Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7710 je představitelem výkonného notebooku s úhlopříčkou 17,3“. Jde tedy o model určený primárně pro pracovní účely a náročnější uživatele, kteří si potřebují čas od času vzít své zařízení s sebou.

Přehled notebooků Dell Precision 7710 aktuálně v prodeji.

Notebook Dell Precision 7710 je převtěleným stolním Workstationem do mobilního těla, a to se vším všudy. Od toho se pochopitelně odvíjí i větší velikost notebooku 417,04x281,44x28,5 mm, přičemž hmotnost se pohybuje kolem 3,6 kg. Nejde o model pro každodenní nošení, ve výsledku však s jeho přenášením nebudete mít žádné problémy.

Masivní šasi vypovídá o mnohém

Dell Precision 7710

Zpracování modelu Dell Precision 7710 koresponduje s charakterem tohoto mobilního zařízení. Bytelná a pevná konstrukce je odolná a masivnější. Pevné závěsy, důraz kladený i na ty nejmenší detaily, snadné otevírání displeje a minimální náznaky jakýchkoliv nežádoucích průhybů na těle notebooku. Práce na Dell Precision 7710 bude komfortní, k čemuž mimochodem přispívá i displej o velikosti 17,3“.

Velká zobrazovací plocha

Když odklopíte 17,3“ velké víko s obrazovkou a zapnete notebook, přivítá vás rozlišení FHD 1920x1080 pixel nebo UHD 3840x2160 pixel. Ani při volbě nižšího rozlišení rozhodně nešlápnete vedle. Celkový dojem z kvality obrazovky je dobrý, a to i na ostřejším slunci. Jen v některých momentech můžete zaznamenat trochu vyšší jas ve vybraných oblastech. Jde pouze o malé části displeje, které jsou zpozorovatelné v určitých světelných podmínkách. Na druhou stranu je předností displeje vynikající barevné podání a vyšší kontrast.

Klávesnice zaslouží pochvalu

Pokud hodně píšete, budete mít v případě této mobilní pracovní stanice radost. Její součástí je totiž plnohodnotná klávesnice s numerickou částí, která disponuje velice příjemnými klávesami na dotek a jejich prvotřídním rozložením. Tlačítka o velikosti 19 milimetrů a viditelně označené klávesy pro stisk přes Fn přispívající k rychlé práci. Při psaní se nemusíte obávat žádného obtěžujícího hluku. Klávesnice je tichá.

Její nepostradatelnou součástí je samozřejmě velký TouchPad s vhodným povrchem plochy, po níž velice hladce kloužou prsty. Nechybí ani TrackPoint, pokud jste na něj zvyklí. Obě tyto části disponují třemi funkčními pogumovanými tlačítky. Těmto ovládacím prvkům není nutné cokoliv vytknout.

Dell Precision 7710 jako pracovní nástroj

Dell Precision 7710 n stole

Nyní už se pojďme přesunout k těm pracovním přednostem notebooku Dell Precision 7710. Vzhledem k tomu, že k mobilní stanici budete připojovat nejrůznější zařízení, hraje konektorová výbava poměrně zásadní roli.

Když před sebe položíte Dell Precision 7710, oceníte v přední části ladné křivky bez jakéhokoliv konektoru, který by zde působil neprakticky. Naopak přínosem jsou tři informační diody v pravém rohu. Zadní část notebooku je vyhrazena větracím otvorům, napájení a LAN. Vlevo najdete HDMI, mini DisplayPort a jeden port USB 3.0. Vpravo se vám dostane čtečky karet, kombinovaného audio konektoru, třech portů USB 3.0 a zámku Kensington. S optickou mechanikou u této mobilní pracovní stanice nepočítejte, to už je přežitek. Pokud ji potřebujete, musíte to řešit externí mechanikou.

Pracovní výkon

Dell Precision 7710 je skutečným výpočetním dělníkem. Dokazuje to čipová sada Intel Mobile C236 v kombinaci s výkonnými procesory Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon. Ty jsou dodávány v řadě E3-1505M v5 až E3-1575M v5. V útrobách notebooku naleznete čtyři sloty DIMM, kam můžete umístit až 32 GB operačních pamětí s frekvencí 2 667 MHz nebo 64 GB ECC pracujících na frekvenci 2 133 MHz.

Takto výkonný notebook pochopitelně nemusíte používat pouze s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics P530 až P580. K dispozici jsou i čtyři lepší alternativy – AMD FirePro W5170M, AMD FirePro W7170M, Nvidia Quadro M3000M, Nvidia Quadro M4000M a Nvidia Quadro M5000M.

Uložiště může být tvořeno standardním HDD o maximální kapacitě 2 TB nebo SSD diskem s kapacitou až 1 TB. Dell Precision 7710 je zkrátka multifunkčním pracovním nástrojem, který má co nabídnout.

Přehled notebooků Dell Precision 7710 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7710
Dell Precision 7710 na stole