Elegantní provedení skrývající dostatečný výkon pro náročnější výpočetní operace. Taková je pracovní stanice Dell Precision T1600, která vás ohromí nejenom svým zpracováním, ale i velice příjemnou cenovou dostupností.

Přehled počítačů Dell Precision T1600 aktuálně v prodeji.

Společnost Dell dokazuje své kvality již řadu dlouhých let. A u modelu Dell Precision T1600 to jen potvrdila. Tato pracovní stanice vznikla primárně pro náročné uživatele, jejichž hlavní podmínkou byl výkon. To by však nebyl odborník na slovo vzatý, aby Dell tento hardware nezakomponoval do elegantního šasi, jež neurazí žádného potenciálního zákazníka.

Moderní spojení černé se stříbrnou

Dell Precision T1600

Základní ocelové šasi pracovní stanice Dell Precision T1600 je černé barvy. To lze očekávat i u jiných konkurenčních modelů. Dominantou tohoto provedení je ale přední plastová maska stříbrné barvy. Ta se prolíná s černým pozadím, jež náleží odvětrávací mřížce budící dojem luxusu, ale také vloženým mechanikám a ovládacímu panelu.

Dell Precision T1600 vás z pohledu designu rozhodně nezklame a jednoznačně potvrzuje, že jde svým fyzickým zpracováním stále s dobou. Ve středu tohoto vzhledového skvostu se pak nachází nepřehlédnutelné logo značky Dell a nad ním tlačítko pro zapnutí počítače.

Abyste měli představu o tom, jak veliká vlastně taková pracovní stanice může být, přinášíme vám konkrétní údaje. Velikost je 431,5 x 360 x 175 milimetrů. To jsou vynikající parametry s přihlédnutím k tomu, jaké možnosti rozšíření vám Dell Precision T1600 přináší.

Vstupy na všech stranách

Dell Precision T1600 otevřený

Vzhledem k tomu, že jde o pracovní nástroj a je předpokladem, že k němu připojíte řadu externích zařízení, nesmí chybět zmínka o konektorové výbavě. A nutno podotknout, že ta není špatná.

Tato výbava začíná už na předním panelu. Tam budete mít k dispozici čtyři porty USB 2.0, konektor pro sluchátka a pro mikrofon. Příjemný je fakt, že do počítače lze vložit až dvě 5,25“ mechaniky libovolného provedení, k nimž se dostanete právě zepředu.

Je pochopitelné, že zadní část počítače Dell Precision T1600 bude o poznání bohatší. To mimochodem dokazuje tento seznam portů. Šest portů USB 2.0, sériový port, VGA, DisplayPort, PS/2 konektor pro myš a klávesnici, LAN, Line-in a Line-out, včetně IEEE 1394a.

Pokud bychom v tomto směru měli být důslední, padne zmínka ještě o jednom portu USB 2.0, který se nachází v útrobách počítače.

Pojďme se podívat pod kapotu Dell Precision T1600

Dell Precision T1600 z boku

Stačí, když uchopíte otevírací madlo na jedné straně pracovní stanice Dell Precision T1600 a během okamžiku se dostanete do vnitřku počítače. Tam na vás čeká hned několik slotů od PCIe x16, přes PCIe x1 až po PCI. Použit je zdroj s výkonem 265 W nebo 320 W dle verze provedení.

Nepovšimnout si nejde ani čtyř paměťových slotů pracujících na frekvenci 1 333 MHz, jež mohou dosahovat kapacity až 16 GB. Použit je čipset Intel C206 a nechybí ani volné pozice pro uložení pevných disků. V rámci řešení 3,5“ můžete docílit kapacity až 2 TB a u 2,5“ disků to bude 500 GB.

Tím nejdůležitějším, co vám v tomto směru bude zajímat je bezpochyby výkon. Právě ten dělá z Dell Precision T1600 pracovní stanici, po níž touží každý náročný uživatel. Aplikován je procesor Intel Xeon E3, popřípadě jsou použity procesory Intel Core druhé generace.

Sestava Dell Precision T1600 neopomíjí ani na grafický výkon, který se liší podle toho, k čemu budete počítač primárně používat. Vaše volba může započít u Intel Graphics 2000 či NVIDIA Quadro NVS 420 a bude pokračovat až k NVIDIA Quadro 600 a NVIDIA Quadro 2000 pro náročnou grafiku.

Dell Precision T1600 – společník pro náročné

Výše zmíněná charakteristika Dell Precision T1600 jasně prozrazuje, že počítač si najde své pevné místo při zpracování multimédií a náročnějších výpočetních operacích. Navíc jeho cenová dostupnost s přihlédnutém k uvedení na trh je také patřičným kladem.

Přehled počítačů Dell Precision T1600 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T1600 Dell Precision T1600 z boku