Hledáte výkonný notebook, jehož zajímavé parametry korespondují s přijatelnou pořizovací cenou? Potom vsaďte na model Dell Precision M4800, který spatřil světlo světa jako Workstation, čemuž samozřejmě odpovídá i jeho výbava.

Přehled notebooků DELL Precision M4800 aktuálně v prodeji.

Dell Precision M4800 se na první pohled pyšní propracovaným a velice odolným šasi. Na notebooku o velikosti 15,6“ byste jenom stěží hledali jakékoliv slabiny. Kvalitu ostatně prověřily tři předchozí generace této modelové řady. Samotná základna i displej působí velice tuhým a bytelným dojmem. Tyto části lze z tohoto pohledu označit za nadstandardní.

Velikost 376 x 256 x 39,9 mm víceméně koresponduje s hmotností kolem 3,2 kg. Nejde tedy o žádný ultrabook. Ostatně předkládaný výkon je třeba uschovat do odpovídajícího šasi.

Konektorová základna pro práci

Dell Precision M4800

Notebook Dell Precision M4800 o sobě dává vědět nejenom výkonem, k němuž se dostaneme později, ale také výbavou slotů. S jejich počtem a výskytem budete nadmíru spokojeni, protože během velice krátké doby zjistíte, že vám vlastně nic nechybí.

Přední strana bytelného šasi je jednoduchá. Naleznete zde pouze ovládací prvek, s pomocí něhož otevřete displej. Naopak zadní strana už bude o mnoho bohatší. Je to konektor LAN, VGA, eSATA v kombinaci s USB 2.0 a HDMI, včetně konektoru pro napájení.

Levou část tvoří dva porty USB 3.0, optická mechanika, čtečka paměťových karet, ExpressCard 54/34 a čtečka SmardCard. Pravá strana je vyčleněna dvou portům USB 3.0, DisplayPortu, EasyEject šachtě a přepínači bezdrátové sítě.

Při zmínce o dalších technologiích určitě nechybí Wifi 802.11n a Bluetooth 4.0.

Pohodlná práce se vším všudy

Vzhledem k tomu, že notebook Dell Precision M4800 je pracovní stanicí, máte jistotu, že se domůžete oblíbeného modelu klávesnice s dokonalým rozložením tlačítek a dostatečnou zpětnou odezvou.

V rámci této části asi není o čem zdlouhavě psát. Pod displejem se nachází reproduktory zakomponované v esteticky zajímavé mřížce. V pravém horním rohu je tlačítko pro zapnutí notebooku a v levém horním rohu zase tři ovládací prvky. Chybět vám nebude TouchPad a TrackPoint.

Pracovní notebook s Full HD displejem

I když se Dell Precision M4800 vyráběl hned ve třech odlišných rozlišeních, tím nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším se samozřejmě stal Full HD displej. Ten přináší rozlišení 1920x1080 pixel. Oceňována je především velice jemná a přesná prezentace barev, kvalitní interpolace a jas dosahující hodnot 393 cd/m3. Z celkového pohledu těchto parametrů lze očekávat určitou rovnováhu v celé ploše displeje.

Dell Precision M4800 je bezpochyby počítačovým „dělníkem“, u něhož není opomíjena ani grafická stránka věci. Tu tvoří výběr tří karet, které se s tímto notebookem dostaly na trh. Je to AMD FirePro M5100 Mobility, NVIDIA Quadro K1100M a NVIDIA Quadro K2100M. Vždy se 2 GB paměti.

Čtvrtá generace procesorů Intel Core i5 a i7

Dell Precision M4800 otevřený

Nyní se dostáváme k té nejpodstatnější části modelu Dell Precision M4800. A tou je výkon, o nějž mnohým zájemcům o tento notebook půjde v první řadě. Jak již naznačuje podtitulek, těšit se můžete na procesory Intel Core i5 a výkonnější Intel Core i7. Vše je postaveno na čipové sadě Mobile Intel QM87 Express.

Dell Precision M4800 se pyšní čtyřmi paměťovými sloty, do nichž můžete umístit až 32 GB operační paměti pracující na frekvenci 1 600 MHz, popřípadě 16 GB paměti na frekvenci 1 866 MHz.

Vedle standardního disku do 750 GB byly dodávány také ty hybridní nebo SSD do kapacity 512 GB.

Pořiďte si notebook se zaměřením na práci

Chcete-li mobilní výpočetní výkon, s nímž už se dá slušně pracovat, je Dell Precision M4800 ideální volbou pro vás. Za slušné peníze získáte notebook s několika bezpečnostními prvky a šesti-článkovou nebo devíti-článkovou baterií s přijatelnou výdrží. To vše zabaleno v dokonalém a odolném šasi.

Dell Precision M4800

Přehled notebooků DELL Precision M4800 aktuálně v prodeji.