Dell Precision M2800 v době svého uvedení na trh ztělesňoval cenově dostupný výkon. Platí to tím spíše i v současné dnešní době(2019). Pojďme se na zpracování tohoto modelu podívat z vnější strany až po vnitřní výbavu.

Přehled notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.

Precizní a vzhledově zajímavá konstrukce

Dell Precision M2800

Dell Precision M2800 na první pohled nepatří do skupiny jednotvárných a nic neříkajících mobilních stanic. Dell v tomto případě vsadil na tri-metalovou konstrukci a kombinaci šedé s černou. Prolínání těchto prvků je viditelné na těle notebooku. O preciznosti vypovídá pevné zpracování, odolnost a stabilní závěsy displeje zabraňující jakémukoliv kroucení při otevírání a zavírání. Vše je dokonale integrováno a důraz je kladen i na nejmenší detaily.

Velikost notebooku Dell Precision M2800 je 380x251x34 mm. To není ničím výjimečným při úhlopříčce 15,6“. Tento model není žádným ultrabookem, nýbrž mobilní pracovní stanicí.

Co všechno připojíte k notebooku?

S přihlédnutím k poměrně pestré konektorové výbavě by žádný uživatel neměl strádat. Ve výsledku je však třeba přihlížet k tomu, že Dell Precision M2800 je stále jen mobilním zařízením „střední“ velikosti.

Ve výčtu jednotlivých prvků můžeme začít na čele notebooku. Zde se nachází pouze čtečka paměťových karet a téměř neviditelné otvory pro reproduktory.

Zadní část je vyhrazena napájecímu konektoru, jednomu portu USB 3.0, LAN a VGA. To vše vlevo doplňuje port HDMI, USB 3.0 a čtečka SmartCard.

Vpravo je situována optická mechanika, ExpressCard/54, kombinovaný audio konektor, dva porty USB 3.0 a mechanický ovládací prvek pro vypínání a zapínání Wifi. Z bezdrátových technologií nechybí ani Bluetooth.

Prostor vyhrazený pro práci

Když otevřete Dell Precision M2800, naskytne se vám pohled na vaši budoucí pracovní plochu. Klávesnice disponuje i oddělenou numerickou částí. K dispozici budete mít funkční tlačítko Fn s možností rychlé volby několika užitečných funkcí a nechybí ani podsvícení klávesnice. To je regulovatelné ve čtyřech krocích. Samotné klávesy jsou zpracované velice dobře a během krátkého času si zvyknete na psaní všemi deseti.

Součástí tohoto produktu je také snímač otisku prstů a TouchPad. Jeho rozměry jsou úctyhodných 80x43 mm. Z pohledu technologie nejde o žádnou novinku, povrch lze označit za průměrný a práci s ním také. Uprostřed klávesnice se nachází TrackPoint.

Kvalitní FullHD displej

Dell Precision M2800 otevřený

Při práci s mobilní pracovní stanicí Dell Precision M2800 si určitě nikdo nebude stěžovat ani na displej. Ten se prezentuje průměrnou hodnotou jasu, rozlišením 1920x1024 pixel a příjemným podáním barev. Hodnota kontrastu je 897:1. Pokud si notebook vezmete ven, určitě s viditelností na slunci nebudete mít žádné velké problémy. Kvalita zobrazení se snižuje asi jako u řady ostatních modelů této kategorie.

Když už píšeme o displeji Dell Precision M2800, je vhodné zmínit také grafickou výbavu tohoto notebooku. V tomto ohledu lze vybírat ze dvou variant. Tou výkonově slabší bude integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4600. V případě náročnějších grafických operací je vhodnější sáhnout po grafické kartě AMD FirePro W4170M s pamětí až 2 GB.

Výkon Dell Precision M2800 je jasně daný

U mobilní pracovní stanice tohoto typu budete mít na rozdíl od ostatních modelů ihned jasno, co kupujete. Dell Precision M2800 se totiž od počátku vyráběl pouze s jedním procesorem, kterým byl Intel Core i7 čtvrté generace. Použitá čipová sada je Intel Mobile QM87 Express. Výpočetní výkon je podpořen dvěma sloty DIMM pro operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Zde lze docílit maximální paměti až 16 GB.

Pro doplnění se ještě hodí zmínit, že Dell Precision M2800 byl od výrobce dodáván buď se standardním diskem do 500 GB, hybridním diskem do 1 TB nebo SSD diskem s kapacitou do 256 GB. Mobilní pracovní stanici můžete opatřit buď šesti článkovou nebo devíti článkovou baterií. Nechybí ani řada zabezpečovacích prvků od TPM 1.2, přes zamykací slot až po řešení Dell Data Protection.

Mobilní pracovní stanice Dell Precision M2800 je určitě zajímavým nástrojem pro profesionální segment.

Přehled notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.


Dell Precision M2800
Dell Precision M2800 otevřený