Výkon a mobilitu lze mít současně, a to prostřednictvím notebooku Dell Precision M6800. Model, od něhož se vám dostane vysoké konfigurace, precizního zpracování a uživatelského komfortu. Poznejte blíže možnosti tohoto zařízení.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision M6800 aktuálně v prodeji.

Modely Dell Precision tvoří notebooky, s výkonem, za který by se nemusel stydět stolní počítač. Ideální řešení pro ty, jež vyžadují kvalitní komponenty pro náročnou práci s grafikou nebo výpočetním výkonem a zároveň se nechtějí připravit o možnost svůj počítač snadno a rychle přenést.

Dell Precision M6800 lze označit z pohledu parametrů těžkou váhu. Primárně je tato konfigurace určena spíše profesionálům, jež nehledí na eleganci výsledného vzhledu, nýbrž na to, co se skrývá pod hliníkovým šasi.

Černý design s ostrými liniemi nepřináší nic převratně reprezentativního. Největší důraz je kladen na účelnost, proto se nesmíte zaleknout vyšší tloušťky či rozměrů 410 x 270 mm. Výsledkem požadované robustnosti, pevnosti a odolnosti je samozřejmě i váha 3,8 Kg.

Nafouklý dojem 17,3“ velkého notebooku je snad jedinou, avšak zcela pochopitelnou výtkou. Proti tomu je tu ale spousta kladů.

Všestranná a plnohodnotná konektivita

Začít bychom mohli od výčtu jednotlivých portů, které se rozkládají ze všech stran Dell Precision M6800, kromě přední strany. Tam je umístěno jen tlačítko pro odemčení a otevření displeje./p> Dell Precision M6800

Postavíte-li před sebe mobilní pracovní stanici, najdete vpravo WiFi vypínač, dva porty USB 3.0, HDMI slot a DiplayPort. Protilehlou stranu obsazuje moderní optická mechanika, čtečka paměťových karet, dva porty USB 3.0, audio, ExpressCard a SmartCard. Vzadu se nachází VGA, eSATA/USB 2.0, HDMI a napájení.

Antireflexní displej s LED podsvícením

Stejně, jako u mnoha jiných modelových řad, je Dell Precision M6800 dodáván s rozdílným rozlišením displeje. 17,3“ palce velká obrazovka je standardně dodávána ve variantě HD+, tedy 1600 x 900 px. Využít však lze i FullHD s rozlišením 1920 x 1080 px. Nadprůměrné hodnoty s dostatečným jasem jsou zapříčiněny také technologií Dell Premium Panel. Obávat se proto nemusíte žádných rušivých elementů nebo zkresleného barevného podání.

Velkému a kvalitnímu displeji sekunduje také grafická karta, jejíž výkon je podporován akcelerátorem AMD FirePro M6100 Mobility Pro s kapacitou 2GB. Před zpracováním multimediálního obsahu vás tak nezastaví skutečně nic.

Jak je na tom výkon procesoru?

Označení těžká váha v oblasti mobilních pracovních stanic hovoří za vše. Zárukou pohodlné a hlavně rychlé práce vám bude procesor Intel Core i7, jehož maximální frekvence může dosahovat hranice až 3,8 GHz. I při vyšší zátěži se však nemusíte obávat jakkoliv hlučného větráku. Chlazení Dell Precision M6800 je totiž vyřešeno na výbornou.

Dell Precision M6800 z boku

Kromě čtyř-jádrového procesoru se lze spolehnout také na operační paměť DDR3 či dostatečnou kapacitu disku. Ten může být tvořen vícero moduly, díky čemuž se úložný prostor pohybuje v řádu TB.

Uživatelsky komfortní a bezpečné zázemí

Nakonec bychom výčet kladů notebooku Dell Precision M6800 uzavřeli vhodným rozvržením klávesnice, včetně její numerické části. Lehkost, s jakou budete psát, potěší určitě každého, včetně decentní zpětné odezvy při stisku kláves.

Co by to však bylo za profesionální mobilní stanici, kdyby nebylo dbáno také na odpovídající bezpečnost. Kromě softwarových utilit od výrobce je to například snímač otisku prstů nebo modul Trusted Platform Module. Určitá nastavení lze provést také v BIOSU.

Notebook je navíc velice snadno rozšiřitelný, a to prostřednictvím dokovací stanice. Zkrátka nadstandardní výbava pro náročné.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision M6800 aktuálně v prodeji.