Hledáte mobilní pracovní stanici, která si poradí s různými grafickými či výpočetními úlohami? Pak vyzkoušejte notebook Dell Precision M4500, který tvoří vzhledově působivý celek o dostatečném výkonu.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Precision M4500 se tváří na první pohled jako mechanicky odolný notebook a tak tomu opravdu je. Přesvědčeni o tom budete již po uchopení zařízení, jež může působit trochu těžším dojmem, jenž je vyvážen použitím kvalitních výrobních materiálů. V tomto ohledu vznikl určitý kompromis mezi přijatelnou tloušťkou a hmotností.

Na svědomí to má hlavně hliníková slitina hořčíku, z níž je vytvořeno vnější šasi. To je opatřeno několika stylovými zářezy, které tvoří elegantní a originální obal, jež lze z určitého úhlu pohledu přirovnat k „retro“ stylu. Šedivým zabarvením na vnější straně to však končí, všechny ostatní části jsou černé.

Vnější výbava 15,6“ notebooku Dell Precision M4500

Dell Precision M4500 otevřený

Vzhledem k tomu, že jde o provedení 15,6“ je zřejmé, že vám bude nabídnuta nejenom dostatečná pozorov ací plocha v podobě kvalitního displeje, ale také pestrá možnost připojení externích zařízení. Dell Precision M4500 se pyšní rozměry 374x253x36 mm a jeho váha se pohybuje kolem 2,73 Kg, v závislosti na použití konkrétní baterie.

Elegantně a zároveň bytelně působí určitě zadní část notebooku, která je tvořena ve stejné barvě, jako dva silné hliníkové panty, jež drží vrchní část notebooku. Vzadu lze objevit LAN, VGA a napájecí konektor.

Při letmém pohledu na levou stranu můžete očekávat porty USB 2.0, USB/eSATA, ExpressCard nebo slot na SD karty. Napravo se nachází optická mechanika, SmartCard, FireWire, dva porty USB 2.0, audio nebo manuální vypínání a zapínání bezdrátové technologie Wifi.

Přední strana Dell Precision M4500 je vybavena západkou pro otevírání 15,6“ notebooku.

Jak je to s displejem modelu M4500?

Dell Precision M4500 otevřený 2

Produkt Dell Precision M4500 je možné pořídit hned ve trojím odlišném vyhotovení, pokud jde o rozlišení displeje. To základní započíná na 1366x768 pixel, dále je to 1600x900 pixel a nakonec 1920x1080 pixel. Provedení Full HD je nejzajímavější a přináší vynikající barvy a bohatý kontrast. Obrazovka je navíc vybavena i automatickou úpravou jasu v závislosti na okolním světle.

S displejem do určité míry souvisí také grafický výkon, který v tomto případě není k zahození. Narazit můžete na dvě varianty, buď NVIDIA Quadro FX 880M nebo NVIDIA Quadro FX 1800M, obě v kapacitě 1GB.

Klávesnice a TouchPad

Dell Precision M4500 klávesnice

S přihlédnutím k tomu, že jde o business třídu notebooků, máte jistotu kvalitně zpracované klávesnice, která je příjemná na omak a každý stisk se vám odmění velice nenápadnou, avšak slyšitelnou zpětnou vazbou.

Praktickým pomocníkem při psaní je bezpochyby LED podsvícení, jež přijde vhod hlavně při večerní práci. Kromě dostatečně velkého a citlivého TouchPadu nechybí ani TrackPoint, který je doplněn o tři funkční tlačítka s měkkým stiskem. Máte tak na výběr, jakou z variant ovládání zvolíte.

Výkonná síla Dell Precision M4500

Obávat se ostatně nemusíte ani toho nejzásadnějšího, co je nosným článkem tohoto notebooku. Je to procesor Intel Core i5, jemuž sekundují operační paměti SODIMM o dostatečné kapacitě. Dell Precision M4500 se tak stane nejenom praktickým kancelářským nástrojem, ale i výkonným strojem, jehož předpoklady využijete při libovolných výpočetních operacích.

Díky bezdrátové technologii Wifi nebo Bluetooth můžete být stále online, případně propojeni s dalším zařízením.

Toužíte-li po kvalitně zpracovaném displeji s ideální úhlopříčkou 15,6“, nadstandardním výkonu a odolném obalu notebooku, jež se pojí s jeho luxusním vzhledem, bude Dell Precision M4500 tou správnou volbou. Řešení, jež se stane vaší pravou rukou na cestách.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.Dell Precision M4500 1

Dell Precision M4500 2

Dell Precision M4500 3