Mobilní pracovní stanice by měla splňovat jistá kritéria. Patří mezi ně hlavně výkon, odolnost, mobilita a dostatek portů. Tohle všechno a mnohé další předkládá notebook Dell Precision 7550.

Dell Precision 7550 patří do kategorie mobilních pracovních stanic. To znamená, že navazuje na své úspěšné předchůdce, kteří se osvědčili především propracovaným vzhledem, pevným šasi a nabízeným výkonem. Tento model jde naštěstí ve stejných šlépějích a nabízí několik inovovaných prvků. Pojďte s námi poznat model stvořený pro práci. To ostatně dokazuje označení Mobile Workstation.

Pevnost, bytelnost a robustnost

Dell Precision 7550

Spojení pevnosti a bytelnosti lze docílit za předpokladu jisté robustnosti. A tomu je tak i v případě notebooku Dell Precision 7550. Ten mimochodem podléhá standardu MIL-STD 810G, což je vojenský standard vypovídající o jisté odolnosti. Z větší části můžete očekávat kovovou základnu v kombinaci s plastem. Uhlíková vlákna jsou zárukou dlouhé životnosti a snad i toho, že tento model přece jenom něco vydrží. O velikosti si udělá každý představu sám.

 • Šířka 360 mm
 • Hloubka 242 mm
 • Výška 25 až 27,36 mm

Je potřeba zmínit, že Dell Precision 7550 je notebookem o velikosti 15,6", takže rozměry prezentují robustnější zařízení. Na druhou stranu se jedná o mobilní pracovní stanici, kde to bývá zvykem. I při cestování musíte počítat s tím, že se trochu pronese, protože hmotnost začíná na 2,49 kg. Tohle je vykoupeno kvalitním zpracováním notebooku.

Pogumované opěrky dlaní, žádné vrzání a podobné neduhy, tuhé panty displeje bez jakéhokoliv pohupování, vnější kovové víko displeje otevíratelné až o 150 stupňů nebo velké a důmyslně rozmístěné mřížky na spodní straně šasi. To je jenom malá ochutnávka toho, co můžete získat. Spojení světlé a tmavé barvy působí velice elegantním a praktickým dojmem. Vnější strana je stříbrná, kdežto vnitřní pracovní prostředí je spíše černé. Zaoblené hrany, perfektní lícování a při omaku již popisovaná bytelnost. Přesně takový je model Dell Precision 7550.

Výkon mobilní pracovní stanice

Proč chodit kolem horké kaše, pojďme se rovnou vrhnout na to nejpodstatnější, co zajímá asi většinu potenciálních zájemců o tuto mobilní pracovní stanici. Jak je to s výkonem? Ten je více než úctyhodný a s přihlédnutím k době, kdy byl notebook uveden na trh, stále dostatečný. Základem všeho je čipová sada Intel WM490. Výrobce Dell v tomto směru vsadit na osvědčenou výkonovou kvalitu, kterou představují tyto procesory.

 • Intel Xeon W-10855M
 • Intel Xeon W-10885M
 • Intel Core i5-10400H
 • Intel Core i7-10750H
 • Intel Core i7-10850H
 • Intel Core i7-10875H
 • Intel Core i9-10885H

Jedná se o procesory desáté generace, kde o výkon rozhodně nebude nouze. To ostatně dokazují i operační paměti. Pracovní stanice Dell Precision 7550 má celkem čtyři paměťové sloty, takže ani v tomto směru se nemusíte příliš omezovat. Použít lze paměti DDR4. V závislosti na typu procesoru se setkáte s rychlostí pamětí 2 666 MHz, 2 933 MHz a 3 200 MHz. Maximální kapacita může dosahovat hodnoty až 128 GB, což je úctyhodná podpora výpočetního výkonu. Uvnitř notebooku najdete kromě čtyř paměťových slotů také M.2 sloty pro podporu pevných disků, které mohou nabývat kapacity až 2 TB.

Dell Precision 7550 klávesnice

Tím to v případě mobilní pracovní stanice nekončí. Notebook si samozřejmě nemusíte kupovat jen pro výpočetní výkon, ale i kvůli tomu grafickému. Ten začíná na integrovaných grafických kartách Intel UHD Graphics 630 a Intel UHD Graphics P630. Ti náročnější mají pochopitelně na výběr z dodávaných grafických karet.

 • NVIDIA Quadro T1000, 4 GB
 • NVIDIA Quadro T2000, 4 GB
 • NVIDIA Quadro RTX3000, 6 GB
 • NVIDIA Quadro RTX4000, 8 GB
 • NVIDIA Quadro RTX5000, 16 GB

Jak vidno, u mobilní pracovní stanice Dell Precision 7550 se dočkáte úctyhodného výkonu a díky několika variantám provedení si na své přijde opravdu kdokoliv.

