Mobilní pracovní stanice s dostatečným výkonem a odpovídající velikostí. Dell Precision 7740 je ideálním nástrojem pro práci a potěší všechny náročné uživatele výpočetní techniky.

Potřebujete dostatečnou pracovní plochu? Pak musíte sáhnout po sedmnáctipalcovém notebooku. Pakliže vám jde zároveň o patřičný výkon, jasnou volbou je mobilní pracovní stanice. Ty svého času celkem vybočovaly z řad běžných notebooků nejenom svým výkonem, ale také robustností a velikostí. Dell Precision 7740 je však jiný a více se přibližuje současnému trendu, kterým jsou slim notebooky. Pochopitelně že s ohledem na to, že jde o mobilní pracovní stanici.

Prvotřídní výrobní materiály

Dell Precision 7740

U notebooků tohoto typu hraje kvalita šasi zásadní roli. Možná právě proto se v případě Dell Precision 7740 můžete setkat s pevnou základnou a použitím vhodných materiálů. Ty se liší v závislosti na typu displeje. Buď to budou uhlíková vlákna nebo titanově šedý hliník. V každém případě se můžete spolehnout na pevnost, bytelnost a tím pádem i určitou odolnost v rámci každodenní práce a přenášení.

Právě mobilita je jednou z výhod této mobilní pracovní stanice. I když jde o sedmnáctipalcový notebook, narazíte na zajímavé rozměry. Ty jsou 414,2 x 273,7 x 25,3 mm. K tomu si připočtěte ještě přijatelnou hmotnost 3,08 kg. Díky tomu si tuto mobilní pracovní stanici můžete vzít s sebou na jednání a nebude to příliš obtížné.

Přestože jde o pracovní nástroj, společnost Dell rozhodně neponechala nic náhodě ani v případě výsledného designu. Skvěle vyvážený vzhled se pojí s náležitou efektivitou. Vhodně zvolená barva šasi, minimální ulpívání otisků prstů, jen drobné průhyby na velkém těle uprostřed klávesnice a pevné panty. Dell Precision 7740 je zkrátka líbivým pomocníkem, a i občasným společníkem na cesty.

Vnější výbava Dell Precision 7740

Mobilní pracovní stanice budí pozornost nejenom svým elegantním designem a na tento typ notebooku poměrně kompaktními rozměry. Je to i konektorová výbava, která je postřehnutelná hned ze tří stran. Kromě přední části se nachází porty opravdu všude, což je u mobilního pracovního nástroje zcela logické. Při pohledu na počet konektorů a jednotlivé typy si buďte jisti, že připojíte v podstatě jakékoliv externí zařízení.

Dokazují to porty USB 3.1 Gen 1, které jsou čtyři. Dále se nabízí dvakrát Thunderbolt 3, mini DisplayPort 1.4, čtečka SD Card reader, HDMI 2.0, audio konektor a síťový konektor RJ45. Ochuzeni pochopitelně nebudete ani o bezdrátové technologie v podání Bluetooth a Wi-Fi. Jestliže budete hledat napájecí konektor, je z praktického hlediska situován vzadu. Nutno podotknout, že výrobce volil rozmístění portů velice logicky a nedochází tak ke zbytečnému přeplnění jedné ze stran, jak to občas bývá zvykem u konkurenčních modelů.

Jakému displeji dáte přednost?

Dell Precision 7740 klávesnice

Dost bylo ale řečí o vnějším provedení notebooku Dell Precision 7740. Je nejvyšší čas zaměřit se detailněji na jednotlivé části spojené s každodenním užíváním. Základem všeho je samozřejmě displej o velikosti 17,3". Výrobce se v tomto případě snažil uspokojit naprosto každého zákazníka. Displej je sice ve stejné velikosti se silnějšími černými rámečky kolem, jeho provedení se však může lišit. Záleží na tom, jaké kvalitě a rozlišení dáváte přednost.

