V případě mobilních pracovních stanicí máte na výběr. Zvolit velký notebook se vším všudy nebo si něco málo odpustit z pohledu konektivity a vsadit na přenositelnější řešení v podání Dell Precision 7540?

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7540 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7540 je mobilní pracovní stanicí o velikosti 15,6". Jde tedy o spojení vysokého výkonu a přiměřených rozměrů. Takový notebook se vám na rozdíl od klasických pracovních stanic o velikosti 17,3" bude přenášet daleko snáze. Je proto vhodnější pro častější schůzky mimo kancelář a vy se při jeho přesunu nepronesete. V době uvedení na trh patřil tento model do kategorie těch nejvýkonnějších. S odstupem času si stále drží renomé výkonné mobilní pracovní stanice.

Provedení splňující testy MIL-STD 810G

Dell Precision 7540

Každý asi správně tuší, že mobilní pracovní stanice toho nabídne daleko více než běžný kancelářský notebook. A to jak z pohledu výkonu, tak z hlediska zpracování. U modelu Dell Precision 7540 o tom není žádných pochyb, což dokazují i testy MIL-STD 810G týkající se extrémnějších podmínek a hrubšího zacházení. Ať už jde o pády, vibrace nebo vlhkost. V tomto směru si buďte jisti, že pevnost, bytelnost a zvýšená odolnost jdou ruku v ruce.

Dell Precision 7540 se pyšní stříbrnošedým šasi zhotoveným z hliníku. Ten je natolik pevný, že se nemusíte obávat jakéhokoliv prohýbání. To se týká oblasti klávesnice i otevírání displeje. Žádné průhyby, natož vrzání. Ostatně, v této cenové kategorii musí vše dokonale lícovat a fungovat. Příjemný materiál na omak je dobrý také v tom, že na něm příliš neulpívají otisky prstů a zároveň se snadno čistí.

U mobilní pracovní stanice si všimnete především detailů. Pevný rám, vše důkladně sešroubováno, silné panty u displeje, dokonalé lícování a rozvržení jednotlivých prvků. To vše v kombinaci se zachováním reprezentativního vzhledu. Dell Precision 7540 je nejenom výkonnou, ale i designově zajímavou záležitostí.

Model o velikosti 15,6" se tak pyšní i velice přijatelnými rozměry na to, co se skrývá uvnitř. Na drobné odlišnosti v tomto směru narazíte při porovnání dotykové a nedotykové verze.

 • Nedotyková varianta – 377,6 x 251,3 x 25-29,97 mm
 • Dotyková varianta – 377,6 x 251,3 x 25,9-30,85 mm

Hmotnost 2,52 kg dělá z této mobilní pracovní stanice stále ještě přenositelný notebook, který s sebou můžete nosit na každodenní schůzky.

Výkon je velkým očekáváním

Dell Precision 7540 displej

Šasi notebooku pochopitelně není tou největší předností mobilní pracovní stanice. Tou se samozřejmě stává výkon, ať už ten výpočetní nebo grafický. V tomto ohledu byly použity procesory Intel Core a Intel Xeon deváté generace. Možnost výběru je opravdu veliká. Na své si přijde každý. Někdo si vystačí se čtyřjádrovým procesorem a 8 MB cache paměti. Jiný naopak sáhne po osmijádrovém procesoru, 16 MB cache a frekvenci až 5 GHz. A z čeho můžete v případě Dell Precision 7540 vybírat?

 • Intel Core i5-9400H
 • Intel Core i7-9750H
 • Intel Core i7-9850H
 • Intel Core i9-9880H
 • Intel Core i9-9980HK
 • Intel Xeon E-2276M
 • Intel Xeon E-2286M

Výpočetní výkon je samozřejmě podpořen také operačními paměťmi. Dell Precision 7540 má k dispozici celkem čtyři paměťové sloty, což je naprosto dostačující. V závislosti na volbě procesoru se domůžete frekvence pamětí 2 666 MHz, popřípadě 3 200 MHz. Minimální konfigurace má 8 GB, uživatele bude ale spíše zajímat ta maximální. Jeden slot pojme až 32 GB, takže celková kapacita operačních pamětí činí až 128 GB.

