Hledáte-li ve vodách repasovaných notebooků alespoň 17“ti palcový notebook s kvalitní hardwarovou výbavou, ať už pro hraní her nebo náročné pracovní aplikace, bude Dell Precision M6400 tou ideální variantou.

Přehled modelů Dell Precision M6400 aktuálně v prodeji.

Dell Precision M6400

Uživatelé notebooků se dělí na dvě rozdílné skupiny. Jedni vyžadují pracovní nástroj, který mohou mít neustále při sobě a dbají tedy na jeho konstrukční a rozměrové zpracování, spíše než na samotný výkon. Druhou sortou uživatelů jsou lidé, kteří naopak nepotřebují stěhovat notebook dennodenně, a proto sází raději na pořádnou hardwarovou výbavu. A právě pro druhou zmiňovanou kategorii je ideálním pracovním nástrojem právě Dell Precision M6400.

Jeho velikost a stavba odpovídá 17“ti palcovému monitoru, tudíž Vás rozměry 395x285x40 mm nikterak nepřekvapí. Tomu je ostatně úměrná i samotná váha 4,26 kg. Vzhledem k tomu, že jde spíše o polostolní počítač, není to nic neobvyklého. Hliníkové šasi Vás pouze utvrdí v pevnosti a dokonalém lícování jednotlivých dílů. Určitou harmonii můžete očekávat také v samotném vzhledu a rozložení jednotlivých portů. Přední část zůstává totiž naprosto nedotknutelná, krom tlačítka pro otevírání horního víka. Všechny potřebné konektory jsou soustřeďovány především do pravé a levé strany notebooku. Díky dostatečnému prostoru můžete počítat s DVD mechanikou, Express Card slotem, PC Card slotem, OEEE 1394, čtečkou paměťových karet, VGA, 4xUSB 2.0 nebo e-SATA. Samozřejmě nechybí ani dockovací port.

Grafika pro náročnější práci a lepší hry

Většina zájemců si tento notebook pořizuje především kvůli tomu, co se skrývá uvnitř. Výkonný procesor Intel Core 2 Duo Extreme, operační paměť DDR 3 a výkonná grafická karta Nvidia Quadro FX2700M jsou jistě dostatečnou výbavou. Díky tomu se můžete oddávat plynulým pracovním úkonům v grafických aplikacích nebo v oblasti multimédií. Vše Vám bude zobrazeno prostřednictvím nadprůměrného WUXGA 17,1“ palce širokého displeje. Zaleknout se však nemusíte ani jeho lesklého povrchu, který předkládá velice živé a jasné barvy. Rozlišení 1920x1200 odpovídá poměru 16:10.

Dell Precision M6400 klávesnice

Samotná klávesnice pro psaní a ovládání notebooku balancuje na průměrných hodnotách. Vedle příjemného stisku kláves si budete muset zvyknout na některá rozmístění nebo velikost kláves, jako jsou Shift nebo Enter. Jde však o ryze kosmetickou záležitost a zvyklosti každého člověka. V prostředí klávesnice samozřejmě nebudete ochuzeni ani o snímač otisku prstů nebo praktický TouchPad a TrackPoint. Součástí této plochy je i několik informačních diod. Díky velikosti Dell Precision M6400 je třeba podotknout, že notebook disponuje také praktickou numerickou klávesnicí.

Vzhledem k tomu, že je zmíněný produkt zařazován především do kategorie výkonnostních notebooků, lze očekávat při vhodném množství operační paměti opravdu zajímavé výsledky, ať už jde o CAD nebo nejrůznější modelovací softwary. Silná stránka notebooku je samozřejmě úměrná o něco vyšší spotřebě, tedy kratší provozuschopnosti na baterii.

Poznejte kouzlo Dell Precision M6400

Dell Precision otevřený

Výkonný model značky Dell Vám kromě multimediálních předpokladů, i v podobě vstupů DVI a HDMI, přináší dostatečné množství prvků pro zabezpečení. Kromě TPM čipu je to ona zmiňovaná čtečka nebo možnost šifrování dat a aplikování systémových hesel.

V případě Dell Precision M6400 jistě nešlápnete vedle. Pakliže vezmeme v potaz unikátní výkon, maximální rozšíření operační paměti až na 16GB, velice kvalitní LED displej a konstrukční zpracování, jde o vhodně investované peníze, jež Vám přinesou tížený výsledek. Tedy rychlý, pracovní a do značné míry také mobilní nástroj.

Přehled modelů Dell Precision M6400 aktuálně v prodeji.