Pracovní stanice Dell Precision 5820 dělá čest výpočetní technice tohoto typu. Výkonný počítač s možností bohatého rozšíření je navržen tak, aby si ti nejnáročnější uživatelé přišli na své.

Přehled modelů Dell Precision 5820 aktuálně v prodeji.

Od pracovní stanice se v první řadě očekává výkon. Společnost Dell k tomu však přidala ještě moderní vzhled. Vize budoucnosti, i tak lze prezentovat výpočetní techniku Dell Precision 5820, která primárně uspokojí všechny, kdo potřebují flexibilitu, výpočetní a grafický výkon, vysokou míru zabezpečení a řadu přidružených věcí. Komplexnost je pro tento počítač tím správným označením.

Elegantně vyhlížející šasi

Dell Precision 5820

Bývá zvykem, že pracovní stanice obvykle skončí někde pod stolem, aby nezabírala moc místa a nebylo na ni vidět. V případě Dell Precision 5820 by to byla ale škoda. Výrobce Dell v tomto směru neslevil ze svého vysokého standardu a vytvořil počítač hoden designového ocenění. Důraz kladený na jednotlivé detaily a nadčasová podoba ve spojení s funkčními a praktickými prvky. Ano, klidně si dejte pracovní stanici pod stůl, ale pohled na ni vás bude určitě těšit.

Už samotné zpracování a provedení těch nejmenších detailů prozrazuje, že v tomto případě se rozhodně nejedná o běžný stolní počítač. Tady půjde o něco více. Do jisté míry o tom vypovídá čelní panel. Jedna polovina vystouplá, druhá zapuštěná. Kombinace černého mřížkování s plným bočním šasi. Nepřehlédnutelné stříbrné madlo, za které můžete počítač uchopit a snadno přenést. Tohle všechno jsou prvky prozrazují, že Dell Precision 5820 je pracovní stanicí se vším všudy.

Ještě doplníme, že počítač má výšku 417,9 mm, šířku 176,5 mm a hloubku 518,3 mm. Jeho váha začíná na 15,9 kg.

Čelní výbava Dell Precision 5820

Nejprve se zaměříme na popis přední strany této pracovní stanice. Přesně uprostřed se nachází pás s konektory, který rozděluje mřížkování a zároveň představuje dělící prvek mezi zapuštěnou a vyčnívající částí. Právě v této ploše je zakomponováno několik konektorů. Ty tak máte ihned po ruce.

Nahoře je zapínací tlačítko. Pod ním je dioda signalizující práci pevného disku. Dále je k dispozici slot pro SD kartu a dva porty USB 3.1. Následují další dva porty USB-C, z nichž jeden je s technologií PowerShare. Chybět vám nebude ani kombinovaný konektor pro audio a 5,25" optická mechanika. V přední části se kromě výše popisovaného nachází i uvolňovací západka pro přístup k jednotce. Z čelního pohledu jsou pod pravou polovinou mřížkování uschovány nosiče disků.

Tohle všechno je velice slušná a bohatá konektorová výbava, kterou máte během jakékoliv práce v podstatě na dosah.

Zadní výbava Dell Precision 5820

Dell Precision 5820 rozložený

Další velké množství konektorů naleznete v zadní části pracovní stanice Dell Precision 5820. Jednotlivé porty se nachází hned pod horním stříbrným madlem určeným k přenášení počítače. Pod kroužkem na visací zámek a napájecím konektorem je to port pro linkový vstup a mikrofon. Dále je to sériový port, porty pro myš a klávesnici PS2, RJ45 a šest portů USB 3.1. Následují sloty pro rozšiřující karty, jimž se budeme věnovat v následující kapitole.

Možnosti rozšíření pracovní stanice

Do útrob Dell Precision 5820 se lze dostat poměrně snadno, a to skrze levou boční část, kde se nachází uzamykatelné madlo pro otevření. Nebudete tak potřebovat žádné další náčiní. Také uvnitř pracovní stanice na vás čekají porty a prostor pro rozšíření.

K dispozici je jeden port USB 2.0 a připojení 8 SATA a jednoho rozhraní pro optickou mechaniku. Z hlediska slotů jsou to dva sloty PCIe x16 a vždy po jednom slotu PCIe x16 zapojený jako x8, PCIe x16 zapojený jako x4, PCIe x16 zapojený jako x1 a PCI 32/33. Ve všech případech se jedná o PCIe sloty třetí generace.

Výkon je největší předností počítače

Dell Precision 5820 s monitorem

Nyní už se dostáváme k těm nejpodstatnějším informacím souvisejícím s pracovní stanicí Dell Precision 5820. Je to výkon, který je v podstatě takovou alfou a omegou tohoto počítače. Spolehnout se můžete na procesory Intel Xeon řady W. Ty mohou mít až deset jader. V souvislosti s výkonem hovoříme o technologiích, jakými jsou Optimized Intel Turbo Boost, Intel Advanced Vector Extensions, Intel AES New instructions a Intel Trusted Execution.

Výkon Dell Precision 5820 je samozřejmě podpořen operační pamětí. K dispozici je celkem osm DIMM slotů pro čtyřkanálovou paměť DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 256 GB.

Co se týče grafiky, je to podpora dvou grafických karet PCI Express. Z výroby se můžete setkat s různými modely karet podle toho, jak vysoký výkon vyžadujete. Od NVIDIA NVS 315, přes NVIDIA Quadro P400, Radeon™ Pro WX 3100, NVIDIA Quadro P4000, Radeon™ Pro WX 7100, až po NVIDIA Quadro GP100 a Radeon™ Pro WX 9100.

V případě pevných disků lze využít praktické zásuvky FlexyBay, která je dostupná z přední strany, jak jsme již uvedli o několik řádků výše. Aplikovány mohou být 2,5" a 3,5" pevné disky, včetně využitelnosti až dvou pevných disků typu M.2 NVMe PCIe. K dispozici tak budete mít nadstandardní úložný prostor.

Velikán mezi pracovními stanicemi

Pracovní stanice Dell Precision 5820, to je výkon, dokonalost, všestrannost a kompaktnost. Počítač navržený pro budoucnost, který se vám přizpůsobí a žádný projekt pro něj nebude nedostupný. Jestliže tyto vlastnosti očekáváte od stolního počítače, tento model pro vás bude jako stvořený, ať už budete cílit na výpočetní nebo grafický výkon.

Přehled modelů Dell Precision 5820 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 5820

Dell Precision 5820 rozložený

Dell Precision 5820 s monitorem