Dell Precision 7510 je výkonnou mobilní pracovní stanicí zabalenou v relativně malém těle o velikosti 15,6“. To znamená spousta výkonu na cesty, a přitom důraz kladený na přijatelnou mobilitu. Tento model je adekvátní náhradou za stolní Workstation. Dokazuje to nejenom výsledná konfigurace této řady, ale také technické zpracování.

Přehled notebooků Dell Precision 7510 aktuálně v prodeji.

Šasi s kovovým lemem

Dell Precision 7510

Plnohodnotná náhrada za stolní počítač musí něco vydržet a toho se u modelu Dell Precision 7510 rozhodně obávat nemusíte. Černé víko displeje s velice praktickým povrchem se vzorem kříže zabraňuje ulpívání nevzhledných otisků prstů. To vše je dokreslováno kovovým lemem se zkosenými hranami.

Díky bytelnému šasi lze očekávat dlouhodobou trvanlivost těla notebooku i při pravidelném cestování, otevírání a zavírání. Vše v tomto směru působí pevným dojmem a u této vyšší řady se rozhodně vyhnete jakémukoliv povrzávání nebo deformacím.

Tyto vlastnosti jsou pochopitelně vykoupeny i odpovídajícími rozměry. Velikost Dell Precision 7510 je 378x261x27,76 mm a hmotnost je 2,79 kg. To se může u notebooku zdát trochu více. V tomto případě však neopomínejme na to, že jde o mobilní pracovní stanici.

Spojení s okolním světem

Od modelu Dell Precision 7510 lze očekávat slušnou konektorovou výbavu. Vždyť jde o pracovní nástroj. To znamená, že se můžete spolehnout na technologie Wifi, Bluetooth a u vybraných modelů také na možnost vložení SIM karty s využitím mobilních dat.

Na bocích Dell Precision 7510 naleznete čtečku karet typu SD, SDHC a SDXC. Dále je to jeden konektor Thunderbolt 3, čtyři USB 3.0, mini DisplayPort, HDMI a kombinovaný konektor pro sluchátka s mikrofonem. Nechybí ani SmartCard Reader.

Výkon Dell Precision 7510

Dell Precision 7510 otevřený

Alfou a omegou této mobilní pracovní stanice je srdce skrývající se v útrobách bytelného šasi. V tomto směru lze zmínit čipovou sadu Intel Mobile C236 a použití procesorů Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon řady E3-1505M v5 až E3-1575M v5.

Na výkon notebooku Dell Precision 7510 má vliv také operační paměť. V tomto případě máte k dispozici čtyři paměťové sloty, které můžete osadit až 64 GB. Používány jsou moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz.

K celkovému výkonu mimo jiné přispívá i použití grafické karty. Jestliže nejste nároční, volte integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics P530 nebo P580. Pokud vyžadujete pracovní nástroj pro zpracování grafiky, volte externí karty typu AMD FirePro W5170M, NVIDIA Quadro M1000M nebo Nvidia Quadro M2000M s pamětí až 2 GB.

K tomu všemu připočtete pevný disk o velikosti až 2 TB nebo SSD disk až 512 GB. Pak jde o velice slušnou výbavu.

Práce s notebookem Dell Precision 7510

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7510 bude každého zajímat nejenom po stránce výkonností, ale také té uživatelské. Vždyť tento notebooku je doslova stvořen pro práci. A ta může být velice pohodlná. Předpokladem toho je například plnohodnotná klávesnice, na níž se píše všemi deseti velice snadno a rychle. Stisk kláves nevyžaduje žádnou větší sílu, a naopak přináší citlivou zpětnou vazbu, takže lze psát bez jakýchkoliv překlepů. Zpracování kláves lze u této řady notebooku značky Dell hodnotit na výbornou. To samé platí i pro velký TouchPad, po kterém se roluje hladce a bez obtíží.

Druhou podstatnou částí při používání Dell Precision 7510 se vám stane displej o velikosti 15,6“. Ten je standardně dodáván s FullHD rozlišením 1920x1024 pixelů. Narazit můžete i na variantu s dotykovou obrazovkou. Pro náročné uživatele existuje řešení s UHD displejem, jehož rozlišení je 3840x2160 pixelů. Při práci pochopitelně můžete využívat plynulé regulování úrovně jasu, které je dostatečné. Dle nejrůznějších testů vychází kvalita zobrazení displeje Dell Precision 7510 poměrně dobře. Součástí displeje je také webová kamera.

Nakonec vám přijde vhod příjemný zvuk reproduktorů i životnost nové baterie, která může udržet notebook v provozu necelých sedm hodin. K plusům mobilní pracovní stanice Dell Precision 7510 patří prakticky vyřešené chlazení snižující teplotu při vyšším zařízení.

Přehled notebooků Dell Precision 7510 aktuálně v prodeji.


Dell Precision 7510 Dell Precision 7510 otevřený