Mobilní pracovní stanice s kvalitním šasi a s vysokým výkonem. To je Dell Precision 7530, jehož přednosti můžete nyní poznat. Výpočetní technika stvořená primárně pro práci.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7530 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7530

Dell Precision, to je označení mobilních pracovních stanic, které mají příznivce napříč různými segmenty. Modelová řada 7000 patří k těm nejvyšším, což se promítá do všech detailů tohoto notebooku. Dell Precision 7530 má velikost 15,6" a zakládá si především na kvalitě. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Zesílená konstrukce a certifikace MIL-STD 810G

Nejvyšší řada mobilní pracovní stanice. Tohle označení je samo o sobě vypovídající. O tom není žádných pochyb. Dell Precision 7530 oproti svému předchůdci trochu zhubnul a zároveň plní všechna kritéria potřebná pro náročné pracovní využití. A to hlavně z pohledu konstrukčního.

Kompaktní šasi se vyznačuje zesílenými rohy a hranami samotné základny. Ta díky tomu působí bytelným a pevným dojmem. Hořčíkové slitiny, ale také uhlíková vlákna přináší pevnost, minimální průhyby a příjemný povrch na omak. S tímto modelem určitě nebudete bojovat s průhyby jako u některých konkrečních mobilních pracovních stanic. To se týká jak rámečku kolem displeje, tak samotné základny v oblasti klávesnice.

Dell Precision 7530 otevřete o 180 stupňů. Dovolí vám to poměrně pevné panty, které jsou předzvěstí dlouhé životnosti. Pokud jde o velikost notebooku, odpovídá standardu mobilních pracovních stanic s úhlopříčkou displeje 15,6".

 • Šířka je 337,6 mm
 • Hloubka je 251,3 mm
 • Tloušťka je 25 až 29,95 mm
 • Hmotnost je 2,53 kg

Notebook na první pohled sice působí jako "tlouštík", na druhou stranu si musíte uvědomit, že se jedná o pracovní stanici, jejíž přidaná hodnota spočívá právě v oné mobilitě.

Výkon mobilní pracovní stanice

Dell Latitude 7530 otevřený

Jestliže uvažujete o pořízení notebooku Dell Precision 7530, jako první vás asi bude zajímat výkon. Přece jenom, jde primárně o pracovní nástroj určený pro zpracování náročnějších výpočetních operací, včetně multimédií a podobně. Tak přesně v tomto ohledu vás potěšíme.

Dell Precision 7530 používá čipovou sadu Intel Mobile CM246. Aplikovány jsou procesory Intel Core a Intel Xeon osmé generace. V podstatě ve všech variantách provedení se domůžete patřičného výkonu. Notebook byl nabízen s procesorem od Intel Core i58300H, přes Intel Core i7-8850H, až po Intel Xeon E-2186M.

Výkon mobilní pracovní stanice Dell Precision 7530 se pochopitelně promítá do všech přidružených oblastí. To znamená, že se můžete spolehnout kupříkladu na čtyři pozice pro paměťové moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Maximální podporovaná kapacita je až 128 GB.

Ani z pohledu grafického výkonu nebudete příliš strádat. V tomto směru se lze odpíchnout od základní varianty v podání integrované grafické karty Intel HD GFX. Pakliže pomýšlíte na náročnější operace spojené s grafickou, vyplatí se sáhnout po verzi s některou z dodávaných grafik.

 • Radeon Pro WX 4150
 • NVIDIA Quadro P1000
 • NVIDIA Quadro P2000
 • NVIDIA Quadro P3200

Ve všech případech získáte graficky se 4 GB, nejvýkonnější model NVIDIA Quadro P3200 má pak kapacitu 6 GB.

Dell Precision 7530 a nezbytná konektivita

Dell Latitude 7530 porty

K mobilní pracovní stanici samozřejmě můžete připojit spoustu externích zařízení, která vyžadujete pro svoji každodenní práci. Díky pestré, a hlavně moderní konektorové výbavě se nemusíte příliš omezovat.

