Prahnete po dostatečně velké zobrazovací ploše, která vám bude sloužit pro práci a zábavu? Zároveň vyžadujete přenositelnost mobilního zařízení? Pak se vydejte cestou kompromisů, jež tvoří notebook Dell Precision M6600.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision M6600 aktuálně v prodeji.

Mobilní pracovní stanice se staly během posledních let velice vyhledávaným typem výpočetního zařízení. Produkty, které pojí dvě zásadní přednosti v jeden praktický celek. Vysoký výkon a mobilitu. Je tedy zcela patrné a pochopitelné, že tyto výrobky, jako je dnes recenzovaný Dell Precision M6600, mají jednoduše vyšší rozměry a hmotnost.

Vzhledem k účelu využití je to však naprosto vyhovující fakt, protože díky tomu se do notebooku vejde například větší a kvalitnější chladicí jednotka pro získání maximálního výkonu. A i přesto můžete počítač snadno sbalit a odnést.

Parametry notebooku Dell Precision M6600

Dell Precision M6600

Mohutnější šasi o velikosti 416x270x37 mm a hmotnosti 3,5 Kg napovídá, že se bude jednat o pořádný kousek, nutno ale podotknout, že tato specifikace přísluší zařízení s displejem 17,3“. Tedy nic neobvyklého, co by vybočovalo z běžného standardu.

Naopak se můžete těšit na příjemný kovový povrch v originálně tmavě hnědé barvě. Silná a pevná konstrukce, jež je příslibem vysoké odolnosti a jedinečného pocitu na omak. Notebook je vybaven gumovými nožičkami, které zaručují patřičnou stabilitu na rovném povrchu. Očekávat lze i vysoké dílenské zpracování. To se týká hlavně menších detailů v oblasti lícování jednotlivých plastů.

K notebooku Dell Precision M6600 připojíte cokoliv

Díky větším postranním plochám nevzniká téměř žádné prostorové omezení z pohledu aplikovaných portů. Kromě přední strany, kde se nachází jen mechanismus pro otevírání víka, je jistě z čeho vybírat.

Opačná, zadní strana, patří VGA, eSATA/USB, HDMi, LAN a napájecímu konektoru. Vpravo je mimo slotu pro pevný disk umístěn přepínač Wifi, DisplayPort a dva porty USB 3.0. Levá část je vyplněna dvěma porty USB, FireWire, čtečkou paměťových karet nebo ExpressCard/54. Chybět vám nebude ani optická mechanika.

Užívejte si práce na plnohodnotné klávesnici

Přesuneme-li se od vnější schránky notebooku Dell Precision M6600 k uživatelskému pohodlí, je třeba začít bezpochyby u klávesnice. Ta je v případě 17,3“ velikého zařízení plnohodnotná, tedy včetně numerické klávesnice. Její odezva je příjemná, stejně tak, jako rozmístění jednotlivých kláves.

Ke snadnému ovládání přispívá ještě TouchPad nebo TrackPoint. Spatřit v těchto prostorách můžete i jeden z bezpečnostních prvků, jímž je snímač otisků prstů.

Zobrazovací kvalita displeje

Dell Precision M6600 s technikou

Jak již bylo zmíněno v průběhu recenze, model Dell Precision M6600 je vybaven 17,3“ displejem, který je dodáván s HD+ rozlišením, tady 1600x900 pixelů. Využít však můžete i FullHD varianty, u níž se rozlišení navyšuje na 1920x1080 pixelů, což přináší daleko jemnější obraz a větší pracovní plochu.

Zobrazovací úhly jsou poměrně rovnoměrné, a to i za výraznějších světelných podmínek. Notebook je tak dobře vybaven i pro venkovní použití, kde se nesetkáte s žádnými rušivými odlesky. Kontrast je naprosto v normě.

O grafický výkon se stará karta NVIDIA Quadro 3000M s vyhrazenou pamětí 2GB. Dell Precision M6600 je však prodáván také s nástupcem NVIDIA Quadro 4000M nebo s kartou AMD FirePro M8900 Mobility Pro.

Hnací pohon mobilní pracovní stanice

V srdci mobilního zařízení tepe nejčastěji procesor Intel i5 2520M nebo výkonnější generace Intel i7 2720QM. K tomu si připočtěte rychlé operační paměti DDR3 s minimální kapacitou 4BG a pevné disky, které mohou být mimochodem dva, zapojeny v RAIDu, což je vzhledem k primárnímu užití notebooku zcela na místě.

A verdikt? Dell Precision M6600 je atraktivním pracovním kouskem s velice kvalitním zpracováním a minimální hlučností, do jehož patřičného výkonu a snadné přenositelnosti se jistě vyplatí investovat.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision M6600 aktuálně v prodeji.