Ve výkonu mobilní pracovní stanice budeme pokračovat. Zmínka musí padnout také o grafickém výkonu. Ti méně nároční si v závislosti na volbě procesoru přijdou na integrovanou grafiku Intel UHD Graphics 630 a Intel UHD Graphics P630. Ti náročnější sáhnou po mnohem vyšším grafickém výkonu – Radeon Pro WX3200, NIVIDIA Quadro T1000, NIVIDIA Quadro T2000, NIVIDIA Quadro RTX3000, NIVIDIA Quadro RTX4000 a NIVIDIA Quadro RTX5000.

Kombinace všeho dohromady je bezpochyby výkonnou základnou, které jednoduše nelze cokoliv vytknout.

Vynikající uživatelské prostředí

Dell Precision 7540 klávesnice

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7540 osloví své příznivce jak vzhledem a výkonem, tak uživatelským rozhraním. Na mysli máme nyní klávesnici, která je u společnosti Dell sázkou na jistotu. Ostatně, oblíbil si ji nejeden pisálek. Rozměr notebooku 15,6" je předzvěstí, že lze počítat také s numerickou částí. Rozložení kláves je standardní, pouze směrové klávesy jsou menší, včetně kláves Page Down a Page Up. To však v dnešní době bývá zvykem. Co se týče klávesnice, není hlučná, má skvělou odezvu a je podsvícená.

V této pracovní oblasti se pochopitelně nachází i další ovládací prvky. Součástí klávesnice je například trackpoint, na něhož mnozí nedají dopustit. Nechybí ani velký touchpad a ovládací prvky obou těchto nástrojů. Zapínací tlačítko s diodou hledejte vpravo pod displejem.

Příjemné je hlavně zapuštění klávesnice do šasi notebooku a fakt, že se při psaní nikterak neprohýbá, a to ani v okamžiku, kdy si položíte ruce na notebook, potažmo klávesnici.

Displej v několika variantách provedení

Dell Precision 7540 své kvality předvádí také v podání displeje. Matná zobrazovací plocha je opatřena širšími rámečky a v její horní části je umístěna webová kamera. Ta nabízí rozlišení 1 280 x 720 pixelů a 30 fps. Pro běžné konferenční hovory, pracovní schůzky a komunikaci s přáteli naprosto dostačující parametry. Ty zásadní kvality se skrývají v samotném typu displeje. Těch je z výroby nabízeno hned několik.

 • FHD WVA, 1920x1080 AG, NT, 45% color NTSC gamut
 • FHD WVA, 1920x1080 AG, NT, 72% color NTSC gamut
 • FHD WVA, 1920x1080 TL, Touch, 72% NTSC color gamut
 • HD WVA, 3840x2160 AG, NT, 100% Adobe color gamut

Dle konkrétní volby si budete dopřávat svítivost displeje od 220 nitů do 500 nitů. Frekvence displeje je 60 Hz. Zobrazovací úhly, barevnost a kontrast vykazují dobré hodnoty.

Konektorová výbava na výbornou

Dell Precision 7540 zezadu

Důležité je zmínit se i o pomyslné třešničce na dortu v podobě portů a konektorů. Ty ostatně také vypovídají o použitelnosti jakékoliv mobilní pracovní stanice. Při detailním pohledu na strany notebooku Dell Precision 7540 si jistě všimnete důmyslně rozložených průduchů pro proudění vzduchu. Ty se nachází nejenom vzadu, ale i vlevo a vpravo. Zbytek těchto tří stran je vyplněn nezbytnými konektory.

K dispozici je čtečka karet SD 4.0, dva porty USB 3.1 Gen 1, kombinovaný audio konektor, mini DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, jeden síťový konektor RJ45 a dva porty Thunderbolt 3 typu USB-C. Nechybí ani fyzický bezpečnostní zámek Noble a podpora pro Cable dock. Právě rovnoměrné rozložení portů přispívá k tomu, že nebudete muset pracovat ve spleti povalujících se kabelů. Bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth jsou naprostou samozřejmostí.

Dell Precision 7540 – Závěrečné hodnocení

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7540 nabízí bezpochyby špičkový výkon ve všech směrech. Mezi hlavní klady patří osmijádrový procesor, možnost zakoupit notebook s výkonnou grafickou kartou, ale také maximálně pohodlná klávesnice. Jediná výtka může přijít pouze k výdrži baterie, což je pochopitelné s ohledem na výkon. Tento notebook je zkrátka plnohodnotným pracovníkem každým coulem.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7540 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7540

Dell Precision 7540 displej

Dell Precision 7540 klávesnice

Dell Precision 7540 zezadu