní stanici, chybí zde konektor RJ-45. Připojení k síti však lze řešit skrze Wi-Fi nebo kabelem přes USB-to-Ethernet Dongle. V rámci bezdrátové komunikace je třeba zmínit ještě Bluetooth 5.0.

Podívaná v podobě kvalitního displeje

Dell Precision 5530 více kusů

Po otevření notebooku Dell Precision 5530 na vás čeká 15,6" velký displej. Jeho tenké rámečky po stranách a nahoře působí velice elegantním a luxusním dojmem. Dostupné jsou dvě varianty displejů, podle toho, zda zvolíte klasickou nebo dotykovou verzi.

  • Klasický displej – Rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, svítivost 400 nitů.
  • Dotykový displej – Rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, svítivost 360 nitů.

Jedná se o UltraSharp prémiové displeje s kontrastním poměrem 1 500:1, které se vyznačují přirozenými barvami, dobrou čitelností na slunci a skvělými pozorovacími úhly. Z pohledu uživatelského komfortu jim nelze cokoliv vytknout.

V rámečku displeje je umístěna HD webkamera s rozlišením 1 280 x 720 pixelů a 30 fps. Při používání notebooku se tak nebudete omezovat ani o komunikaci se svými spolupracovníky, zákazníky nebo přáteli.

Klávesnice zajišťuje pohodlnou práci

Dell Precision 5530 zavřený

Pod displejem se nachází další součást pracovní plochy, kterou tvoří klávesnice. Společnost Dell je již dlouhodobě výrobcem kvalitních klávesnic. A to platí také v případě mobilní pracovní stanice Dell Precision 5530. Příjemná povrchová úprava kláves koresponduje s tichým stiskem a dostatečným zdvihem. Nechybí ani podsvícení. Vzhledem k velikosti je dostupná numerická část klávesnice.

Součástí ovládací plochy notebooku je také touchpad. Jeho velikost je 102,4 x 62,4 mm. Pro pohodlný pohyb myši jde o dostatečné parametry. Zapínání notebooku se nachází klasicky v pravém horním rohu nad klávesnicí.

Výkon – Pýcha notebooku Dell Precision 5530

Jestli v něčem mobilní pracovní stanice Dell Precision 5530 opravdu vyniká, je to výkon. Přece jenom, notebook stvořený pro náročnější práci se jím musí pyšnit v odpovídající míře. Základem všeho je čipová sada Intel CM246. Použity jsou procesory osmé generace Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Core i9. Nechybní ani varianta s procesorem Intel Core Xeon E-2176M. Šestijádrové procesory si poradí i s opravdu náročnými výpočetními operacemi. Jen doplníme, že FLASH EPROM je 32 MB a PCIe sběrnice jsou Gen3, tedy 8 Gbps.

Notebook Dell Precision 5530 disponuje dvěma paměťovými sloty, do kterých lze umístit paměťové moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Maximální podporovaná paměť v jednom slotu je 32 GB, dohromady je to až 64 GB. A to se na výkonu celkem jasně podepíše.

Grafický výkon je v kombinaci s procesory Intel Core řešen prostřednictvím integrované grafiky Intel UHD Graphics 630. V případě procesoru Intel Xeon je to Intel UHD Graphics P630. Alternativou z výroby jsou ještě lepší grafické karty NVIDIA Quadro P1000 a NVIDIA Quadro P2000.

Dell Precision 5530 je pro náročné

Nelze pochybovat o tom, že mobilní pracovní stanice Dell Precision 5530 je určena pro náročnější uživatele. Dokazuje to spojení špičkového výkonu, široké konektivity, rychlých SSD disků a precizního zpracování. Přesně takhle vypadá dokonalý obraz značky Dell s plnou výbavou.

Dell Precision 5530

Dell Precision 5530 více kusů

Dell Precision 5530 zavřený