Pestré možnosti připojení

Dell Precision 7550 rozdělaný

Označení Mobile Workstation je předzvěstí toho, že z pohledu konektorové výbavy byste se neměli omezovat. Model Dell Precision 7550 je v tomto ohledu skvělým konkurentem ostatních výrobců a jejich mobilních pracovních stanic. U notebooku o velikosti 15,6" si budete dopřávat konektory umístěné po stranách i vzadu, což je u Mobile Workstation velice praktické.

Vpředu pochopitelně nenajedete žádné porty. Na opačné straně se nachází napájecí konektor, RJ-45, HDMI 2.0 a Mini-DisplayPort 1.4. Už tohle je samo o sobě zárukou toho, že na pracovním stole se vám nebudou povalovat ty nejzákladnější kabely. Zadní strana je navíc doplněna žebrováním, což působí velice profesionálním dojmem. Takové menší naznačení toho, že se lze těšit na pořádný výkon, který je třeba chladit.

Další porty najdete vlevo, kde jsou umístěny dva porty USB-C + Thunderbolt 3 a čtečka paměťových karet. Zbytek konektorové výbavy je vpravo. Tam se nachází dva porty USB 3.2 Gen1 typu A, kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, včetně čtečky SD karet. Nechybí ani kabelový zámek Noble Lock.

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7550 je vybavena také bezdrátovými technologiemi Wi-Fi a Bluetooth, takže z pohledu připojení se nebudete nikterak omezovat.

Volte displej odpovídající vašim požadavkům

O displeji tohoto notebooku padla pouze jediná informace, a to, že se jedná o zobrazovací plochu s úhlopříčkou 15,6". Rámečky kolem displeje jsou průměrně široké a v jeho horní části je umístěna HD webová kamera. U tohoto modelu můžete narazit také na IR kameru, praktickou závěrku a podobně.

To podstatné nabízí samotný displej. Ten je dostupný hned v několika variantách provedení. V závislosti na vašich pracovních potřebách zvolíte tu správnou verzi.

 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 220 nitů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů 500 nitů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 500 nitů, dotykový
 • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, 500 nitů, HDR 400
 • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, 800 nitů, HDR 600

Vlastnosti jednotlivých typů displejů lze označit na průměrné. Na druhou stranu, nejedná se o herní notebook, takže nároky z pohledu zobrazovací plochy jistě nebudou tak vysoké. Pro běžné grafické práce půjde o dostatečné parametry.

Pohodlná klávesnice a velký touchpad

Dell Precision 7550 šasi

Doposud prezentované vlastnosti mobilní pracovní stanice Dell Precision 7550 jdou ruku v ruce také s komfortním uživatelským prostředím. To představuje černá klávesnice zasazená do tmavého šasi. Klávesy jsou trochu zapuštěné do těla notebooku. Hranaté klávesy mají podsvícení, tichý stisk a příjemnou zpětnou vazbu. Pro pisálky tedy ideální řešení, které je s přihlédnutím k velikosti modelu doplněno i o plnohodnotnou numerickou část.

Pod klávesnicí se nachází dostatečně velký touchpad o velikosti 10 x 6,5 cm. Jeho hladký povrch zaručuje přesný a pohodlný skluz. Hned pod ním jsou umístěny jeho tři funkční klávesy. V tomto ohledu nelze cokoliv vytknout. Prostor nad klávesnicí je vyplněn mřížkou, za níž se skrývají reproduktory. Pracovní prostředí tedy působí velice elegantním a reprezentativním dojmem.

Bezpečnostní prvky Dell Precision 7550

Notebook Dell Precision 7550 je mobilní pracovní stanicí se vším všudy. To znamená, že se můžete spolehnout i na prvky zaměřené na bezpečnost. Kromě již zmiňovaného Noble zámku je to například technologie vPro, čtečka otisku prstů, TPM čip a další softwarové nástroje od společnosti Dell.

Dell Precision 7550 z boku

Závěrečné hodnocení

Stejně, jako každá výpočetní technika, také mobilní pracovní stanice Dell Precision 7550 má své plusy a mínusy. Pojďme tedy začít nejprve vlastnostmi, které se pro některé uživatele mohou stát negativy. Je to například vyšší teplota po zatížení procesorů. Někomu může chybět pozice SATA III pro připojení interního úložiště 2,5". Nakonec je to i vyšší hmotnost. To ale do jisté míry souvisí s tím, že jde o pracovní stanici.

Výčet kladů bude však daleko zajímavější. Je to například podpora ECC RAM, pohodlná a tichá klávesnice, čtečka otisku prstů, možnost dobíjení skrze port USB-C, tichý chod při nižším zatížení notebooku, tři sloty M.2 a zároveň pevná základna. Dell Precision 7550 je zkrátka kvalitní mobilní pracovní stanicí, která má co nabídnout.

Dell Precision 7550

Dell Precision 7550 klávesnice

Dell Precision 7550 rozdělaný

Dell Precision 7550 šasi

Dell Precision 7550 z boku