Patnáctipalcová mobilní pracovní stanice nabízí všechno, co k pohodlné práci člověk vyžaduje. Spojení mnoha zajímavých vlastností v jeden celek dělá z tohoto modelu žádaný kus.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7520 aktuálně v prodeji.

Za označením Dell Precision 7520 se ukrývá kvalita, pevnost, originální vzhled a výkon. To jsou mnohé vlastnosti, které se povedly výrobci Dell spojit dohromady a zacílit tak na ty nejnáročnější uživatele. Na ty, kdo vyžadují patřičný výkon a notebook je jejich hlavním pracovním nástrojem. Tento mobilní Workstation je z pohledu kvality na špici.

Inovativní design nelze přehlédnout

Dell Precision 7520

NotebookMobilní pracovní stanice obvykle nebývají žádným designovým skvostem a spíše z nich čiší výkon na první pohled. Dell Precision 7520 je v tomto směru tak trochu výjimka. Jeho vzhled je jednoduše líbivý. Velký vliv na to má bezpochyby celkové zpracování a použité materiály v kombinaci s barevným provedením.

Základna je tvořena z pevného kovu, takže ji jen tak něco nerozhodí. Vše je bytelné a dokonale lícuje. Vrchní část, tedy víko za displejem bylo naopak zhotoveno z uhlíkových vláken. Tudíž na výraznější prohýbání rovnou zapomeňte. O patřičné odolnosti se asi nemá cenu rozepisovat. Celkový dojem robustnosti umocňují ještě dva skryté podlouhlé panty, s nimiž budete mít jistotu, že otevírání a zavírání displeje rozhodně není otázkou času z hlediska životnosti.

Do kapitoly inovativního designu patří určitě spojení stříbrné a černé barvy, které dodávají notebooku Dell Precision 7520 na celkové eleganci. Nutno však podotknout, že tomu všemu odpovídá také fyzické vyhotovení. To znamená, že tento 15,6“ velký notebook je přece jenom trochu „cvalík“. To ale není u mobilních pracovních stanic žádná výjimka. Ostatně, tento model je jistě schopen odolávat hrubějšímu zacházení a možná ani drobný náraz s ním nic zásadního neudělá. Velikost Dell Precision 7520 je veliký 378 x 261 x 27,76 – 33 mm. Trochu negativním překvapením se může stát hmotnost začínající na 2,79 kg podle kapacity zvolené baterie.

Konektivita Dell Precision 7520

Když uchopíte Dell Precision 7520 do ruky a začnete s ním otáček, ihned si můžete všimnout celkem dostatečné konektorové výbavy. Porty jsou situovány na levé a pravé straně. Z praktických důvodů jsou zastrčeny více k displeji. V rámci této výbavy nechybí čtečka paměťových karet, čtyři porty USB 3.0, jeden mini DisplayPort, HDMI, SmartCard Reader a v neposlední řadě i kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Je pravdou, že tohle je pro práci naprosto dostatečná výbava.

Když už jsme se zmínili o umístění portů u notebooku Dell Precision 7520, je třeba ještě dodat, že přední část je holá, pouze vpravo se nachází informační diody týkající se provozu. Ty máte pěkně na očích. Naopak zadní strana je vyhrazena pro dva větrací otvory působící vzadu nejenom prakticky, ale i hodně zajímavě z pohledu designu.

První otevření notebooku

Dell Precision 7520 bok

Když před sebou máte Dell Precision 7520 a poprvé jej otevřete, čeká na vás milé překvapení. Tím prvním je bezpochyby klávesnice. Černé klávesy na černém podkladě vypadají velice dobře. Díky velikosti 15,6“ jde o plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části. Jediné, co vyčnívá z bloku kláves je zapínací tlačítko vpravo nahoře pod displejem.

Výrobce Dell v tomto případě vsadil na prověřenou a kvalitní klávesnici využívanou u mnoha prémiových modelů. Klávesy jsou hmatově velice příjemné a dostatečně veliké. Optimální je jejich stisk i zpětná odezva. Takže pro ty, kdo hodně píší, ideální záležitost. Přes funkční klávesu Fn můžete pochopitelně vyvolat další funkce, které jsou na klávesách zobrazeny zajímavou modrou barvou. Ta je vidět a zároveň neruší. Ba naopak, přispívá k líbivému vzhledu klávesnice jako celku. V modrém provedení se vyjímá také trackpoint. Pod mezerníkem jsou umístěny jeho klávesy. Hned pod nimi se nachází velký touchpad se třemi klávesami. Nechybí samozřejmě nezbytné podsvícení kláves.

První spuštění notebooku

Po prohlídne klávesnice samozřejmě následuje stisknutí zapínacího tlačítka Dell Precision 7520. Během chvíle se setkáte s další příjemnou záležitostí týkající se tohoto modelu. A tou je pochopitelně displej o velikosti 15,6“. Jeho základní provedení má rozlišení FHD tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Dobré zobrazovací úhly, dostatečný jas, věrné barvy, zkrátka radost pohledět. To mimochodem dokazuje volba UltraSharp FHD IPS, včetně dotykové varianty. Na své si pochopitelně mohou přijít i ti náročnější. Za trochu větší příplatek společnost Dell vyrobila i model s UHD rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů.

Takové displeje jsou jednoduše určeny pro práci, a to včetně těch grafických. S tím mimochodem souvisí vybavenost Dell Precision 7520 z pohledu grafických karet. Přímo z výroby nemusíte vsadit pouze na provedení s integrovanou kartou Intel HD Graphics P580 a Intel HD Graphics P630. Světlo světa spatřily také modely s grafickou kartou NVIDIA Quadro M1200, NVIDIA Quadro M2200, Radeon Po WX 4130 a Radeon Pro WX 4150.

Výkon je hlavní doménou Dell Precision 7520

Dell Precision 7520 otevřený

Nyní se dostáváme k samotnému srdci modelu Dell Precision 7520. Právě v této kapitole se můžete přesvědčit o tom, proč nese tento notebook označení mobilní pracovní stanice neboli Mobile Workstation.

A začneme představením čipové sady Intel Mobile CM238. Z hlediska procesu lze volit ze spousty výkonných variant. Mohou to být procesory šesté i sedmé generace Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon. Ty nejvýkonnější mají rychlost procesoru 4.2 GHz a 8 MB cache. K výpočetnímu výkonu samozřejmě přispívají i operační paměti. K dispozici jsou až 4 DIMM sloty, do kterých lze vložit paměťové moduly DDR4 s rychlostí 2 400 MHz. Podporovaná kapacita je až 64 GB.

Příjemná je také podpora pro dva pevné disky M.2 PCIe Solid State Drive a M.2 PCIe/2,5“ SATA Drive. U klasických disků se kapacity pohybují až do 1 TB, u SSD disků je to do 512 GB.

Moderní technologie a výkon

Název poslední kapitoly je celkem výstižný a ve své podstatě je takovým shrnutím za vlastnostmi a parametry mobilní pracovní stanice Dell Precision 7520. Jestliže vám tedy nevadí o trochu vyšší hmotnost, notebook nabídne použití novodobých technologií, bezpečnostních prvků a onen zmiňovaný inovovaný design.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7520 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7520

Dell Precision 7520 bok

Dell Precision 7520 otevřený