Označení Precision je zárukou výkonné pracovní stanice. Co byste však řekli na to, že součástí této řady budou tři písmena AiO? Ano, spojení monitoru a stolního počítače v jeden výkonný celek.

Dell Precision 5720 AiO

Na trhu existuje spousta zařízení AiO neboli All-in-One, která spojují monitor a stolní počítač v jeden funkční komplet. Když k tomu přidáte trochu více výkonu, nadstandardní zvukový projev, elegantní vzhled a profesionální použití, vznikne model Dell Precision 5720 AiO. Pracovní stanice AiO, která své přednosti nezapře v každém detailu. A čím vším může zaujmout potenciální uživatele?

Výkon čišící ze samotného vzhledu

Pojďme nejprve probrat design počítače Dell Precision 5720 AiO. Ten sám o sobě vypovídá o jisté exkluzivitě, profesionalitě a výkonu. Takto nějak zapůsobí tento All-in-One počítač asi na každého. Zařazení do kategorie pracovních stanic je bezpochyby spojeno i s výsledným vzhledem. Dokazuje to například hliníková konstrukce působící velice bytelným dojmem. Dále je to lesklý monitor, v jehož spodní části jsou zakomponovány viditelné reproduktory.

Už jen letmý pohled na Dell Precision 5720 AiO prozrazuje, že od tohoto modelu můžete očekávat skutečně mnohé. A to ve všech ohledech. Propracovanost každého detailu podtrhuje použití této výpočetní techniky. Své zastoupení si najde jak v kanceláři, tak v prostorách pro zpracování multimediálního obsahu, ať už půjde o zvuk či obraz.

Dell Precision 5720 AiO může být opatřen dvěma typy stojanů. Jeden z nich je výškově stavitelný, ten druhý naopak kloubový. Oba pak přináší trochu odlišné nastavení. Chybět vám ale nebude možnost otočení monitoru, naklopení dopředu nebo dozadu. U kloubu se nabízí i praktické položení a práce shora. Záleží na tom, k čemu budete Dell Precision 5720 AiO využívat.

V rámci elegantního a reprezentativního vzhledu bychom neměli opomenout ani na samotné rozměry. Ty jsou oproti některým AiO zařízením trochu větší. Je to však způsobeno možnostmi této pracovní stanice, a to jak z pohledu výkonu, tak zvuku.

  • Nedotyková verze – rozměry 613 x 430 x 77,5 mm, hmotnost 11,3 kg
  • Dotyková verze – rozměry 625 x 435 x 80,2 mm, hmotnost 16,9 kg

Ještě je třeba doplnit, že se jedná o AiO zařízení o velikosti 27". Jde tedy o trochu větší a těžší model, což vás ale nemusí tolik tížit, protože většinu času bude stát na pracovním stole.

Nepřehlédnutelné reproduktory

Dell Precision 5720 AiO komplet

V případě vzhledu si nelze nepovšimnout dolního široké panelu monitoru, do kterého je zasazeno šest reproduktorů. Jejich celkový počet je dokonce deset. V kombinaci se zbývajícími tenčími rámečky kolem displeje vypadá tato část skutečně dobře. Minimálně si můžete udělat představu o tom, jaký zvukový projev lze očekávat.

K dispozici je celkem deset reproduktorů směřujících dolů a dopředu. Digitální dynamické zesilovače se pyšní výkonem 50 W na každý kanál. Dell Precision 5720 AiO je pro zpracování multimédií zvuku, jako dělaný.

  • Dva pasivní reproduktory
  • Čtyři širokopásmové reproduktory
  • Dva dvojité vysokopásmové reproduktory
  • Dva nezávislé širokopásmové reproduktory směřující dolů

Rozhodně se můžete těšit na prvotřídní zvukový projev, který se pojí s maximální hodnotou 107 dB.

Počítač zabudovaný v monitoru

Dell Precision 5720 AiO, to není jenom monitor v podobě zobrazovací plochy. Jeho nedílnou součástí je stolní počítač zakomponovaný do bytelného šasi. To ostatně prozrazuje trochu vyčnívající zadní část. Jinak byste si jen stěží všimli, že jde také o stolní počítač, což dokazují porty, které jsou nejenom z boku Dell Precision 5720 AiO, ale primárně zezadu. Všechny jsou koncentrovány za zadní stojan, což může přinášet trochu obtíženější zapojení, na druhou stranu jde o nenápadné řešení. Připojené kabely pak vyvedete otvorem ve stojanu, takže se nikde nic neplete.