  • HD+ rozlišení 1 366 x 768 pixelů
  • FHD rozlišení 1 920 x 1 024 pixelů, IPS
  • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů

S vyšším rozlišením pochopitelně roste i kvalita displeje. Například v případě displeje UltraSharp UHD IGZO se můžete těšit na 100% barevný gamut Adobe. Matný displej začíná svou kvalitou na průměrných hodnotách a vyšším rozlišením stoupá dál, ať už jde o pozorovací úhly, kontrast, barevnost a svítivost.

Nechybí samozřejmě ani webová kamera, která může být opatřena IR přísvitem. Nezbytný doplněk pro každodenní komunikaci. Webová kamera je v provedení HD.

Od displeje ke klávesnici

Jen co se nabažíte krás displeje notebooku Dell Precision 7740, spočine váš zrak na dolní části. V základně je zasazena plnohodnotná klávesnice opatřená numerickou částí. Vzhledem k tomu, že se jedná o pracovní notebook, nechybí ani trackpoint s ovládacími prvky. Pod klávesnicí se mimochodem nachází i dostatečně velký touchpad. Jeho ovládací prvky jsou také pogumované. Vpravo nahoře je zapínací tlačítko a na stejné straně dole je čtečka otisků prstů. Zkrátka plnohodnotná výbava mobilní pracovní stanice.

Patřičnou pozornost je třeba věnovat klávesnici, která je lehce zapuštěna do těla. Volba padla na prověřenou variantu klávesnice Dell vyznačující se příjemnou zpětnou vazbou. Ať už jde o zvuk nebo dotek. Psaní na notebooku Dell Precision 7740 je velice příjemné a doslova návykové. Rozložení kláves bude vyhovovat každému.

Dell Precision 7740 levá

Výkon – Alfa a omega Dell Precision 7740

Největší pozornost se samozřejmě upíná na výkon mobilní pracovní stanice. V tomto ohledu dělá Dell Precision 7740 čest svému jménu a zařazení do té správné kategorie výpočetní techniky. Chipset Intel Mobile CM246 se pojí s poměrně slušným výběrem procesorů. Hodně záleží na tom, kolik výkonu si chcete dopřávat.

  • Intel Core i5-9400H
  • Intel Core i7-9750H
  • Intel Core i7-9850H
  • Intel Xeon E-2276M
  • Intel Core i9-9880H
  • Intel Core i9-9980HK
  • Intel Xeon E-2286M

Čtyři sloty pro paměťové moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz dávají pochopitelně možnost široké volbě zvýšení výkonu. Podporovaná kapacita až 128 GB je bezpochyby více než dostačující.

Dell Precision 7740 pravá

Opomíjet bychom samozřejmě neměli ani na grafický výkon. I ten můžete volit v závislosti na tom, k jakým účelům budete mobilní pracovní stanici využívat. Pomyslným odrazovým můstkem jsou integrované grafiky Intel UHD Graphics 630 a Intel UHD Graphics P630. Vsadit však můžete i na vyšší grafický výkon – Radeon Pro WX 3200 4 GB, NVIDIA Quadro RTX 3000 6 GB, AMD Radeon Pro WX 7130 8 GB, NVIDIA Quadro RTX 4000 8 GB a NVIDIA Quadro RTX 5000 16 GB.

Doplňující informace

V souvislosti s mobilní pracovní stanicí Dell Precision 7740 je třeba zmínit například kapacitu úložiště. V případě SATA je to až 2 TB, u M.2 je to až 1 TB. Vypíchnout lze i použití dvou ventilátorů a propracovaný chladicí systém přispívající k lepšímu proudění vzduchu při vyšším zatížení. Notebook je tak dostatečně chlazen. Pokud zvolíte šestičlánkovou baterii, domůžete se i přijatelné výdrže, která však u tohoto modelu není prioritou.

Dell Precision 7740

Dell Precision 7740 klávesnice

Dell Precision 7740 levá

Dell Precision 7740 pravá