Stejně, jako má kategorie stolních počítačů své pracovní stanice, naleznete je také mezi notebooky. Dell Precision 7730 je toho zdárným příkladem. Mobilní Workstation, který toho i po několika letech od uvedení na trh nabízí více než dost.

Přehled notebooků Dell Precision 7730 aktuálně v prodeji.

Výkon je u výpočetní techniky zkrátka k nezaplacení, o tom není žádných pochyb. Navíc, když ho potřebujete více než dost. Například pro zpracování náročných výpočetních úloh, přípravu multimediálního obsahu, grafiku, 3D modelaci a podobně. Pak je zapotřebí sáhnout nikoliv po klasickém notebooku, nýbrž po pracovní stanici, jakou je kupříkladu Dell Precision 7730.

Pracovní stanice o velikosti 17,3"

Dell Precision 7730

Když Workstation, tak se vším všudy. Není se tedy čemu divit, že tento model nabývá velikosti 17,3". Jde o masivní mobilní zařízení, které si i přes svoji velikost zachovává patřičnou dávku elegance. Na pracovní stůl si sice umístíte pořádný kus výpočetní techniky, na druhou stranu, reprezentativní vzhled značky Dell vás rozhodně nezklame. Nutno však podotknout, že z pohledu fyzických parametrů se Dell Precision 7730 nevymyká běžnému standardu této třídy.

  • Šířka je 414,2 mm
  • Hloubka je 273,7 mm
  • Výška je 26,15 až 30,3 mm
  • Hmotnost je 3,17 kg

I když jde o pořádného cvalíka, stále se tu nabízí onen nezaměnitelný benefit v podání relativně snadné mobility. Co se týče celkového zpracování, je na vysoké úrovni. Hliníková konstrukce, plasty s použitím hořčíkových slitin a uhlíkových vláken. Samotný design je pak doplněn o texturovaný povrch působící luxusním dojmem. Oproti svým předchůdcům nabízí Dell Precision 7730 tenčí rámečky kolem displeje a vůbec nadčasový tvar odpovídající současné době. Tuto mobilní pracovní stanici lze právoplatně označit za moderní z hlediska vzhledu, kdy dochází k dokonalému sladění šedé a černé barvy.

Výkon je pomyslnou alfou a omegou

Od mobilní pracovní stanice budete v první řadě očekávat dostatečný výkon, o tom není žádných pochyb. Základem notebooku Dell Precision 7730 je čipová sada Intel Mobile CM246. Pomyslným srdcem výpočetní techniky jsou procesory od Intel Core i5-8300H, přes Intel Core i7-8850H až po nejvýkonnější Intel Xeon E-2186M s 12 MB cache paměti a taktem 2,9 GHZ – 4,8 GHz. S těmito parametry jistě nebudete mít nouzi o pracovní výkon.

Ten je mimochodem podpořen také operačními paměťmi. Mobile Workstation má pro tyto účely vyhrazeny čtyři paměťové sloty pro paměti DDR4. Maximální kapacity jsou následující:

  • 32 GB 3200 MHz SuperSpeed DDR4 NECC
  • 64 GB 2666 MHz DDR4 ECC
  • 128 GB 2666 MHz DDR4 NECC

Na své si přijdete i z pohledu dostatečného výkonu. Pokud si nevystačíte se základem v podání Intel HD GFX, přichází na přetřes externí grafické karty. Mezi nimi jsou z výroby Radeon Pro WX 4150, Nvidia Quadro P3200, Radeon Pro WX 7100, Radeon Pro WX 7100 a Nvidia Quadro P5200. Podpora až čtyř zařízení M.2, popřípadě jednoho disku 2,5" je pak pomyslnou třešničkou na dortu. Výjimkou tedy nejsou ani 2 TB SSD disky.

Konektorová výbava Dell Precision 7730

Dell Precision 7730 otevřený

Většina uživatelů k mobilní pracovní stanici připojuje také řadu externích zařízení. V případě modelu Dell Precision 7730 se nemusíte nikterak omezovat. Konektorů zde najdete více než dost. Kromě nich lze využívat i bezdrátových technologií, jakými jsou Bluetooth a Wifi.

Část konektorové výbavy naleznete v zadní části. Mezi dvěma mřížkami se zhruba uprostřed nachází HDMI, mini DisplayPort, RJ45, USB 3.0 a v rohu ještě nabíjecí konektor. Z uživatelského pohledu jsou porty rozmístěny velice prakticky. Vpravo je 3,5 mm jack, dva porty USB 3.0 a Noble lock slot. Vlevo jsou k dispozici dva porty Thunderbolt 3, čtečka SD karet a čtečka čipových karet.

Displej nabízející tři typy rozlišení

Je třeba zmínit, že mobilní pracovní stanice Dell Precision 7730 je dostupná pouze ve variantě bez dotykového displeje. Na své si ovšem přijde každý. Zobrazovací plocha o velikosti 17,3" totiž nabízí hned tři druhy displeje. Do značné míry záleží na tom, k čemu budete notebook primárně využívat.

  • HD+ TN 1 600 x 900 pixelů
  • UltraSharp FHD IPS 1 920 x 1 024 pixelů
  • UltraSharp UHD IGZO 3 840 x 2 160 pixelů

Displej, potažmo jeho parametry lze od provedení FHD označit za velice kvalitní a zdařilé. Na své si přijdete, ať už budete pracovat v kanceláři nebo se s notebookem octnete na slunci. V rámci komunikace vám pochopitelně nebude chybět ani webová kamera v horním rámečku.

Pohodlná klávesnice pro práci

Dell Precision 7730 klávesnice

Mezi další přínosy notebooku Dell Precision 7730 patří bezpochyby klávesnice. Pracovní prostředí, které mnozí budou využívat hodně intenzivně. V tomto směru padla sázka na jistotu. Použití stále ještě osvědčené klávesnice Dell. Ta má ideální rozložení, jemnou zpětnou odezvu, optimální zdvih a všechny potřebné klávesy. Díky velikosti 17,3" tak nebudete ochuzeni o numerickou klávesnici.

Z pohledu ovládání Dell Precision 7730 přijde vhod i trackpoint a dotykový touchpad. Oběma prvkům pochopitelně nechybí ani ovládací tlačítka. Klávesnice je lehce zapuštěná, takže i z pohledu designu je to radost pohledět.

Klady a zápory Dell Precision 7730

Když se zaměříme na objektivní zhodnocení mobilní pracovní stanice Dell Precision 7730, převládají pochopitelně hlavně klady. Je to robustní a zároveň prémiové šasi, spousta portů, pohodlná klávesnice, možnost pestré konfigurace, kvalitní displej a dostatek výkonu. Na úkor něho pochopitelně počítejte s omezenější výdrží na baterii, což je ale běžné. Při opravdu velkém výkonu se může tělo notebooku lehce zahřívat. Jiné nedostatek byste ovšem hledali stěží. Dell Precision 7730 má zkrátka hodně co nabídnout.

Přehled notebooků Dell Precision 7730 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7730

Dell Precision 7730 otevřený

Dell Precision 7730 klávesnice