Když se zahledíte na levou stranu notebooku, hned za mřížkou pro ventilátor budete mít k dispozici dva porty Thunderbolt 3 typu C, včetně SmartCard reader a čtečky SD karet. Na opačné straně notebooku je kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, dva porty USB 3.1 Gen 1 a bezpečnostní zámek. I zde se nachází mřížka chlazení.

Pokud vám to přijde málo, máte pravdu. Dell Precision 7530 disponuje ještě další konektorovou výbavou umístěnou vzadu. Vzhledem k tomu, že jde o pracovní stanici, která spoustu času leží v kanceláři na stole, je to příhodné místo. Nikde se vám totiž nebudou plést kabely od trvale připojených periferií. Vzadu se nachází konektor RJ-45, HDMI port, MiniDisplay Port a napájecí konektor.

Dell Precision 7530 pochopitelně není ochuzen o bezdrátovou výbavu. Ta je tvořena technologiemi Wi-Fi a Bluetooth, popřípadě SIM kartou.

Příjemné pracovní prostředí

O fyzických kvalitách notebooku a jeho výkonu jsme se už zmínili. Nyní je nejvyšší čas přejít k uživatelské části. Každodenní práci budete absolvovat s otevřeným notebookem, a právě na tuto oblast se nyní zaměříme.

Pracovní prostředí Dell Precision 7530 je tvořeno plnohodnotnou klávesnicí zasazenou do černého šasi. Vpravo pod displejem se nachází zapínací tlačítko a na stejné straně níže čtečka otisků prstů. Nepřehlédnutelný je také touchpad se svou velikostí 10x5,5 cm. Ten sice není největší, ale vzhledem k primárnímu užití notebooku, k němuž budete stejně připojovat myš nejde o nic závažného. Touchpad je doplněn o tři funkční klávesy.

Co se týče klávesnice, určitě potěší dobré rozložení kláves. Nadšeni budete kupříkladu z rychlé klávesy pro spouštění kalkulačky, trochu hlubšího zdvihu a příjemné zpětné odezvy. Rozhodně se nejedná o hlučnou klávesnici. Praktické je také podsvícení kláves, což přispívá k uživatelskému komfortu především v šeru za tmy. Uprostřed klávesnice je umístěn trackpoint a jeho tři funkční klávesy jsou nad touchpadem.

Jak je na tom displej?

Dell Latitude 7530 připojený

Poslední detailní pohled bychom měli zaměřit na zobrazovací plochu mobilní pracovní stanice Dell Precision 7530. Jak již bylo několikrát zmíněno, displej má úhlopříčku 15,6", což je nejběžnější varianta notebooků na trhu. Výrobce nabídl zákazníkům hned čtyři varianty displejů.

 • TN displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů
 • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů
 • IPS dotykový displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů
 • IGZO displej s UHD rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů

Matný displej se vyznačuje průměrnými zobrazovacími hodnotami. Vypíchnout lze ale určitě dobrý kontrast. Kolem displeje je tlustší rámeček, v jehož horní části je zakomponována webová kamera. Dell Precision 7530 se tak stane efektivním pracovním nástrojem i v tomto ohledu.

Výhody a nevýhody Dell Precision 7530

Nyní se pojďme vrhnout na závěrečné hodnocení, které je primárně zaměřeno na největší klady a zároveň nedostatky konkrétního modelu. Této mobilní pracovní stanici lze určitě pochválit kvalitní konstrukční zpracování a možnosti rozšíření vnitřního úložiště. Dále je to vysoký výkon, kvalitní zvukový projev a aplikování ECC pamětí. Přínosná je také čtečka otisku prstů.

Na druhou stranu neočekávejte od takového výkonu moc dlouhou výdrž na baterii při zatížení, kdy výkon zároveň trochu klesá. Někomu pak může chybět absence VGA konektoru, což se v dnešní době bude týkat jen omezeného množství uživatelů. Dell Precision 7530 zkrátka má co nabídnout.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7530 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7530

Dell Latitude 7530 otevřený

Dell Latitude 7530 porty