Pokud jde o postranní porty, domůžete se čtečky paměťových karet SD, zvukového konektoru a portu USB 3.0 s možností PowerShare. Zbytek portů je situována dozadu. Zmínit lze slot pro SIM kartu, čtyři porty USB 3.0, DisplayPort 1.2, dva porty Thunderbolt 3, zvukový výstup a konektor RJ-45. Chybět vám nemusí ani bezdrátová technologie Bluetooth nebo využijete Wi-Fi modul. Konektorové výbavě Dell Precision 5720 AiO zkrátka nelze cokoliv vytknout.

Získejte pracovní výkon

Dell Precision 5720 AiO položený

Dell Precision 5720 AiO je primárně pracovní stanicí, takže řeč bude o ryze profesionálním využití. Certifikace ISV, výkonné procesory a grafiky nebo dostatek operační paměti. Tohle všechno jsou parametry podepisující se na pestrém užití stolního počítače.

Pomyslným odrazovým můstkem se v rámci této recenze stane čipová sada Intel C236. Hned poté musí padnout zmínka o použitých procesorech. Jsou to procesory Intel Core a Intel Xeon šesté a sedmé generace, s nimiž rozhodně nebudete strádat. Technologie, jakými jsou vPro nebo Intel Turbo Boost vám rozhodně nebudou cizí.

Pokud jde o podporu výkonu operačními paměťmi, k dispozici budete mít celkem čtyři sloty. Aplikovány jsou operační paměti DDR4 s frekvencí 2 133 MHz. Jejich maximální kapacita může dosahovat hodnoty 64 GB. A to je parametr hodný pracovní stanice.

Už několikrát zaznělo, že Dell Precision 5720 AiO není stvořen pouze pro zpracování náročných úloh, ale také multimediálního obsahu. Vedle perfektního zvuku se tak můžete spolehnout i na jednu z výkonných grafických karet.

  • Radeon Pro WX 7100 s 8 GB
  • Radeon Pro WX 4150 se 4 GB

Pokud jde o vnitřní rozšíření, vsadíte na 2,5" SSD nebo M.2. K výměně disku se dostanete poměrně snadno a rychle po odstranění dvou šroubků. Vzhledem k velikosti All-in-One zařízení nepočítejte s optickou mechanikou. Tu je zapotřebí řešit připojením externí mechaniky.

Dokonalé pracovní prostředí

Dell Precision 5720 AiO zezadu

Nyní se pojďme zaměřit na další dominantu Dell Precision 5720 AiO. A tou je nepřehlédnutelný displej s úhlopříčkou 27". Ať už se rozhodnete pro dotykovou nebo nedotykovou variantu, vždy se můžete spolehnout na 4K rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů. Obě verze se liší jen v drobných detailech.

  • Nedotyková verze – InfinityEdge display, jas 350 cd/m2
  • Dotyková verze – Kapacitní displej, jas 300 cd/m2

Použit je IPS displej nabízející celkem široké pozorovací úhly 170°. U dotykové obrazovky se setkáte s minimální latencí a vysokou přesností. Celková kvalita displeje je dobrá. Pokud se podíváte do spodní části mezi reproduktory, můžete si všimnout webové kamery 720p. Multifunkční využití tohoto počítače je tedy zřejmé.

Závěrečné hodnocení

Dell Precision 5720 AiO je bezpochyby vynikajícím představitelem výpočetní techniky spadající do kategorie zařízení All-in-One. Kromě trochu hůře dostupných portů v zadní části nelze tomuto modelu vytknout opravdu nic. Převládají pouze samé klady. Certifikace ISV, ostrý a kvalitní displej s vysokým rozlišením, výpočetní výkon, včetně toho grafického. Multimediální počítač, který si najde bohaté možnosti využití.

Dell Precision 5720 AiO

Dell Precision 5720 AiO komplet

Dell Precision 5720 AiO položený

Dell Precision 5720 AiO zezadu