Dell Precision M4700 – mobilní pracovní stanice

Výkon, dostatečné uložiště a výdrž baterie. To jsou požadavky na mobilní pracovní stanici, které v plné míře naplňuje model Dell Precision M4700. Spolehlivý stroj, odolná konstrukce a bezpečnost postavená na vyšší úroveň.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Precision M4700

Je to spousta uživatelů, kteří vyžadují velký výkon počítačové pracovní stanice, mnohdy označované, jako Workstation. Zároveň s tím však chtějí určitou mobilitu, jíž běžný stolní počítač může jen stěží nabídnout. A právě na základě těchto požadavků vznikl notebook Dell Precision M4700 pojící obě dvě potřeby do jednoho celku.

Je to 15,6“ velké zařízení, jež na první pohled vyniká svou robustností, pod níž se skrývá výkonný základ pro kancelářské, grafické a multimediální operace. Pojďme se ale na tento model podívat pěkně popořadě.

Jednoduchost pevného šasi

Již při prvním kontaktu s notebookem poznáte, s kým máte tu čest. Pevné a odolné zpracování, prvotřídní povrchové úpravy, ostré hrany a kov, kam se podíváš. Spodní základna je navíc pevně spjata s displejem. Ten lze otevřít o více jak 180 °.

Tato robustnost se samozřejmě úměrně promítá do celkové hmotnosti. Ta se v závislosti na druhu vložené baterie pohybuje od 2,87 Kg výše.

Vybavenost pracovní stanice

Dell Precision M4700 otevřený

Vzhledem k tomu, k jakému účelu je Dell Precision M4700 používán, lze očekávat poměrně bohatou konektivitu, která se rozprostírá ze tří stran, včetně té zadní. Právě tam se nachází port VGA, RJ-45, HDMI a eSATA kombinovaná s USB 2.0.

Napravo naleznete dva porty USB 3.0, Display-port a tlačítko pro vypínání a zapínání Wifi. V tomto směru nechybí ani bezdrátová technologie Bluetooth.

Z pohledu konektorů je nejbohatší levá strana – dva porty USB 2.0, IEEE 1394, audio, SmartCard Reader, ExpressCard slot a Media Card Reader.

Displej s vynikajícími parametry

V okamžiku, kdy odklopíte 15,6“ velký displej, zjistíte, že máte tu čest s rozlišením 1920 x 1080 px. To je mimochodem zcela adekvátní vůči charakteru notebooku a velikosti obrazovky. Velká pracovní plocha má prvotřídní barevné podání i ve zhoršených světelných podmínkách, respektive venku.

Podsvícení lze regulovat hned v několika krocích, čímž dosáhnete požadovaného optimálního zobrazení.

Klasická podsvícená klávesnice

Dell Precision M4700 bok

Jestliže se obáváte jakékoliv neblahé modifikace z pohledu tlačítek na klávesnici, jste na omylu. Dell Precision M4700 je věrný kvalitnímu zpracování této řady a dokazuje to i v tomto směru. Tichý a měkký stisk, podsvícení o několika úrovních a ergonomicky propracovaná tlačítka. To je výsledek, s nímž je radost pracovat.

Uprostřed kláves naleznete praktický TrackPoint s funkčními tlačítky. Ty objevíte také pod TouchPadem, který je vůči celkovým rozměrům notebooku dostatečně rozměrný.

Mezi klávesnicí a displejem se nachází nepřehlédnutelná mřížka od reproduktoru.

Výkon je dominantou Dell Precision M4700

Mobilní pracovní stanice vyniká ve výše uvedených oblastech, její dominantou je však výkon. Použity jsou procesory třetí generace Intel Core i5 a i7 s technologií vPro. Čipová sada Mobile Intel QM77 Express a operační paměti s frekvencí 1 600 MHz vás o kvalitách zařízení dozajista přesvědčí. K dispozici jsou čtyři sloty RAM, jež pojmou až 32 GB. Pakliže byste aplikovali moduly s frekvencí 1 866 MHz, maximální kapacita se snižuje na 16 GB.

Dell Precision M4700 se může pochlubit třemi variantami grafických karet, mezi nimiž vítězí AMD FirePro M4000 Mobility či NVIDIA Quadro K1000M a K2000M.

Svá data budete ukládat na klasické pevné disky o maximální kapacitě 750 GB nebo na rychlejší SSD disky, kde budete omezeni velikostí 512 GB.

Dell Precision M4700 – pro práci, jako stvořený

Objevte kouzlo mobilní pracovní stanice, v jejíž prospěch hovoří matný IPS displej, čtečka otisku prstů, dlouhá výdrž na baterie, slot pro dokovací stanici a široké možnosti konfigurace. Klady, které dokonale zastíní trochu vyšší hmotnost.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.

Dell Precision M4700 bok